Repríza semifinále, Oceláři hrají v Hradci

27.09.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v pátek pokračuje pátým kolem, Oceláři znovu zavítají na led soupeře. Tím tentokráte bude hradecký Mountfield, tedy sok, kterého hráči s drakem na hrudi v jarním play off vyřadili v semifinále. Utkání startuje v 18 hodin.

Mountfield Hradec Králové

Hradečtí se v loňské sezóně umístili na druhém místě tabulky dlouhodobé části, v play off si pak ve čtvrtfinále poradili s Libercem. V semifinále ale narazili na Oceláře, kteří jim po šesti duelech vystavili stopku. Po sezoně hradecký tým opustilo čtrnáct hráčů. Mezi největší ztráty patří ukončení kariéry Jaroslava Bednáře, který se přesunul do pozice sportovního manažera. Mountfield již dále nemůže počítat také se službami Andrise Dřerinše, Bedřicha Köhlera, či Patrika Rybára. Pod Bílou věž naopak zamířilo čtrnáct hráčů. Tomáš Linhart s Danielem Rákosem se do Hradce přesunuli od Ocelářů, novým mužem číslo jedna v hradeckém brankovišti pak je Brandon Maxwell. V tomto týdnu pak návrat do Hradce Králové potvrdil Radek Smoleňák.

V přípravném období tým hlavního kouče Tomáše Martince absolvoval šest duelů, prohrál pouze jeden z nich. V Lize mistrů už to tak dobré ale nebylo. Hradečtí zvítězili pouze jednou a jejich situace ohledně postupu do dalších kol je kritická. V extralize to už Východočechům znovu šlape. Po úvodní prohře na ledě Sparty si Hradečtí na své konto připsali jedenáct bodů a aktuálně okupují druhou příčku, bod za vedoucím Litvínovem. Mountfield však odehrál již pět zápasů.

Poslední zápas Hradce

25. září 2018: HC Sparta Praha – Mountfield HK 1:2 pp. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 10. Smejkal (T. Pavelka, Košťálek) – 54. Vincour (Cingel), 63. R. Pavlík (Zámorský, Miškář).
Sestava Hradce v posledním zápase: Maxwell – Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Miškář – Paulovič, Kukumberg, Bezúch.

Je třeba hrát jednoduchý přímočarý hokej, nabádá Peter Hamerlík

Oceláři zatím se vstupem do extraligového ročníku spokojení být nemohou. Hráči s drakem na hrudi ze čtyř zápasů získali jen tři body, v tabulce tak Slezanům patří jedenácté místo. To mohou Třinečtí vylepšit v pátek na ledě Hradce Králové, Peter Hamerlík ale neočekává jednoduchý duel.

Vstup do sezony se moc nepovedl. Kde hledat chyby a jak se dostat na vítěznou vlnu
Úvodní zápasy nám nevyšly dle představ, získat tři body z dvanácti možných je strašně málo. Do sezony jsme chtěli vstoupit jinak, sráží nás ale chyby, které soupeř dokáže potrestat. Chyby v obraně, negativní náhody, ty nás stály zápasy. Je třeba sklopit uši, hrát jednoduchý přímočarý hokej. Musíme získat zpět sebevědomí, uhrát nějaký těžký zápas, až do konce bojovat o výsledek. Dvě, tři výhry a bude se nám hrát o mnoho lépe.

V pátek hrajeme v Hradci, tedy soupeři z minulého semifinále, který hodně obměnil kádr. Co od utkání očekáváš?
Vyměnili hodně hráčů, budou mít jiný herní projev. Musíme se podívat na video a pořádně jejich hru zanalyzovat. Především přesilovky a herní styl. My se musíme dívat sami na sebe, začít od maličkostí a poctivou prací se pokusit urvat vítězství.

Po Danu Rákosovi jsi převzal roli týmového pokladníka. Vybral sis to sám nebo ti to bylo přiděleno?
Když se to řešilo, tak jsem u toho nebyl, takže mi to spíš bylo přiděleno. Ale nemám s tím vůbec problém, ekonomické věci mě celkem baví, takže jsem to přijal bez námitek.

Máš jiné taxy než měl Dan? Za co se platí nejvíc?
Systém se více méně zachoval, platí se za hattrick, narozeniny, příchod do týmu, tohle zůstalo. Oproti Danovi ale mám drsnější přístup k vybírání pohledávek, jinak by z toho mohl být pěkný guláš. Hodně si hlídám termíny, každá pohledávka má svou splatnost, stejně jako u klasických faktur. Taxy zůstaly stejné. Nejdražší pokuta je ta od trenéra, o té ale vůbec nerozhodujeme. Jinak samozřejmě platí noví hráči, kteří přijdou, zápisné je nejvyšší položka. A pokud to je hráč z NHL, tak to je ještě vyšší. To letos ale nebyl náš případ.

Už se ti povedlo něco vybrat?
Přes léto jsme si sedli, určili věci, které se budou platit, a určili první deadline. Ten je 1. října a až na pár splátek je všechno již splacené. Hráčům totiž jinak naskakují úroky.

Poslední zápas Ocelářů

23. září 2018: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 13. Bulíř (L. Krenželok, Stříteský), 34. M. Kvapil (Derner, Lenc), 45. Ševc (M. Kvapil), 50. Redenbach (Valský, Ševc) – 19. Adamský (Roberts Bukarts, Krajíček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Krajíček (C), Adámek, D. Musil, Haman, Gernát – Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Cienciala, Adamský (A) – Hrňa, Viedenský, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik – R. Vlach.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba páteční soupeři utkali v dubnovém semifinále. V pořadí šestý duel se hrál ve WERK ARENĚ, potřetí v řadě semifinálový zápas Ocelářů s královéhradeckým Mountfieldem skončil v prodloužení, poprvé se radovali třinečtí hokejisté. Finále trefil Ondřej Kovařčík.

8. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 2:1 pp. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Chmielewski (O. Kovařčík), 69. O. Kovařčík (Polanský) – 45. Džeriņš (Bednář, Červený).

O zápase

Hrací den: 5. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 28.9.2018, 18:00
Místo utkání: ČPP aréna, Hradec Králové
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec Mountfield HK
Umístění v tabulce 11. 2.
Bilance v TELH 4 zápasy, 1-0-0-3, skóre 7:11, 3 body 5 zápasů, 3-1-0-1, skóre 11:9, 11 bodů
Bilance venku/doma 3 zápasy, 1-0-0-2, skóre 5:8, 3 body 2 zápasy, 2-0-0-0, skóre 7:3, 6 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 4-0-1-5, skóre 22:33, 13 bodů (včetně přípravy a CHL) 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 21:20, 18 bodů (včetně přípravy a CHL)
Aktuální série 1 prohra 4 výhry