Oceláři jsou krůček od čtvrtfinále

03.03.2012 · Tomáš Vacho
Třetí zápas série předkola play-off se Zlínem zvládl Třinec na výbornou, kdy soupeře z města bot v průběhu celého zápasu nepustil prakticky k ničemu. Domácí dominovali celých šedesát minut, i proto zvítězili rozdílem čtyř branek. Oceláře tak od postupu do čtvrtfinále dělí jediné vítězství!
PK3, sobota 3.3.2012
6:2
Třetiny: 1:0, 3:1, 2:1  Branky a nahrávky: 19. Hořava (Klouček, Polanský), 25. Hořava (Kůrka), 29. Zíb (Hrabal, Varaďa), 37. Peterek (Hrabal, Adamský), 49. Kůrka (Varaďa, Bonk), 59. Zíb (Peterek, Kůrka) - 28. Melenovský (Čajánek), 60. Čajánek (Leška, Holík). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení:5:7, navíc Klouček 5+DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4154. Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.
Hamerlík (Vojtek) - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter, Carrtelli - Varaďa, Bonk, Kůrka - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - McGregor, Ostřížek, Orsava - Hampl
Horčička (Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech

Oceláři do třetího zápasu vstoupili aktivněji než soupeř a prakticky celou první periodu byli lepší. To se ostatně promítlo i do skóre, které v prvním dějství nabylo hodnoty 1:0 pro domácí. Stalo se tak v devatenácté minutě díky spolupráci střílejícího Kloučka a tečujícího Miloslava Hořavy.

Domácí ale mohli skóre otevřít daleko dříve, úvodní brance předcházela celá škála šancí, které si domácí vypracovali. Z těch nezajímavějších jmenujme Varaďův kvůli postavení v brankovišti neuznaný gól z páté minuty, Bonkovu těsně nepřesnou teč z deváté minuty, nebo Hrňovo zakončení pohledné akce za další minutu. Zajímavý byl i únik Hořavy ve vlastním oslabení, proti kterému zasáhly až Horčičkovy betony.

Hosté v první třetině předvedli pouze jedinou dobrou šanci. V šestnácté minutě pálil od modré čáry Linhart a vyražený puk dorážel Bedřich Köhler, ani jeden si ale na Hamerlíka nepřišel.

Příznivé skóre před vstupem do druhé dvacetiminutovky domácím dovolovalo popustit uzdu fantazii a tak se domácí obecenstvo chvíli po rozběhnutí časomíry dočkalo další branky. Konkrétně se trefil znovu Miloslav Hořava. Byla to trefa v oslabení po bravurně zakončeném úniku.

V sedmadvacáté minutě se Zlínští mohli dočkat snížení stavu, ale Galvasova pumelice od modré čáry orazítkovala pouze tyč Hamerlíkovy brány. To ale hostující celek nemuselo moc mrzet, protože již za další minutu se radovali ze vstřelené branky. Postaral se o ni Marek Melenovský, který prudkou ranou překonal Hamerlíka.

Odpověď přišla záhy – třítisící branku za celou účast Ocelářů v nejvyšší soutěži zasadil soupeři v přesilovce tvrdou ranou od modré čáry Lukáš Zíb a zařídil tak znovuodskočení na rozdíl dvou branek.

Dvaatřicátá minuta patřila Adamskému, který se prezentoval ve dvou dobrých šancích, ale jednou z toho byla tyč a podruhé se kotouč zastavil až na Horčičkově rameni.

A když se v sedmatřicáté minutě trefil Jan Peterek, který šikovně usměrnil Hrabalovu střelu, bylo v Třinci hotovo.

Třetí třetina pak byla dlouho pouze o Berany neúspěšném dobývání útočného pásma, či snad jakékoliv dobré palebné pozice. Navzdory tomu ale přišly opět třinecké šance.

Ve dvaačtyřicáté minutě mohl Hořava zkompletovat hattrick, ale trefil pouze Horčičkovu vyrážečku. Chvíli poté se ve dvojšanci zjevil Adamský, ale neuspěl. V devětačtyřicáté minutě se diváci dočkali ještě jednoho zářezu domácích, kotouč poté, co putoval po ose Bonk – Varaďa – Kůrka, skončil v růžku za zády Horčičky.

Hosté se pak zmohli ještě na jedno ohrožení Hamerlíka, Petr Holík totiž střelou švihem trefil levou tyčku Hamerlíkovy brány. To ale ještě nebylo vše, protože Oceláři přidali šestou branku. Po Peterkově příhře se podruhé v zápase radoval Lukáš Zíb.

A když už se zdálo, že Ocelářům nemůže oslavy dnešního triumfu nic pokazit, zjevila se akce Petra Lešky, který při přesilovce 4 na 3 přihrál podél brankoviště Petru Čajánkovi a ten uklidil kotouč za bezmocného Hamerlíka. Ačkoliv se hostující hráči vůbec neradovali, jednalo se o velmi pěknou akci. Oceláři tak zaslouženě vyhráli rozdílem čtyř branek a mají skvěle nakročeno k postupu do play-off!

Pavel Janků (Oceláři Třinec):Chtěl bych pochválit celý tým, protože jsme po celý zápas byli lepší. Dali jsme branky, některé navíc v přesilovkách, které se nám dlouho nedařily. Výborný výkon zase předvedl Peter Hamerlík, pochvalu ale zaslouží celý mančaft.

Roman Vlach (PSG Zlín): Utkání nám dnes nevyšlo. Začátek byl vyrovnaný, pak jsme na konci první třetiny dostali nešťastnou branku na 1:0, když se puk odrazil od brusle. Zásadní zlom nastal v naší přesilovce, kdy jsme inkasovali, mužstvo se pak sesypalo. Celkově náš výkon nebyl špatný, Třinec ale byl lepší a zaslouženě vyhrál.