Chyběla nám lehkost, uvědomuje si Ladislav Kohn

09.12.2011 · Martin Stebel
Střelecké soužení Ocelářů mělo za následek neúspěch proti Zlínu, kterému podlehli těsně 0:1. V brankově dietním střetnutí patřil k nejvýraznějším postavám Ladislav Kohn, jenž ve svém komentáři nehledal alibistické výmluvy k ospravedlnění výkonu své družiny. "Hrajeme složitě, málo střílíme," soudí třinecký rutinér.

O hlavních příčinách neúspěchu

Zlín dobře bruslil a my jsme naopak hráli příliš složitě. Měli jsme dost pomalý přechod středního pásma. Než jsme se dostali do útočné třetiny, měli jsme obsazené všechny hráče. Šanci bylo minimum, jen nějaké dorážky mohly skončit v brance. Dnes nám chyběla lehkost.

O urputné defenzivní taktice rivala

Hráli výborně směrem dozadu, tento styl nám asi nesedí. Mají perfektně propracovaný defenzivní systém, vracejí se jim nejen obránci, ale zároveň i útočníci. Výborně zahušťují předbrankový prostor. Během zápasu se téměř nedostaneme do přečíslení. Zlín čekal na chyby a jedna šance jim stačila k výhře.

O důvodech střelecké impotence

Občas jsme volili hodně složité založení akce přes střední pásmo. Někdy jsme přehnanými kombinacemi poněkud zpomalovali hru, která se měla zjednodušit a zrychlit. Než jsme si to nahráli, jejich útočníci bleskově dobruslili a ubránili nás.

O neproduktivních početních výhodách

Stále se to opakuje. V přesilovce málo střílíme, když už se vypálí, tak je puk častokrát zblokovaný soupeřem. Chce to zjednodušit, více střílet a dorážet, clonit před brankovištěm. Rychlými přihrávkami lze soupeře přečíslit. Musí tam být střela a skrumáž, to nám momentálně schází.

O rozsáhlé marodce v domácím týmu

Tím si projde snad každé mužstvo, na marodku se rozhodně nelze vymlouvat. Pokud chybí tolik hráčů, je to příležitost pro jiné a ti se mohou ukázat, co v nich skutečně je. Uvidíme, zda se po návratu marodů udrží tihle kluci v sestavě. Marodka opravdu nemůže být výmluvou, máme docela široký kádr, abychom nemocné nahradili.

O nedělním duelu na mladoboleslavském kolbišti

Boleslav bude doma nebezpečná. Nám nezbývá nic jiného, než pořádně popřemýšlet, zítra vyčistit hlavu a důkladně se připravit. Náš výkon musí být daleko lepší než dnes. Měli bychom hrát aktivně a nespoléhat jen na chyby soupeře. Je to poslední duel před pauzou a nebudeme se šetřit, proto očekávám maximální nasazení.