Třinec - Zlín: Důležitý souboj se sousedem v tabulce

08.12.2011 · Michal Samiec, Adam Sušovský
Oceláři se naposledy před reprezentační přestávkou vracejí na vlastní led. Ve Werk aréně je již dnes čeká velmi důležité utkání s tabulkovým sousedem. Možnost pojistit si pozici v elitní šestici extraligy bude mít Třinec od 17:00 se Zlínem. Buďte u toho!
Sponzorem pátečního zápasu se Zlínem je společnost Servomont

V tabulce je dělí jediný bod a oba by rádi svému soupeři před reprezentační přestávkou odskočili. Werk aréna proto dnes uvidí velice důležité utkání mezi Třinem a Zlínem. Duel tradičních moravskoslezských soupeřů bude zároveň konfrontací nejlepšího a nejhoršího útoku v soutěži. Zvítězí třinecká ofenzivní smršť nebo bude slavit úspěch nepropustná obrana Zlína?

PSG Zlín

Když Zlín vstřelil v posledním utkání Kladnu šest branek, byla to spíše výjimka. Jinak se Ševci v útoku trápí a jsou co do střílení branek vůbec nejhorším týmem v soutěži. Prezentují se ovšem skvělou obranou a výborným brankářem Sedláčkem, takže se právem přetahují o místo v nejlepší šestce extraligy.

Tam by se hokejisté Zlína rádi udrželi i během následující reprezentační přestávky. "Velkou silou Třince je ofenzivní hra a vynikající bilance v proměňování přesilových her. Z tohoto pohledu bude důležité přečkat bez inkasované branky první třetinu a hrát v obraně čistě bez zbytečných vyloučení," řekl před utkáním zlínský trenér Vlach a naznačil, že Zlín otevřenou partii hrát nehodlá.

Oba letošní duely byly velmi vyrovnané a vždy je musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V obou případech se radovali hosté. Ti dnes budou oslabeni o mladíky Řezníčka a Vlacha.

Poslední zápas Zlína:

6. prosince: PSG Zlín - Rytíři Kladno 6:4 (2:2, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Kubiš (O. Veselý, Tesařík), 8. Leška (Hamrlík), 30. Kubiš (Holík), 43. O. Veselý (Holík), 57. T. Sýkora (Ondráček, Köhler), 58. Leška (Důras, Čajánek) - 4. Patera (Kalla, Majeský), 13. Hovorka z trestného střílení, 51. Kalla (Dragoun, Hovorka), 57. M. Látal (Knotek).

Sestava Zlína v posledním zápase: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, T. Sýkora, Köhler - Kubiš, Holík, O. Veselý.

Hamerlík versus Hamrlík. Takový souboj nabídl nájezdový rozstřel v prvním měření sil v Třinci. Martin Hamrlík, který je s 11 asistencemi nejproduktivnější bek Zlína, byl úspěšnější.

Z kabiny Ocelářů

Po sérii dvou výborných výkonů Třinec spadl zpět k zemi. V Českých Budějovicích oslabená sestava Ocelářů zažila nejhorší první třetinu v sezoně a po rychlých třech inkasovaných brankách bylo po zápase. Dvě branky v závěrečné periodě totiž k bodům nevedly

"Zlín letos málo gólů dává i dostává, řada jeho utkání byla skutečně jen o třech, čtyřech brankách. Musíme být trpěliví a disciplinovaní. Už proto, že soupeř je jen o bod za námi, chceme uspět," věštil před utkáním trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Kromě důležitých bodů by Oceláři chtěli vyhrát i pro vlastní fanoušky, které by chtěli nechat zapomenout na špatné výkony na domácím kluzišti z první poloviny sezony. Stále se však budou muset obejít bez řady zraněných opor.

Poslední zápas Ocelářů:

6. prosince: HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Ptáček, 9. L. Květoň (Kotalík), 14. Gulaš (Kotalík, L. Květoň) - 47. Klimenta (Peterek, Hrabal), 54. D. Květoň.

Sestava Třince v posledním zápase: Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Hudec, Lojek, Bolf - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer.

Bryan McGregor je nejúspěšnější hráč Třince při samostatných nájezdech. Gólově se prosadil v prvním zápase v Třinci i ve druhém ve Zlíně. Zatímco však ve Zlíně šlo o vítězný gól, zásah v domácím zápase nakonec byl k ničemu.

Vzájemné zápasy

Oba dosavadní vzájemné zápasy skončily v prodloužení nerozhodně, rozhodovaly tedy samostatné nájezdy. V prvním měření sil převážil utkání na stranu Zlína bezchybný Petr Leška, který překonal brankáře Hamerlíka ze samostatného nájezdu hned třikrát. Zápas ve Zlíně rovněž rozhodli hosté až v nájezdech. Za Třinec skóroval Orsava a McGregor, který si připsal rozdílový nájezd. Bryan je nejspolehlivější třinecký nájezdník, když letos proměnil 4 ze 6 pokusů. Vítězství ve Zlíně bylo jediné, které Oceláři letos v nájezdech získali na svou stranu.

23. září: HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Zíb (Květoň), 52. Květoň (Marosz, Bonk) - 12. Linhart (Hamrlík, Leška), 31. Köhler (Leška), roz. sam. náj. Leška.

30. října: PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Galvas (Leška, Veselý) - 45. Hrňa (Polanský, Vojtek), nájezd McGregor.

Bilance venku: 15 zápasů, 3-4-2-6, skóre 28:38, 19 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) - 5 proher (1 v prodl.), skóre 20:23, 14 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Petr Leška 22 (6+16)
Nejlepší střelec: Bedřich Köhler 11
Nejlepší nahrávač: Petr Leška 16
Nejproduktivnější obránce: Martin Hamrlík 11 (0+11)
Nejtrestanější hráč: Petr Čajánek 48
Nejlepší v +/-: Petr Leška, Bedřich Köhler oba +8
Brankáři: Luboš Horčička, 16 zápasů – 10 výher, 6 proher, úsp. 93,30 %, prům. 1,99 g/z
Jakub Sedláček, 16 zápasů – 7 výher, 9 proher, úsp. 91,38 %, prům. 2,35 g/z
Hrál v drese soupeře: Luboš Horčička, Radim Tesařík.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 5.
Bilance: 29 zápasů, 13-2-5-9, skóre 91:73, 48 bodů
Bilance doma: 14 zápasů, 6-1-2-5, skóre 43:40, 22 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher – 4 prohry, skóre 32:23, 18 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: David Květoň 21 (10+11)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 12
Nejlepší nahrávač: Lukáš Zíb 15
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 19 (4+15)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 76
Nejlepší v +/-: Josef Hrabal +11
Brankáři: Peter Hamerlík, 24 zápasů – 12 výher, 12 proher, úsp. 93,07 %, prům. 2,31 g/z