V Hradci se nedařilo, tři body mají domácí

28.09.2018 · Daniel Ježek
Oceláři v pátém kole zavítali pod Bílou věž, hráči s drakem na hrudi chtěli vylepšit zatím nepříliš příznivou bilanci. Slezané se v zápase dostali do několika vyložených příležitostí, třinečtí střelci ale ani jednou nedostali kotouč do domácí sítě. Tři body tak zůstaly v Hradci.
5.kolo, pátek 28.9.2018
Mountfield HK
2:0
ČPP aréna
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 11. Zámorský (Rosandić, Smoleňák), 47. M. Chalupa (Smoleňák, F. Pavlík). Rozhodčí: Svoboda, Pešina – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 006. Střely na branku: 31:27. Zblokované střely: 8:12. Hity: 13:6. Vhazování: 34:38. Průběh utkání: 2:0.
Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Graňák (A), F. Pavlík, Rosandić, Š. Havránek – Smoleňák, Koukal (C), M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos (A) – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček (C), M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Matyáš, Adámek – Roberts Bukarts, Marcinko, O. Kovařčík – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, Dravecký (A) – Hladonik, R. Vlach, Hrňa.

Do utkání pátého kola na ledě hradeckého Mountfieldu vstoupili lépe hostující Oceláři. Hráči s drakem na hrudi se od úvodních minut dostávali do střeleckých příležitostí, nedokázali však najít recept na překonání brankáře Pavelky. Své pokusy spálili Adamský, Hladonik či Hrňa. Domácí se do zápasu dostávali poněkud pomaleji, v desáté minutě ale musel Hrubec vytěsnit nepříjemnou střelu Filipa Pavlíka.

Mountfield se v polovině jedenácté minuty dostal k přesilové hře, kterou zužitkoval po pěti vteřinách. Petr Zámorský dostal nabito na modrou čáru, jeho nechytatelná dělovka skončila až v Hrubcově síti. Za další minutu mohl skórovat Rákos, extřinecký útočník ale bekhendem minul branku.

Oceláři mohli srovnat krok v patnácté minutě, kdy na trestnou lavici putoval Rákos. V početní výhodě se do největší šance dostal Svačina, jeho rána ale byla před Pavelkou sražena. Slezané následně nevyužili ani další přesilovku, Hrňa totiž těsně přestřelil domácí branku.

Také prostřední dvacetiminutovka se nesla v duchu atraktivního a rychlého hokeje. Šance se střídaly na obou stranách, třetině ale dominovali oba gólmani. Domácí Pavelka musel likvidovat střelu Bukartse, Galvinše či Musila. Hrubec naopak zastavil příležitosti Cibulskise, Bezúcha a Rosandiče.

Ani druhá polovina prostřední části hry nebyla skoupá na zajímavé momenty. V dvaatřicáté minutě Hrubce nepříjemně ohrožovali Rákos s Bičevskisem, za další tři minuty pak třineckého gólmana znovu nepřekonal Bičevskis. V závěru periody pak mohl srovnat Doudera, jeho pokus ale Pavelka dokázal vykopnout mimo branku.

Hráči s drakem na hrudi dostali v úvodu poslední třetiny možnost sehrát dvojnásobnou přesilovou hru, po Ciencialově křížném pasu mohl srovnat Svačina. Třineckého forvarda ale skvěle zastavil Pavelka. Za další čtyři minuty už se skóre měnilo, znovu ve prospěch domácích. Matěj Chalupa se po Smoleňákově pasu dostal do úniku, který zakončil nekompromisní ranou do pravého horního rohu.

Slezané se ale nevzdávali a za další tři minuty byli blízko úvodní brance, Svačinu ale zastavila pravá tyč hradecké branky. S Oceláři mohlo být hůř v padesáté čtvrté minutě, Chalupu ale v další velké příležitosti vychytal pozorný Hrubec. Další práci měl třinecký brankář v padesáté sedmé minutě, kdy domácí hráli přesilovku. Radovan Pavlík mohl po kombinaci na jeden dotek pálit do odkryté branky, Hrubec se ale skvěle přesunul a parádně chytil kotouč do lapačky.

Naději Ocelářům mohl dvě minuty před třetí sirénou vystřelit Galvinš, nová akvizice Slezanů ale z mezikruží trefila jen břevno domácí branky. A když se v závěru duelu neujala ani střela Bukartse, z výhry se radoval domácí Mountfield.

FOTO v článku: Stanislav Souček.

Petr Svoboda (Mountfield HK): Měli jsme pomalejší začátek zápasu, pak nám pomohl gól, kterým jsme rychle využili přesilovku. Ve druhé třetině jsme začali hrát takový trochu hurá hokej a nebyli zodpovědní. Třinec nás začal přehrávat, měl spoustu šancí a přečíslení, která naštěstí neskončila brankou. Ve třetí třetině kluci makali, podařilo se nám dát uklidňující gól a dotáhli jsme to do vítězného konce. Samozřejmě rozhodlo naše oslabení, kdy to Jarda Pavelka výborně vyčapal. Dneska si nulu zasloužil a měl i dobře postavené tyčky. Když takhle budeme pracovat a půjdeme s pokorou zápas od zápasu, tak věřím, že se výsledky dostaví.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Mrzí mě konečné skóre, které je pro nás kruté. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, sahali jsme po bodech. Nalomil nás první inkasovaný gól v přesilové hře domácích. Ve druhé třetině jsme si ale vytvořili šance na to, abychom srovnali. I ve třetí jsme měli velkou příležitost při hře pět na tři celé dvě minuty, domácí ale podržel brankář. I přes velké šance se nám nepodařilo dát vyrovnávací gól, který by narušil pohodu domácích. Myslím, že po druhé brance si to domácí zkušeně ohlídali, i když jsme v dalších dvou velkých šancích stříleli do tyček. Chtěl bych domácím pogratulovat ke třem bodům.