Domácí série pokračuje proti Vítkovicím

14.08.2013 · Michal Samiec
Oceláři během prvního srpnového týdne již sehráli tři utkání – v Havířově a první domácí zápas s Košicemi vyhráli shodně 4:3, v odvetě s východoslovenským klubem skóre navýšili na 7:2. Po týdenní zápasové přestávce následuje další domácí souboj – s nedalekými Vítkovicemi.

Zápasy s Vítkovicemi patří v extraligovém kalendáři třineckých hokejistů mezi ty, které jsou podtržené tlustou červenou linkou. Derby utkání mívají často i uprostřed základní části, kdy jiná střetnutí občas postrádají patřičný náboj, zjitřenou atmosféru, plné stadiony a nabízí parádní podívanou. Byť do startu základní části chybí ještě měsíc, čtvrteční utkání naznačí, jak budou v příští sezóně vypadat regionální střety s ostravským mančaftem.

Dosavadní výsledky Ocelářů

První zápas Ocelářů v solidně zaplněné havířovské hale skončil vítězstvím extraligového týmu 4:3, když v kádru trenéra Kalouse (kterému v tomto zápase dělal asistenta Václav Varaďa) byla spousta mladších hráčů na hraně základního kádru. Domácí dvojzápas s Košicemi odehrála větší skupina hokejistů základní sestavy, která bude tvořit kostru extraligového mančaftu. Do zápasů se zapojila například dvojice Polanský – Adamský, která na křídle s Alexandrem Gorškovem doslova řádila. Ve dvou zápasech si tito bombardéři připsali celkem 15 kanadských bodů (5+10). Když k tomu připočteme gól Gorškova na ledě Havířova (viz snímek), stává se ruský forvard dosavadním nejproduktivnějším Ocelářem přípravných zápasů.

Přípravné zápasy Ocelářů:
1. srpna: Havířov – Třinec 3:4
6. srpna: Třinec – Košice 4:3
8. srpna: Třinec – Košice 7:2

Dvaadvacetiletý Alexander Gorškov si zatím silným hlasem říká o místo v sestavě Ocelářů. Sehrál všechna tři dosavadní střetnutí a připsal si nejvyšší počet kanadských bodů ze všech třineckých hráčů (3+4).

HC Vítkovice Steel

Také Vítkovice vstoupily do víru přípravných zápasů ve čtvrtek 1. srpna a také na ledě prvoligového klubu. Jenže zatímco Oceláři hráli na ledě prvoligového nováčka z Havířova, Vítkovičtí, v mírně kombinované sestavě, zamířili mezi mantinely klubu, který se na jaře pokoušel v široké baráži o postup do extraligy. Olomouckým Kohoutům pomohl výkon jejich nového brankáře a bývalého hráče Vítkovic Tomáše Vošvrdy, který na Moravu přišel z Liberce. Vítkovice se prosadily pouze dvakrát a Olomouc tak vyhrála 4:2. O téměř týden později Ostravané hostili podobně jako Třinec Košice a podobně jako tým zpod Javorového byli úspěšní – 4:1. O den později hrála v Ostravě reprezentace Francie a na výsledek z moravsko-slezské metropole by nejradši zapomněla. Svěřenci kouče Oremuse vyhráli 7:1. Vítkovičtí dosud v přípravě nastříleli 18 branek, ale nejlepší střelec – konkrétně trojice – nastřílel dvě branky (Šedivý, T. Káňa, Húževka). V brance se prostřídala trojice brankářů – stabilní duo z loňska Málek – Šindelář a osmnáctiletý René Svoboda.

Přípravné zápasy Vítkovic:
1. srpna: Olomouc – Vítkovice 4:2
7. srpna: Vítkovice – Košice 4:1
8. srpna: Vítkovice – reprezentace Francie 7:1
13. srpna: Vítkovice – Zlín 5:2

Vítkovický Jiří Burger bude po odchodu Viktora Ujčíka a Marka Malíka patřit mezi nejzkušenější členy mančaftu trenéra Oremuse. Spolu s Peterem Húževkou bude jediným forvardem Vítkovic narozeným v sedmdesátých letech.

O zápase

Termín utkání: čtvrtek, 15. srpna 2013, 17:00
Místo utkání: Werk Aréna, Třinec (vstupné 30 Kč, majitelé permanentek a děti do 150 cm zdarma)
Textový online přenos: www.onlajny.com