Zmařené šance a další domácí ztráta: Třinec - Zlín 0:1

09.12.2011 · Adam Sušovský
Oceláři se doma znovu trápili. V utkání se Zlínem nevyužili sérii velkých šancí a narazili na skvělého Horčičku. I díky tomu si Zlín veze domů všechny body po fotbalovém vítězství 1:0.
30.kolo, pátek 9.12.2011
0:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 6. Kubiš (Holík, Čajánek).. Rozhodčí: Mikula, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3437. Průběh utkání: 0:1.
Vojtek - Hrabal, Zíb, Richter, P. Hořava, Lojek, Hudec - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - Havel, Ostřížek, McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, T. Sýkora, Köhler - Kubiš, Holík, Veselý - Finsterle, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Přesto, že Ocelářům stále scházelo osm zraněných hráčů, začali domácí utkání s velkou chutí. Prakticky celou třetinu byli jasně lepším celkem, ale naráželi na skvělého brankáře Horčičku.

Dobře naladěného gólmana překonal jen Ostřížek, jenže jeho gólovou radost zastavil zvuk levé tyče. I Zlín si vytvořil slibnou šanci. Petr Čajánek ve vlastním oslabení přečetl rozehrávku Ocelářů a uháněl sám na bránu, jenže tísněn vracejícím se Bonkem musel střílet už z mezikruží a bránu netrefil.

Po změně stran aktivita Ocelářů opadla. Zlín nastartovala přesilovka hned v úvodu dvacetiminutovky. Holík nejprve trefil místo prázdné brány jen lapačku skvělého Vojtka, Galvas pak ve skvělé šanci nastřelil jen zadní mantinel.

Zlín prakticky celé utkání velmi zodpovědně bránil, a když už jeho tuhá defenziva na modré čáře nestačila, v brankovišti zářil Horčička. Třeba proti průniku Orsavy, nebo šanci Polanského.

I dnes proto platilo klišé nedáš - dostaneš. Ve 36. minutě se Třinec zapomněl ve střední třetině a Zlín sehrál přečíslení tři na dva excelentně. Do prázdné brány zasouval puk s přehledem Pavel Kubiš.

Ve třetí části už diváci atraktivní hokej neviděli. Zlín se nikam netlačil a třinecký přechod středním pásmem připomínal velkou křeč. Což ostatně potvrdilo i zakončení Kohna, který z otočky netrefil bránu a pak zlostí málem rozlámal hůl o led.

Vyrovnání nepřinesla ani poslední minuta a power-play Třince násobené oslabením Zlína. Horčička si druhý shutout v sezoně nenechal sebrat a zařídil Zlínu fotbalové vítězství 1:0.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Třetí zápas se Zlínem a znovu úplně stejný obrázek. Neskutečně organizovaná obrana Zlína, se kterou máme problémy. My jsme si s tím celý zápas nedokázali poradit. I když určité šance jsme měli, bohužel jsme je neproměnili. Z hlediska postavení v tabulce to byl velice důležité utkání, ale bohužel jsme ho nezvládli. Máme sice určité problémy se sestavou, ale na to to nemůžeme svádět.

Josef Turek (Zlín):
Podali jsme velmi disciplinovaný výkon, co se týče hry dozadu. Podpořen byl výborným Lubošem Horčičkou v brance. Hráči splnili přesně to, na co jsme je připravovali a zápas jsme dovedli k výhře.