Oceláři pokračují na vítězné vlně i po přestávce

25.02.2014 · Tomáš Vacho
Třinečtí hokejisté dnes nastoupili po olympijské přestávce k utkání osmačtyřicátého kola hokejové Tipsport extraligy proti předposlednímu celku z Kladna. Domácí potvrdili papírové předpoklady a porazili Středočechy šestibrankovým rozdílem.
48., úterý 25.2.2014
Kladno
6:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 10. Adamský (Polanský, Martin Růžička), 13. Bonk (Orsava, Martin Růžička), 23. Trončinský (Adamský, Polanský), 47. Peterek (Trončinský), 51. Hrňa (Martin Růžička, Peterek), 57. Orsava (Polák). Rozhodčí: Lacina, Turčan – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3262. Střely na branku: 49:28.
Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Hrňa, Matuš, Marek Růžička
Chábera – Gutwald, Majeský, Doudera, Procházka, P. Hořava, Jankovič, D. Růžička – Bílek, Dragoun, Zagrapan – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Rudovský – Eberle, Lukáč, Šilhavý

Rytíři byli domácímu celku vyrovnaným soupeřem až do desáté minuty, ve které se Třinci podařilo zásluhou Martina Adamského otevřít skóre po krásné akci. Kladno sice mohlo kontrovat hned z následující protiakce, ale Tenkrát selhal ve vyložené příležitosti.

Pak už hrál pouze jeden tým a tím byli Oceláři. Ve třinácté minutě zvyšoval na 2:0 Radek Bonk, který trefil skulinu mezi Cháberovy betony. O chvíli později to mohlo být již o tři branky, ale na domácího Květoně si Chábera tentokrát počkal a šanci zlikvidoval.

Další šance domácích přišly v patnácté a v devatenácté minutě, jenže třetí branka z toho zatím nebyla. V prvním případě Nosek naservíroval Orsavovi prudký obtížně zpracovatelný pas, v tom druhém Růžička už pokořil kladenského gólmana, ale puk nezamířil mezi tři tyče.

Druhá perioda na obraze hry nezměnila nic. Již ve třiadvacáté minutě se tak Oceláři radovali ze třetího zářezu - Marku Trončinskému se podařilo při vlastním oslabení proniknout do útočného pásma a přes obránce přízemní střelou najít skulinu mezi betony bezmocného Chábery.

Stejný hráč byl také u dobré šance domácích ze šestadvacáté minuty, ale pokus třinecké třináctky skončil těsně vedle pravé tyče.

Třetí třetina začala opět šancí Ocelářů, tentokrát však Adamského rána pouze zazvonila na tyč.

Ve třiačtyřicáté minutě se po velice dlouhé době dostali do ojedinělé šance také hosté. Nejprve z klubka hráčů před Hrubcem dobře vypálil těsně vedle Kuchler, a chvíli na to zakončoval i Hořava těsně nad Hrubcovu klec. To bylo ale z Kladenských šancí v tomto utkání vše, ve zbytku zápasu již úřadovali pouze domácí hráči.

A úřadování to bylo gólové, protože v rozmezí deseti minut Třinec zasadil soupeři další tři tvrdé direkty. První z nich obstaral nepatrnou tečí Trončinského nahození Jan Peterek, druhý vsítil Erik Hrňa po příhře Martina Růžičky a konečně poslední gól zápasu vstřelil v sedmapadesáté minutě Jakub Orsava, který zužitkoval Polákův průnik po levém křídle a následný pas.

Třinec si tak dokráčel v pohodovém tempu pro zasloužené tři body.

Jiří Kalous (Třinec):
"Nás uklidnily první dvě vstřelené branky. Pak jsme hráli s chutí. Jsem rád, že jsme navázali na formu a šňůru, kterou jsme měli před olympijskou přestávkou."

Jiří Čelanský (Kladno): "Těžko se hledají slova. Strašně rád bych hráče za něco pochválil, ale bylo toho málo, prakticky nic. Domácí po celý zápas dominovali a já jim můžu jen pogratulovat k zaslouženému vítězství. Tomáš Kaberle s námi nepřijel kvůli viróze."