V nájezdech byla šťastnější Kometa

15.09.2019 · Daniel Ježek, FOTO: Ivo Dostál
Oceláři v úvodním venkovním utkání sezony zavítali do Brna, na cestu domů si přibalili jeden bod za prohru po nájezdech. Hráči s drakem na prsou sice byli střelecky aktivnějším týmem, do celkového skóre se to ale nepromítlo. Přesnou trefu Třineckých obstaral Tomáš Kundrátek.
2.kolo, neděle 15.9.2019
2:1sn
DRFG arena
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 17. Štencel (Zaťovič), rozh. náj. Orsava – 33. Kundrátek (M. Stránský). Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 306. Střely na branku: 20:33. Zblokované střely: 13:11. Hity: 16:7. Vhazování: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, D. Mikyska – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Plekanec (A), Hruška – Kucsera, Lev, Orsava – Jenyš, Kusko, Plášek ml..
HC Oceláři Třinec: Bartošák – M. Doudera, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, Gernát – Chmielewski, P. Vrána, Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Novotný.

Oceláři zahájili venkovní trip na ledě brněnské Komety. V úvodu prvního dějství byli aktivnější hráči domácího celku, hráči s drakem na prsou ale dobře bránili a nepouštěli domácí do větších šancí. Ve třetí minutě mohli udeřit Holík s Muellerem, prvnímu jmenovanému se ale v přečíslení nepovedla přihrávka. Kometa si následně zahrála první početní výhodu utkání, Třinečtí ale oslabení zvládli na jedničku. V deváté minutě se do přesilovky dostali také Oceláři, ani oni ale soupeřova brankáře nepřekonali.

Větší rozruch tak přinesla až druhá polovina první dvacetiminutovky. V šestnácté minutě po dobrém průniku Patrika Hrehorčáka mohl z dorážky skórovat Hrňa, Vejmelka si ale své hájemství pohlídal. V sedmnácté minutě se už diváci v brněnské aréně branky dočkali. Bartošák sice dokázal zneškodnit střelu Zaťoviče, důrazný Jan Štencel ale kolem bránícího Adamského dokázal doklepnout puk do sítě.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté ze Slezska, kteří se pomaličku přibližovali k vyrovnávající trefě. V osmadvacáté minutě byl blízko k brance Gernát, v přečíslení tří proti jednomu ale nedokázal protlačit kotouč skrz Vejmelkovy betony. V minutě následující mohl vedení domácích navýšit Plekanec, se svou střelou kolem Bartošákova betonu ale neuspěl. Kometa následně nezužitkovala přesilovku po faulu Kundrátka.

Nejbohatší na hokejové akce byla třiatřicátá minuta. Chmielewského nepřesná rozehrávka nejprve do sóla vyslala Petra Holíka, centr první brněnské formace ale na Bartošáka nevyzrál. O půl minuty později pak Oceláři srovnali stav utkání. Matěj Stránský v útočném pásmu namazal Tomáši Kundrátkovi, který z mezikruží nedal Vejmelkovi žádnou šanci.

Oba soupeři si v závěrečných minutách druhé třetiny zahráli po jedné přesilovce, nebezpečnější byla ta ocelářská. Marcinko z brankové čáry ke skórování vyzval Vránu, toho ale zastavila tyč brněnské svatyně.

Také úvodní minuty závěrečné dvacetiminutovky se nesly v duchu třineckých příležitostí. Oceláři se dobrým pohybem dostávali do střeleckých možností, Vejmelka v brněnské brance ale držel remízový stav. Skóre se nehnulo ani v třinecké přesilovce z čtyřicáté šesté minuty. V padesáté třetí minutě se do dobré šance dral Ondřej Kovařčík, ani on ale na Vejmelku nevyzrál.

Rozhodnutí na své holi měl čtyři minuty před koncem Adamský, který v předbrankovém prostoru tečoval Hamanovu pobídku. Kotouč jen těsně minul pravou tyč brněnské branky. Dostat kotouč do sítě se nepovedlo ani Musilovi, který z bezprostřední blízkosti trefil jen Vejmelkovo rameno. V závěrečné minutě pak prodloužení při pokusu Hrušky zachránil Bartošák.

V prodloužení se do více šancí dostali Oceláři, Stránský, Adamský, ani Hrňa ale neuspěli. Bartošáka zase prověřoval Pyrochta, strážce třinecké svatyně byl úspěšnější. V samostatných nájezdech za Oceláře uspěl Matěj Stránský, za domácí se však prosadili Peter Mueller a Jakub Orsava. Dva body tak zůstaly v Brně, Oceláři si na konto připsali jeden bodík.

FOTO v článku: Ivo Dostál

Petr Fiala (HC Kometa Brno): "První třetina byla vyrovnaná, vstřeleným gólem jsme se zklidnili a třetinu dohráli skvěle. Vstup do druhé části také nebyl špatný, ale od vyrovnávacího gólu byl soupeř o něco lepší. Ve třetí třetině se nám moc nedařilo v útoku, soupeř byl v tlaku. V prodloužení se nic nestalo a nájezdy už jsou loterie. Jsme rádi, že jsme po prohře v Litvínově porazili tak silného soupeře."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Začátek a vstup do zápasu byl velmi vyrovnaný. Utkání ovlivnila branka, kterou jsme dostali, ta domácí dostala na koně. Od druhé třetiny jsme hráli parádní hokej. Ve třetí třetině to vygradovalo, měli jsme skvělý pohyb a mnoho šancí. Vzhledem k průběhu je pro nás výsledek krutý."