Oceláři v přípravě stále neporaženi, Vítkovice vyprovodili v poměru 4:1

15.08.2013 · Daniel Ježek
Ve čtvrtém přípravném klání se Oceláři poprvé postavili extraligovému soupeři. Na led Werk arény zavítaly Vítkovice. Od úvodního buly byli lepším celkem domácí, nakonec se urodilo jejich vítězství 4:1. Dvěma asistencemi se blýskl Alexander Gorškov.
přát., čtvrtek 15.8.2013
4:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 9. Adamský (Gorškov), 33. Marosz (Franek), 47. Lojek (Gorškov, Kindl), 48. Ostřížek (Rufer, Roupec) – 28. Punčochář (Szturc). Rozhodčí: Trombik - Ganger, Puczok. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1238. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Hrubec (Svoboda) – Lojek, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Roupec, Foltýn, Krejčí – Varaďa, Bonk, Rákos – Adamský, Kindl, Gorškov – Rufer, Růžička, Ostřížek – Franek, Marosz, Matuš.
Málek (Šindelář) – Punčochář, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Pastor, Kovář, Dudáš – Káňa, Burger, Szturc, Huna, Roman, Svačina, Vandas, Húževka, Strapáč, Rusnák, Kolouch, Kucsera.

Úvod do zápasu byl o něco lepší na straně domácích Ocelářů než hostů z Ostravy. Slezané se velmi rychle dostali k početní výhodě, ta se ale hráčům s dráčkem na prsou příliš nepovedla. Málka ohrozil jen Linhart, jinak se Oceláři trápili s rozehrávkou.

Vítkovičtí se ke slovu přihlásili v sedmé minutě. Ve stoprocentní šanci se ocitl Svačina, pozorného Hrubce ale ani nadvakrát překonat nedokázal. Jako první se tak radovali domácí. Alexander Gorškov našel u brankové čáry volného Martina Adamského, domácí rychlonohý útočník střelou z téměř nulového úhlu nachytal nepozorného Málka a poslal domácí do vedení.

Utkání i nadále nabízelo zajímavý hokej hraný ve vysokém tempu. Šance se střídaly jako na běžícím páse, v dalším průběhu periody ale kralovali oba gólmani. Hrubec si poradil s pokusy Rusnáka a Stehlíka, na Málka si nepřišli Gorškov či Linhart.

To úvod prostřední dvacetiminutovky byl na brankové šance poněkud skromnější. Oběma soupeřům se příliš nevedla rozehrávka, hra se často kouskovala. Zajímavější dění tak přinesla až minuta osmadvacátá. Hosté zatlačili Slezany do defenzívy, před branku si sjel nikým nehlídán Petr Punčochář, jenž nadvakrát dokázal překonat dosud bezchybného Hrubce.

Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání. Slezané se po inkasované brance vrhli do útoku, odměnou jim byla druhá branka ve třiatřicáté minutě. Oceláři se dostali do přečíslení tří proti jednomu, Tomáš Franek namazal Rostislavu Maroszovi, který střelou pod horní tyč nedal Málkovi sebemenší šanci – 2:1.

Oceláři mohli následně své vedení ještě navýšit, nabídnutou početní výhodu po chybném střídání Ostravanů ale zužitkovat nedokázali. V závěru třetiny se ještě na střeleckou listinu mohl zapsat hostující Káňa, či domácí Matuš. První jmenovaný ale nevyzrál na Hrubce, Matušovu radost zhatila tyč Málkovy klece.

Do poslední periody se tak šlo za stále otevřeného stavu. A hosté z Ostravy hned v jejím úvodu dostali obrovskou příležitost na srovnání stavu. Oceláři se po dvou faulech dostali do oslabení tří proti pěti. Vítkovičtí ostřelovali domácí svatyni ze všech možných pozic, na pozorného Hrubce ale recept najít nedokázali.

Nevyužitá dvojnásobná přesilovka nakonec byla zlomovým momentem celého střetnutí. Oceláři se na přelomu čtyřicáté sedmé a čtyřicáté osmé minuty prosadili hned dvakrát. Nejprve na 3:1 zvyšoval Martin Lojek. Třinecký bek dostal v přesilovce nabito na modrou od Gorškova, poprvé trefil Málka, následnou dorážkou ale vymetl pavučinky v levém horním rohu hostující branky.

Další radost domácím příznivcům pak přinesl David Ostřížek. Hráč s číslem 64 dostal pas mezi kruhy, poté kličkou alá Peter Forsberg vymíchal bezmocného Málka – 4:1.

Po dvou brankách domácích se hra začala trochu kouskovat, k vidění bylo hodně zakázaných uvolnění. Hosté mohli korigovat stav v další početní výhodě, ani ta se jim však příliš nepovedla. V závěru zápasu ještě mohl skóre poupravit Gorškov, ten ale místo střely zvolil přihrávku, kterou hostující obrana dokázala zneškodnit. Více než tisícovka diváků přítomných ve Werk aréně tak viděla vítězství domácích v poměru 4:1.

Pavel Marek: Zápas mohu hodnotit pozitivně, protože to mělo solidní tempo. Hráli jsme proti mužstvu, které mělo kvalitu. I když to bylo přátelské utkání, hrálo se do těla, což se nám líbilo. Potěšilo nás, že i když jsme hráli s omlazenou sestavou, kluci nepropadli.