• 2022
  • 2023
  • 2024

Sikora v první lajně: Velká škola, které si moc vážím!

Na ledě pobyl proti finalistovi švýcarské ligy z Lausanne skoro 19 minut. Pro osmnáctiletého Petra Sikoru velká škola. V úvodním utkání Ocelářů ve skupinové fázi Ligy mistrů dostal prostor na centru první lajny mezi Liborem Hudáčkem a Markem Daněm. "Užil jsem si to," hlásil s úsměvem po výhře Třince 2:1 v prodloužení.

Dva body z prvního zápasu bereme?

Řekl bych, že určitě. Neodehráli jsme vůbec špatný zápas. Soupeř měl velkou kvalitu, odehráli jsme to slušně. Klidně jsme ale mohli vyhrát rovnou za tři body, šance na to byly. Já jsem mohl dát hattrick, kdybych všechno proměnil. Na tom musím do příštího zápasu určitě zapracovat. Všechno jsem to brankáři střílel do pupku.

Šancí jsme si vytvořili dost, během druhé třetiny měl ale soupeř více ze hry.

Je to tak. Sami jsme si tam několikrát zavařili. Byl to náš slabší úsek, jinak to ale bylo z naší strany dobré.

I tak se asi na jménu pro hráče zápasu shodneme – Marek Mazanec.

Rozhodně! Mazi nás podržel, chytal fakt dobře. Dostal akorát jediný smolný gól, výhra jde z velké části za ním.

Bylo znát, že v Lausanne už šlo opravdu o soutěžní zápas a tempo oproti přípravě narostlo?

Musím říct, že jo. Do každého zápasu jdete samozřejmě naplno, nic nevypustíte. Tohle ale mělo větší náboj. Bylo to jiné. I fanoušci byli pořádně slyšet, bylo to opravdu ligové. Byly v tom i emoce, všechny nás to bavilo.

Ty jsi naskočil v první lajně s elitními spoluhráči Markem Daněm a Liborem Hudáčkem. Užil sis to?

Moc! Dostal jsem mezi klukama šanci, za kterou jsem moc rád. Vážím si té důvěry. Je super si s klukama zahrát, sledovat, jak jim to na ledě jde, jak o sobě ví. Pro mě je to velká škola.

V sobotu v poledne nás čeká přelet ke druhému utkání do francouzského Rouen. Jak si užíváš celou Ligu mistrů a měření s netradičními soupeři?

Mně se myšlenka Ligy mistrů moc líbí. Mám rád i cestování, ve Francii jsem ještě nebyl. (usmívá se) Těším se. Doufám, že soupeře nepodceníme a uspějeme i tam. Určitě nás nečeká nic snadného. Chceme udělat radost našim fanouškům, kteří s námi na tenhle trip letěli a jejich podporu opravdu cítíme.