Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marek Trončinský: Doufám, že formu vyladíme na play-off!

25.02.2014 · Martin Stebel
Střetnutí Ocelářů proti Kladnu mělo jednoznačný průběh. Na demolici Rytířů měl nemalý podíl taky bývalý hráč středočeského klubu Marek Trončinský, jenž vsítil branku ve vlastním oslabení a podílel se na trefě Jana Peterka. Díky své aktivitě a podpoře útoku po zásluze obdržel ocenění pro nejlepšího hráče domácích.

Marku, zrodila se jasná výhra, podařil se ti navíc první gól v třineckém dresu...

Nějak jsem to čekání na gól neřešil. Vyhrávalo se, tak jsem si to schovával. Jsem rád, že jsem to uklidnil na 3:0. Doplazilo se to tam někde pod ledem. Povedla se mi taky asistence. Honza Peterek to šikovně tečoval, byl to takový klasický "diskotékový bok" (směje se).

Váš gólový apetit byl dnes opravdu velký...

(usmívá se) Možná je fakt, že tři-čtyři nula by nám stačilo. Výsledek 6:0 jim asi moc nepřidá. Ale naši fanoušci z takového výsledku určitě mají radost. Když jsem tu kdysi s Kladnem jezdíval, taky jsme dostávali takové šišky.

V kladenském dresu jsi prožil několik sezon. Proběhlo nějaké hecování s bývalými spoluhráči?

Napsal jsem si pár esemesek s Davidem Růžičkou a Lukášem Cikánkem. Ale spíše jsem zjišťoval, jestli nepojedou už o den dřív, že bychom se viděli. Jinak nic. Jeli až dneska, to bylo všechno.Marek Trončinský a jeho radost po brance na 3:0. foto: Marian Ježowicz


Bylo na Kladnu znát, že není v optimálním rozpoložení? Třetí zápas v řadě nedali branku...

To jsem ani nevěděl. Vím, že poslední zápas prohráli 0:1 s Plzní. Tak to je docela hodně, tohle jim asi moc nepřidá. Ale zažil jsem v KHL, že Spartak Moskva nedal gól snad šest zápasů po sobě, takže zatím ještě můžou být v klidu (směje se).

Zdá se, že Oceláři jsou ve velké pohodě. Dnes to byla šestá výhra v řadě a devátý triumf po sobě na domácím ledě...

Když jsem tady přišel, byli jsme na hraně šestky, teď jsme se odpoutali. Čím výše budeme, tím to bude lepší. Během olympijské přestávky jsme pořádně potrénovali, byli jsme na soustředění v Tatrách a doufám, že jsme vyladili na play-off formu co nejlépe.

Vaše aktuální forma i výsledky budí respekt. Jaké jsou cíle před play-off?

Chceme začínat doma. Je jasné, že čím výš budeme, tím to bude lepší. Když jsem tady přišel, byli jsme těsně na hraně přímého postupu, teď jsme na tom lépe. Pokud by byla taková možnost, určitě budeme chtít poskočit na druhé místo!