Champions Hockey League
1 : 2p

(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Vaudoise Aréna

Oceláři ve Švýcarsku vstoupili do nového ročníku hokejové Ligy mistrů, z ledu Lausanne si hráči s drakem na prsou vezou dva body za výhru v prodloužení. Na úvodní branku Rochetta zkraje třetí třetiny odpověděl Hudáček, vítězství v prodloužení pak zařídil Kurovský.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 40. Rochettte (Suomela, Jäger) – 42. Hudáček (Daňo, Vrána), 61. Kurovský (Daňo, Hudáček). Rozhodčí: Huerlimann, Kaukokari – Stalder, Duc. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 071. Střely na branku: 39:19. Zblokované střely: 13:14. Hity: 3:3. Vhazování: 34:16. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Lausanne HC

HC Lausanne: Pasche (Keller) – Bayreuther, Glauser, Frick, Heldner, Marti, Sklenička, Genazzi, Fiedler – Oksanen, Suomela, Riat – Raffl, Jüger, Bozon – Holdener, Kuokkanen, Pajuniemi – Fuchs, Rochette, Hügli Trenér: John Fust

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Marinčin, Mrtka, Jank – Daňo, Sikora, Hudáček – Roman, Vrána, Kurovský – Teplý, Addamo, Walega – Dravecký, Čacho, Hrehorčák Trenér: Zdeněk Moták

Oceláři naskočili do prvního utkání hokejové Ligy mistrů bez rekonvalescentů Růžičky, Nestrašila a Jeřábka, do duelu na ledě Lausanne nezasáhl ani Cienciala. Do branky se postavil Marek Mazanec.

Třinecký gólman musel jako první řešit velkou příležitost soupeře, zkraje šesté minuty Mazanec musel pokrýt nebezpečnou dorážku Riaty. Hráči s drakem na prsou se vzápětí dostali ke své první přesilové hře, vyloučený Pajuniemi z trestné lavice sledoval obrovskou šanci Sikory z pravého kruhu, domácí brankář ale byl připraven.

V dalších minutách periody měli více ze hry hosté, Oceláři se ale nemohli dostat k pořádné střele. Změnil to až v šestnácté minutě Hrehorčák, který na sebe vzal přečíslení tří proti dvěma, slovenský útočník ale minul branku. O chvíli později za katr usedl Adámek, domácím se ale jejich první početní výhoda vůbec nepovedla a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Start prostřední dvacetiminutovky nabídl zcela odlišný obrázek. Lausanne se tlačilo do šancí, domácí hokejisté hýřili aktivitou, Oceláři se ze všech sil snažili bránit švýcarské výpady. Ve třiadvacáté minutě pomohlo Mazancovi po Skleničkově pokusu břevno, o minutu později pak Mazanec likvidoval pokusy Pajuniemiho, Bozona a opět Skleničky.

Tlak domácích se stupňoval, v polovině utkání Lausanne hrálo druhou přesilovku, ani tuto příležitost ale švýcarský celek nevyužil. Po ubráněném oslabení se ke slovu přihlásili Oceláři, z druhé vlny zakončující Sikora ale napálil kotouč do středu branky, kde byl připraven brankář Pasche. Následovaly dvě vyloučení na straně Ocelářů, na trestnou lavici postupně usedli Hudáček s Adámkem. První oslabení hosté přečkali, Mazanec si poradil s pokusy Koukkanena a Jägera.

Adámkův prohřešek už ale Lausanne potrestalo. Ve vlastním oslabení nejprve zahrozili Roman s Hrehorčákem, gólová radost ale přišla na druhé straně, jednatřicet vteřin před druhou sirénou Mazancovo kouzlo odčaroval Théo Rochette, který se štěstím propasíroval kotouč mezi Mazancovými betony.

Vedení domácím vydrželo jen dvě minuty z poslední periody. Marko Daňo získal kotouč ve středním pásmu, s Liborem Hudáčkem se vydal do přečíslení dvou proti jednomu, v mezikruží poslal svému reprezentačnímu parťákovi nadýchaný pas, který Hudáček z první umístil do sítě.

Oceláři po srovnání pokračovali ve vysokém tempu. V šestačtyřicáté minutě Pascheho ohrožoval Roman, domácí brankář byl připraven. O dvě minuty později z mezikruží pálil Sikora, kotouč však zamířil těsně vedle branky. V polovině třetiny se ke slovu dostali hráči Lausanne, Mazanec si v krátkém časovém sledu připsal tři zákroky, vyrovnaný stav pokračoval i nadále.

Padesát čtyři vteřin před vypršením základní hrací doby fauloval domácí Bozon, Slezané ve zbývajících vteřinách třetí třetiny přesilovku nevyužili, šlo se tak do prodloužení. Čtyřiačtyřicet sekund po startu nastaveného času o vítězství Třince rozhodl Daniel Kurovský, jehož přesná teč Daňovy střely rozhodla o druhém bodu pro Slezany.