Kladno vyloupilo třineckou pevnost

19.11.2013 · Tomáš Vacho
I přes veškerou snahu se dnes Ocelářům bohužel nepodařilo využít výhodu domácího prostředí. Nepříjemný soupeř z Kladna sice inkasoval jako první, nakonec se mu ale podařilo třineckou hru přechytračit a otočit vývoj ve svůj prospěch.
22., úterý 19.11.2013
Kladno
2:3
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1  Branky a nahrávky: 28. Adamský (Linhart), 58. Polanský (Peterek, Bonk) – 32. Machač (Dragoun), 39. Treille (M. Hořava), 47. Tenkrát (Kaberle, Patera). Rozhodčí: Mikula, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 2636. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Hrubec (Trenčan) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn – Varaďa, Bonk (C), Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rufer, Peterek, Květoň – Rákos, Marosz, Matuš – Marek Růžička
Chábera (Cikánek) – Kaberle, D. Růžička, Jankovič, Majeský, Doudera, Procházka, P. Hořava – M. Hořava, Patera (C), Tenkrát – Machač, Dragoun, Treille – Hlaváč, Dalecký, Bajaruns – Šilhavý, Lukáč, Strnad

V první dvacetiminutovce se ve třinecké Werk Aréně nehrál příliš pohledný hokej. V úvodních deseti minutách dokonce nebyla k vidění jediná šance na ani jedné ze stran.

V sedmnácté minutě v průběhu kladenského oslabení měl první dobrou šanci zápasu Dragoun, ale ten z dorážky nezamířil do poloodkryté branky. Hned z protiútoku se do zakončení vrhnul domácí Květoň a jeho bomba skončila pouze na tyči.

Druhá perioda již byla plodná, a to jak na šance, tak i na branky. Zhruba v polovině zápasu otevřel gólový výčet Martin Adamský, který bravurně tečoval Linhartův střílený centr od modré čáry.

Zdálo se, že domácí přebírají otěže do svých rukou, ale za chvíli bylo vše jinak. V jednatřicáté minutě ujel do samostatného úniku Patrik Machač a tváří v tvář Hrubcovi se nemýlil.

Vyrovnávací branka dodala hostům sebevědomí a najednou to byli oni, kdo udával tempo. Ve čtyřiatřicáté minutě se před Hrubcem ocitnul v dobré pozici Patera, ale bekhendem nezvednul puk dostatčně vysoko. Dvě minuty před druhou sirénou už se ale Středočeši radovali z vedoucí branky, když Sacha Treille projevil důraz na brankovišti.

Oceláři chtěli ještě reagovat do přestávky, což se jim málem povedlo, ale Adamský v samém závěru z dobré pozice přestřelil.

Třinec do poslední periody vstoupil velice aktivně, prvních pět minut se Kladno prakticky pouze bránilo. Jak to tak ale v hokeji bývá, hosté z minima vytěžili maximum a zásluhou spolupráce na ose Patera – Kaberle – Tenkrát odskočili do luxusního dvoubrankového vedení.

Oceláři byli od tohoto okamžiku vlivem nepříznivého vývoje pod pořádnou dekou, ze které se ale nakonec dokázali dostat a soupeři v samém závěru zápasu pořádně zatápěli.

V sedmapadesáté minutě se do gólové příležitosti prodral zakončující Varaďa, ale puk mu při zakončení sjel z čepele. O minutu později domácí vykřesali jiskru naděje, když Jiří Polanský zužitkoval příhru Peterka a snížil na najtěsnější rozdíl.

Minutu před koncem dokonce zvonila tyč Cháberovy klece, ale to bylo z třineckého snažení již vše, Kladno už výsledek ubránilo až do závěrečné sirény.

Jiří Kalous (Třinec): "Hodně nás mrzí tahle ztráta. Nebyl to špatně odehraný zápas, vytvářeli jsme si šance, ale bohužel i hrubé individuální chyby, které soupeř trestal. My jsme naše příležitosti neproměnili a to pak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Ale patří to k hokeji a musíme se s tím popasovat. Musíme znovu získat klid na hokejky, protože šance máme v každém zápase, jen je teď neproměňujeme."

Zdeněk Vojta (Kladno): "Myslím, že do půlky utkání, kdy domácí vedli, byli lepší. Na nás bylo vidět, že se bojíme hrát, něco vymyslet. Předváděli jsme ale obětavost a bojovnost a to nás odrazilo k tomu, že jsme pak utkání otočili. Když jsme se dostali do vedení, začali jsme věřit tomu, že bychom mohli vyhrát. V závěru se k nám přiklonilo štěstí a já věřím, že právě díky tomu, že jsme bojovali."