Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Peter Hamerlík: Doufám, že moje adaptace nebude trvat dlouho

03.12.2013 · Martin Stebel
Byl to značně hořký comeback na extraligové kolbiště. Po tříměsíční zdravotní absenci se mezi tři tyče v ocelářském dresu postavil Peter Hamerlík, ale ani on nezabránil porážce svého týmu v duelu s Libercem. V jeho slovech se proto mísila umírněná radost z dlouho očekávaného návratu, ale také zklamání z dalšího domácího nezdaru.

Po delším čase znovu v brance Třince, ale na přivítanou gól už v 67. vteřině...

Dalo se to chytit. Byl to můj první zápas sezony, potřeboval jsem na úvod nějaké zákroky, ale bohužel hned z první větší střely padl gól. Takto jsem si to nepředstavoval, ale takový je někdy hokej. Návrat na led mi udělal radost, ale chtěli jsme vyhrát, proto jsem nespokojený.

Co proběhlo hlavou po tak rychle inkasované brance?

Nejsem velký nervák, ale pochopitelně to zamrzelo. Věděl jsem, že zápas ještě potrvá 59 minut a kdybych se zabýval tím, co se stalo na začátku, tak je to zlé. Určitě bych se ale na videu rád podíval, kde se stala chyba. Bude třeba to analyzovat.

Velkým tématem jsou početní výhody, které Ocelářům v poslední době vůbec nejdou...

Nejsem tady od toho, abych hodnotil naše přesilovky. Když se ale nedaří, musí se to hrát jednoduše, jak to ukázal Liberec, který nahazoval puky do branky. Snažili se o dorážky a teče. Teď nám to vůbec nejde, ale věřím, že se to v jednom zápase zlomí. Přesilovky v tréninku zkoušíme, ale v zápase to vůbec není ideální.

Liberec vás porazil už potřetí v sezoně. Kde hledat důvody, proč to proti Tygrům nejde?

Spíš si myslím, že je to shoda náhod. Už minule nám z první střely dali gól a potom se nám to nelepilo.
Jak tělo snáší fyzickou zátěž extraligového utkání po tak dlouhém časovém období rekonvalescence? Pomohla krátká anabáze v prvoligovém Havířově?

Žádný trénink nenahradí zápas. Důležité je, dostat se do herního tempa, musíte správně chytit rytmus. Po fyzické stránce se cítím dobře, ale v zápase to je vždy složitější. Dva zápasy v první lize mi pomohly, ale na rovinu říkám, že extraliga je trochu jiné kafe. Doufám, že moje adaptace nebude trvat dlouho.

Jaké pocity převládaly během dlouhé marodky?

První týdny po zranění pro mě byly katastrofální. Jen sedíte doma a nemůžete nic dělat. Když se potom člověk postupem času dostane na led, je to lepší. Šimon chytal výborně, proto nebyl důvod nic měnit. Byl to první zápas, jsem si vědom, že je co zlepšovat.

Brankářský parťák Šimon Hrubec nedávno prohlásil, že se stále cítí v Třinci jako dvojka, protože zatím nemá tak úspěšnou kariéru, jak je tomu v případě Petera Hamerlíka...

Jako jednička se opravdu necítím. Šimi chytal výborně, hodně zápasů se vyhrálo hlavně díky jemu. Předpokládám, že kdo bude mít momentálně lepší formu, zachytá si. Jsme kolegové, doplňujeme se. Kdyby se dnes vyhrálo třeba 4:1, řeknu si, že je to v pořádku. Zápasem jsem se ale trochu protrápil, první letošní start nemohu hodnotit pozitivně. Z mé strany to nebylo ideální, ale snad se to zvedne.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 13:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec