Ofenzivní podívaná na Kladně přinesla Ocelářům tři body

04.10.2013 · Michal Samiec
Devět branek vidělo přes tři tisíce diváků při pátečním večeru na kladenském zimním stadionu. Přestřelka, kdy se střídal vedoucí tým, nakonec dopadla lépe pro slezský klub, který nastřílel pět branek a potřetí v řadě vítězí.
9., pátek 4.10.2013
Kladno
4:5
Třetiny: 1:2, 3:1, 0:2  Branky a nahrávky: 5. Havlíček (Dalecký), 26. Patera (Tenkrát), 29. Tenkrát (Patera, Eberle), 36. Rudovský (S. Treille, Dragoun) – 2. Zagrapan (Martin Růžička, Krejčí), 9. Bonk (Hrabal), 27. Polanský (Adamský, Gorškov), 56. Zagrapan (Krejčí, Rufer), 59. Adamský (Linhart). Rozhodčí: Polák, Wagner – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3234. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5.
Chábera – D. Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, Jankovič, Černošek – Tenkrát, Patera, Eberle – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Machač.
Hrubec – Hrabal, Zíb, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Bonk, Varaďa – Gorškov, Polanský, Adamský – Rufer, Marek Růžička, Rákos – Matuš, Zagrapan, Ostřížek.

Oceláři se v utkání na Kladně, kde se jim podařilo vyhrát poslední vzájemný zápas hraný po vánočních svátcích 2012, ujali velmi brzy vedení. Již po 83 sekundách otevřel skóre svým třetím letošním gólem Marek Zagrapan, který dorazil pas Martina Růžičky skrz kladenské brankoviště. Domácí však po inkasované brance zvedli obrátky, Patera sice nevyrovnal, ale na začátku páté minuty se již kladenský zimák mohl radovat. Střelu Ondřeje Havlíčka zpoza obránce Hrubec nezachytil.

První třetinu však vyhráli Oceláři. Na konci osmé minuty byli blízko druhé branky po střele Rufera, gól však padl až o pár sekund později. Radek Bonk ukončil zmatky po Hrabalově střele. Třinečtí mohli vedení ještě navýšit. Gólovou šanci Martina Růžičky zlikvidoval zákrokem lapačkou Chábera. Slezané po úvodní části vedli o gól, byť domácí Rytíři měli od půlky třinácté minuty do konce prvního dějství hned tři přesilové hry.

Srovnat se Kladnu podařilo až v minutě šestadvacáté. Domácí kapitán Pavel Patera střílel přes bránícího Oceláře tak, že Hrubec nemohl nic vidět. Středočeši se však z vyrovnaného skóre moc dlouho neradovali. Již po 34 sekundách opět převážil výsledek na stranu hostů Jiří Polanský. Přečíslení zakončil přesnou ránou poté, co mu nahrával Adamský. Ovšem ani Oceláři dlouho nevedli. Bylo to přesně 121 sekund. Patera naservíroval puk svému křídlu Petru Tenkrátovi tak, že ten – byť z úhlu – pálil na odkrytou branku Třince.

Ofenzivní podívaná se podávala i ve zbytku prostřední hrací doby. Skóre 3:3 vydrželo sedm a půl minuty a to přesto, že Oceláři hráli přesilovku a na druhé straně kladenský Havlíček trefil po výborné akci tyč. V polovině 36. minuty se však už skóre pohnulo – velký zmatek zavládl v brankovišti Šimona Hrubce, nejlépe se zorientoval Jan Rudovský a poslal puk za třineckého brankáře. Byť hlavní rozhodčí ještě akci konzultoval s videem, nakonec se rozhodl gól uznat.

Do závěrečné dvacetiminutovky šli s vedením Kladenští. Přes patnáct minut dokázali nejtěsnější výsledek hájit, Oceláři však nakonec ofenzivní představení v samotném závěru převrátili na svou stranu. Nejprve Krejčího střelu tečoval před Cháberou opět Marek Zagrapan, který se stal střelcem večera. Pár sekund na to byl Patera vyloučen za vyhození puku mimo hřiště. Rytíři se dlouho bránili, ale malý moment před vypršením trestu svého kapitána inkasovali. Poněkud kostrbatou akci zakončil důrazným zametením nejlepší střelec Ocelářů Martin Adamský. Domácí ještě zkusili téměř devadesátisekundovou hru bez brankáře, ale prakticky se nedostali do zakončení. Třinečtí tak potřetí v řadě vítězí!

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): "Po třech venkovních zápasech, které jsme sehráli velmi dobře, jsme předvedli doma oproti ostatním zápasům asi nejhorší první třetinu. Zaplaťpánbůh jsme se do druhé třetiny zmátořili. Dostali jsme se do vedení a měli jsme i šanci, kdy jsme potřebovali získat vedení o dva góly. To se nám nepovedlo. Ve třetí třetině jsme se snažili výsledek ubránit. Ale neudrželi jsme to. Dostáváme doma strašné množství gólů, hrajeme nezodpovědně a velmi špatně bráníme."

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): "Pro hrstku našich diváků, kteří sem přijeli, musel být zápas dobrý. Chci jim poděkovat, protože nás v rozhodující chvíli podpořili. Pro trenéry to byl infarktový zápas, byly tam šílené zvraty. My jsme odehráli celkem slušně dvě třetiny, ale ta prostřední nám hrubě nevyšla a to nás málem stálo body."