Úspěchy

27. března 2002 - První mládežnický titul pro Oceláře

V dlouhodobé části soutěže skončili třinečtí dorostenci na druhém místě za pražskou Spartou, v play off už přemožitele nenašli. Mladí Oceláři vyřazovacími boji prosvištěli bez jediného zaváhání a po skalpu Litvínova, Pardubic a Zlína si 27. března 2002 nad hlavami zvedli mistrovský pohár. Jako vůbec první mládežnický tým v historii třineckého klubu.

Jednou z hvězd týmu byl útočník David Krejčí, který o dva roky později uspěl na draftu NHL a v nejlepší soutěži světa nasbíral přes 900 startů v dresu Bostonu Bruins.

Sestava Ocelářů ve finále: Marek Volf – Přemysl Škapa, Jan Švrček, Milan Gajda, Jan Byrtus, Pavel Matzke, Tomáš Fendek - Jan Steber, David Krejčí, Radomír Čížek, Jaroslav Hübner, Lukáš Bindač, Michal Rak, Filip Seman, Tomáš Pospíšil, Václav Meidl, Tomislav Grozaj, Ondřej Fiala, Jan Blatoň

2. dubna 2015 - Oceláři znovu dorosteneckým mistrem republiky

Pohádka. Přesně těmito slovy hodnotil sezonu 2014/2015 hlavní trenér staršího dorostu René Mucha. A naprostým právem. Mladí Oceláři nejprve s přehledem vyhráli dlouhodobou část soutěže, nejlepší výkony si ale nechali na play off. Až do finále prošli hráči s drakem na hrudi bez jediné porážky a navíc se pyšnili i parádní sérií bez inkasovaného gólu, která trvala neuvěřitelných 347 minut.

V posledním kole play off Oceláři prohráli zápas na ledě Hradce a domů se vrátili za stavu 1:1. A přišly další komplikace. Vzhledem k poruše trafa ve staré Werk aréně se rozhodující finálový zápas stěhoval do nové WERK ARENY na Frýdecké ulici, neplánovaný manévr ale hráče nerozhodil. Dorostenci před více než tisícovkou fanoušků otočili zápas z 0:1 na 3:1 a pokřtili nový domovský stánek Ocelářů premiérovým titulem.

Sestava Ocelářů ve finále: Jan Hlaváč – Ondřej Hrachovský, Filip Haman, Lukáš Doudera, Grzegorz Radzienciak, Michal Roman, Marian Adámek, Ondřej Imrich, Jan Bartko, David Janiczek – Kryštof Stuchlík, Lukáš Kaukič, Robin Švaňa, Matěj Mach, Adam Flok, Patrik Hrehorčák, David Kofroň, Daniel Plitko, Jan Hladonik, Eryk Sztwiertnia, Miloš Roman, Lukáš Jašek

1. dubna 2016 - Historický triumf pro juniorský výběr

Prvního zlatého zápisu v nejstarší mládežnické kategorii se Třinec dočkal v roce 2016. Do juniorského kádru se přesunuli dorostenečtí mistři z předešlé sezony a bylo to znát. Mladí Oceláři byli jedním z nejúspěšnějších mužstev už v základní části a v play off se jejich síla ukázala naplno. Po bezproblémovém vyřazení Boleslavi začali Oceláři výborně i proti Hradci a na led soupeře odjížděli s vedením 2:0. Pod Bílou věží to ale Třinci nevyšlo podle představ a série se vrátila k rozhodujícímu zápasu zpátky pod Javorový. K vůbec poslednímu zápasu ve staré Werk aréně. A lepší derniéru si stadion na Lesní ulici ani přát nemohl. Mladí Oceláři na svého soupeře vletěli a po demolici 11:3 slavili postup na závěrečný finálový turnaj.

