Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Šimon Hrubec: Zápas jsem si užíval!

15.08.2013 · Martin Stebel
Přípravná neporazitelnost Ocelářů nebere konce. Regionální konfrontaci proti Vítkovicím zvládli poměrem 4:1. Na celkovém triumfu měl značnou zásluhu Šimon Hrubec, který se prezentoval několika bravurními zákroky. "Bylo to náročné, ale tyhle zápasy mám rád," tvrdí strážce třineckého brankoviště.

Asi se shodneme, že tohle bylo trochu jiné zápasové tempo, než před týdnem proti Košicím...

Konečně to byl extraligový tým, který nás pořádně prověřil. Při vší úctě ke Košicím, to nebyl soupeř, který nás nějak výrazně otestoval. Dnes to bylo jiné kafe. Vítkovice hrály výborně.

Hráli jste znovu s výrazně omlazeným kádrem, přesto jste silného soupeře přestříleli. Dá se tedy hovořit o zasloužené výhře...

Souhlasím. Proti Vítkovicím jsme byli lepší, dohrávali jsme souboje, byli jsme dřív na puku, bylo to super. Pořádně jsem si zachytal, mám rád tyhle zápasy, kdy jsem v pořádném zápřahu. Zápas jsem si užíval, bavilo mě to.
Jak složitá je komunikace s mladšími obránci, kteří nemají tolik zkušeností s extraligovým hokejem?

Není v tom velký rozdíl. Ať jsou na ledě kluci do základu nebo někdo nový, moje domluva je stále stejná. Snažím se občas řvát a dirigovat. Chytal jsem i první ligu, kde se nevyskytují TOP obránci a naučil jsem se tam komunikovat.

Přátelské derby mělo slušnou kulisu. Jak to vnímá gólman?

Musím se přiznat, že až po zápase jsem se díval, že přišla hezká návštěva. Během utkání to moc nevnímám, to jsem plně koncentrovaný na hru. Když navíc lidé občas skandují vaše jméno, je to moc příjemné.

V příštím týdnu hrajete doma proti Zlínu a poté vás čeká ruská turnajová anabáze...

Do Ruska jsem už teď natěšený. Nikdy jsem tam nebyl, bude to zajímavá konfrontace s KHL. Zjistím, jakou má tahle liga úroveň, poznám trochu jiný styl hokeje. Opravdu se tam moc těším.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec