Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři vyšli naprázdno, Liberci podlehli 1:4

03.12.2013 · Daniel Ježek
Po nevydařeném nedělním derby se Třinec představil opět na vlastním ledě, když v dvacátém sedmém kole hostil Bílé Tygry z Liberce. Utkání se pro Slezany nevyvíjelo dobře od úvodních minut, nakonec domácí prohráli 1:4. Čestný úspěch Ocelářů zaznamenal Jan Peterek.
27., úterý 3.12.2013
Třinec
Liberec
1:4
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 13. Peterek (Hrabal, Květoň) – 2. Bartek (Výtisk), 24. Nedvěd (Hunkes), 26. Nedvěd (Bartek), 46. Výtisk (Hunkes). Rozhodčí: Mikula, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Derner 5 min + DKU a Výtisk (oba LIB) trest do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2849. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.  
Hamerlík – Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk (C), Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Zagrapan, Marek Růžička.
Schwarz – Derner, Hunkes, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Vitásek, Šimek – Dušek, Nedvěd (C), Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Pospíšil, Vlach – Zacha, Valský.

Komentář k zápasu

Oceláři pro duel s Libercem udělali změnu v brankovišti – Hrubce nahradil uzdravený Peter Hamerlík. Ten si ale úvodní zápas v letošní sezóně zcela jistě představoval jinak. Už po sedmašedesáti vteřinách musel slovenský brankář ve službách Třince lovit puk z vlastní branky, když jej po přesném pasu Výtiska propálil Martin Bartek.

Bílí Tygři byli aktivnější i v dalším průběhu první desetiminutovky, pokusy Urbana a Nedvěda se ale neujaly. Oceláři se poprvé ke slovu přihlásili na konci sedmé minuty. Bonk si našel místečko před hostující brankou, střelou z první ale Schwarze překonat nedokázal. Slezané si tak na svou gólovou radost museli počkat do třinácté minuty.

Domácí hráli přesilovku, když se střela Hrabala odrazila k nehlídanému Janu Peterkovi. Třinecký matador bez obtíží postrčil kotouč do odkryté branky. Do první sirény mohli se skórem zahýbat ještě domácí Adamský či liberecký Bulíř, ani jeden ale nevyzrál na brankáře soupeře.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla v jasné režii hostujícího celku, který v rozmezí necelých tří minut dokázal odskočit do dvoubrankového vedení. Severočeši obě branky vsítili v přesilovce, pokaždé skóroval Petr Nedvěd. Liberecký kapitán nejprve ve dvacáté čtvrté minutě propálil vše, co mu stálo v cestě, v další gólové situaci Nedvěd doklepával do branky vyraženou střelu Bartka – 1:3.

Oceláři se do větší šance dostali až po uplynutí poloviny druhého dějství, ani Galvas ani Adamský ale Schwarze překonat nedokázali. A když se v závěru třetiny neprosadil ani hostující Valský, šlo se do kabin za dvougólového vedení Liberce.

Poslední dvacetiminutovka byla nejvypjatější v celém zápase. Bílí Tygři nejprve navýšili své vedení na 4:1, když se od modré čáry prosadil Jan Výtisk. Stejný hráč byl hlavním aktérem i v následujících okamžicích, kdy po strkanici s domácím Rákosem byl vyloučen do konce zápasu.

Ani absence jednoho z klíčových beků nezastavila hosty v cestě za třemi body. Oceláři se sice v závěru zápasu snažili o korekci stavu, nepomohla jim k tomu ani přesilovka šest proti třem. V ní byl střelecky nejaktivnější Martin Růžička, ani jeden z jeho tří pokusů ale nemířil přesně. Liberec si tak dokázal pohlídat svou výhru, Oceláři odešli z ledu bez bodu. Třinec – Liberec 1:4.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (Oceláři Třinec): Nám se na Liberec letos nedaří. Škoda, že jsme neodskočili v té dlouhé pětiminutové přesilovce pět na čtyři. Máme ale křeč na hokejkách, chybí nám klid a nedaří se nám skórovat. Dokládá to i dlouhá hra šest na tři v závěru, kdy jsme taky gól nedali. To byl jeden z důvodů výsledku, protože proměněné přesilovky dneska rozhodly.

Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): Za výkon hráčům děkuji. Bylo tam nasazení, obětavost a rozhodující byly přesilovky. Dali jsme v nich tři branky. Důležité bylo, že jsme ještě v první třetině ubránili pětiminutovou přesilovku Třince. Jeden gól jsme z ní dostali, ale domácí nám v ní mohli více odskočit. Tam jsme zápas naklonili na svoji stranu. Výborný výkon podal Marek Schwarz.


×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Motor České Budějovice
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Vítkovice Ridera