MISTR 2023/2024

Michal Teplý: Jsem ofenzivní hráč a chci to v Třinci potvrdit

23.07.2024 · Adam Sušovský
První letní posila do útoku je v Třinci, 23letý útočník Michal Teplý má za sebou úvodní trénink na ledě a těší se na velkou kariérní výzvu: "Jsem ofenzivní hráč. Věřím, že to tady potvrdím a pomůžu Ocelářům směrem dopředu," říká v prvním rozhovoru pro klubový web.

Máš za sebou první trénink na ledě se zatím nekompletním týmem. Jaké jsou tvé první dojmy?

Jsem tady první den a všechno je pro mě nové, ale moc se na tohle angažmá těším. Zázemí je tady ještě lepší, než na co jsem byl zvyklý z Ameriky. Před tréninkem jsem se krátce pozdravil se spoluhráči, ještě se budeme chvíli poznávat, ale nemám si na co stěžovat.

Máš za sebou tři roky v Americe, kde ses pral o místo v Chicagu. Co čekáš od angažmá v Třinci?

Je to nová výzva, hokejový život jde dál a bylo to velké rozhodnutí. Že půjdu do Evropy jsem věděl nějaký čas, měl jsem na stole více možností a vybral jsem si Třinec. Přicházím do dlouhodobě nejlepší organizace v Česku. Vím, že tady jsou velká očekávání od každého, a přesně na to se těším. Věřím, že jsem připravený.

Byly i dlouhodobé ambice klubu v rozhodování duležité?

Jasně, nebudu říkat, že ne, i když je mi jasné, že to jsou řeči, které říká každý nový hráč. Rozhodně to ale byl jeden z faktorů, proč jsem si Třinec vybral.

Už máš za sebou krátký meeting s trenéry, jakou cítíš v Třinci startovní pozici?

Prohodili jsme zatím jen pár slov a bylo to jako v každé jiné práci. Nikdo nedostane nic zadarmo a hrát budu to, co si uhraju. Já sám od sebe čekám, že potvrdím, že jsem ofenzivní hráč a pomůžu Ocelářům směrem dopředu.

Bude v Třinci v létě velký boj o místo v sestavě?

Nic jiného nečekám. Viděl jsem soupisku a jednoduché to nebude. Máme před sebou měsíc přípravy, tam se ukáže.

Rouen Dragons