V Litoměřicích se pak potvrdilo, že je tým pod vedením trenéra Václava Varadi v obrovské pohodě. A že se může spolehnout na ve famózní formě hrající útok bratří Kovařčíků a Lukáše Jaška. V základní skupině turnaje Oceláři sestřelili Plzeň, Spartu i Vítkovice a bylo jasné, že si zahrají o titul. Jejich soupeřem se stala pražská Sparta a po výhře 4:2 pak David Stránský jako vůbec první juniorský kapitán s drakem na hrudi zvedl nad hlavou mistrovský pohár pro vítěze extraligy.

Pro řadu hráčů zlatého týmu se navíc nejednalo o poslední úspěch v dresu s drakem na hrudi. V seniorské extralize pak své další tituly slavili Marian Adámek, Jan Zahradníček, bratři Kovařčíkové, Patrik Hrehorčák, Miloš Roman i Lukáš Jašek.

Sestava Ocelářů ve finále: Milan Dudáček – David Stránský, Marian Adámek, Lukáš Doudera, Alex Pisarik, Jan Zahradníček, Jan Bartko – Jakub Lacka, Martin Pala, Adam Flok, Michal Kovařčík, Lukáš Jašek, Ondřej Kovařčík, Michal Roman, Miloš Roman, Patrik Hrehorčák, Petr Heider, Robin Švaňa, Ludvík Petrák

6. dubna 2019 - Oceláři znovu na juniorském trůnu

Zatím poslední mistrovský titul třinecké mládeže se datuje k sezoně 2018/2019. Junioři si v ní poradili s dlouhodobou částí soutěže i dvoustupňovou nadstavbou a zajistili si postup mezi osmičku nejlepších. A pak to byl rychlý proces. Jedinou prohru ve vyřazovací části si třinečtí hráči připsali ve čtvrtfinálovém derby s Vítkovicemi, v sérii s regionálním rivalem ale nakonec slavili za stavu 3:1 bezproblémový postup. V semifinále svěřenci trenérů Jiřího Juříka a Marka Malíka vymazali Chomutov a ve finále přehráli i Spartu. Na ledě Pražanů rozhodli mladí Oceláři v prodloužení, ve WERK ARENĚ je pak nerozhodilo ani dvougólové vedení soupeře.

Sestava Ocelářů ve finále: Nick Malík – Filip Krzak, Daniel Chovaniak, Vojtěch Šulák, Jakub Adámek, Jakub Michálek, David Homola – Marek Havránek, Tomáš Krč, Ondřej Tománek, David Pastor, Nico Geidl, Jonáš Peterek – Adam Raška, Jan Hladonik, Matouš Ćmiel, Jiří Plandor, Pavel Matěj, Štěpán Macháček.

11. dubna 2023 – Dorostenci Ocelářů mistry republiky

Zatím poslední mistrovský titul vybojovali mládežníci Ocelářů v roce 2023. V rozhodujícím osmifinále proti Jihlavě přitom svěřence trenéra Marka Malíka dělila za stavu 1:2 jen necelá půlminuta od hořkého konce sezony. Hráči s drakem na hrudi se ale nedali. Za 18 sekund otočili na 3:2 a rozjeli tím jízdu ve velkém stylu. Ve zbývajících zápasech play off už třinečtí hokejisté prohráli jen jediný zápas, pro vítězství v extralize dorostu si pak došli s osmi zápasovou vítěznou šňůrou.

Sestava Ocelářů ve finále: Jakub Milota – David Holub, Dominick Byrtus, Vladimír Dravecký, Radim Mrtka, Marek Ćmiel, Aleš Zielinski – Tobias Sajdok, Šimon Pohludka, Petr Sikora, David Blaha, Michal Rybnikár, Matěj Kubiesa, Andrej Hebar, Vojtěch Granečný, Robin Švančara, Marcel Mikula, Jan Hrček

Úspěchy Akademie HC Oceláři Třinec

2022/2023 - 3. místo (Všetečka)

Mladší dorost