Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

David Cienciala: Je třeba zachovat klid a stále makat

28.09.2018 · Martin Stebel
Poslední zářijový pátek patřil v královéhradecké ČPP aréně repríze loňského semifinále play-off. Mountfield potvrdil povedený start do sezony a dokázal třinecké Oceláře zdolat dvoubrankovým rozdílem. Navzdory neúspěšnému výsledku DAVID CIENCIALA neklesá na mysli a vidí ve hře svého týmu pozitiva.

Kde osobně spatřuješ hlavní důvody nezdaru na ledě Hradce?

Teď nám to tam prostě nepadá. Myslím ale, že už chybí jen maličký kousek k tomu, aby se to otočilo na naší stranu. V našem podání to nebyl špatný výkon, ale bohužel nás trápí koncovka. V neděli nás čeká další zápas, musíme se oklepat a myslet pozitivně. Dnes jsme makali, akorát musíme dát nějaký šťastný gól a od toho se odrazit. Věřím, že potom to už bude dobré.

Po psychické stránce je asi dost ubíjející, když nevyužijete přesilovku pěti proti třem, jak tomu bylo dnes začátkem třetí části...

Tohle byl asi klíčový moment zápasu. Měli jsme šance, trefili jsme tyč. V dalším střídání další nastřelená konstrukce branky. Hradec potom vzápětí přidal druhou trefu, ale do konce zápasu bylo stále dost času. Tahle prohra mrzí, protože jsme tady opravdu nehráli špatně.

Jak velkou překážkou byl domácí brankář?

Pavelka chytal velmi dobře, ale nebyl hlavním důvodem naší prohry. Nám se v koncovce jednoduše nedařilo, ale nemůžeme mít nějakou poraženeckou náladu. Je to stále začátek sezony, před námi je hromada zápasů. Je třeba zachovat klid. Pokud budeme stále makat, přijdou lepší výsledky.

V neděli před vámi bude další složitý úkol. Utkání na ledě mistrovského Brna...

Do zápasu půjdeme s pokorou, bude to asi o prvním gólu. Pokud se nám podaří, tak věřím, že se to otočí na naší stranu.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec