Ofenzivní představení: Kometa vs. Oceláři 3:6!

20.08.2019 · Martin Stebel
Bartošák, Doudera, Galvinš, Musil, Roth, Vrána či Růžička - to je pouze stručný výčet těch Ocelářů, kteří pro úterní utkání v Brně obdrželi od trenérského týmu volno. Přesto však se extraligový šampion z Třince i s mladší sestavou na ledě Komety prezentoval výborným, útočným hokejem a také podruhé v rámci letní přípravy jihomoravského soka zdolal přesvědčivým rozdílem. Pánové, jen tak dál!
příprava, úterý 20.8.2019
Kometa Brno
DRFG arena
Třetiny: 1:3, 0:0, 2:3  Branky a nahrávky: 20. Hruška (Mueller, Gulaši), 45. Horký (Hruška, Plekanec), 59. Hruška – 12. Novotný (Hrehorčák), 15. Polanský (Stránský), 17. Hrňa (Kundrátek, Chmielewski), 54. Stránský (Kundrátek), 56. Polanský, 57. Stránský (Adamský). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Komínek, Měkýš Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6, 3:6. Diváci: 4039. Nejlepší hráči utkání: Jan Hruška - Petr Kváča.
HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Gulaši, Malec, Svozil – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kunc – Jenyš, Kusko, Kratochvíl
HC Oceláři Třinec: Kváča (Loubal) – Dravecký, Kundrátek, Gernát, Haman, Adámek, Hrachovský – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Stránský – Kofroň, Hladonik, Kovarčík O. – Hrehorčák, Novotný, Kvasnica

Už odpoledne změřily síly dorostenecké výběry obou klubů, mladí Oceláři na jihu Moravy vyhráli poměrem 5:3, starší kolegové proto chtěli v Brně na úspěch svěřenců Reného Muchy rozhodně navázat.

Zatímco Brno nastoupilo v podstatě s nejsilnější sestavou, hosté znovu dali šanci mnoha mladším hráčům. Hned po půlminutě fauloval hokejový obojživelník Dravecký (dnes na pozici beka), domácího kapitána Zaťoviče. Sudí nařídil trestné střílení, které ovšem Kváča betonem zlikvidoval. I v dalších momentech měl více ze hry brněnský tým, ale tlak byl neplodný. Udeřilo tedy na druhé straně, kdy pohotovým bekhendovým nahozením překvapil Čiliaka Štěpán Novotný.

Oceláři byli v zakončení velmi efektivní a brzy z toho rezultoval další zásah. Architektem povedené akce byl novic Matěj Stránský, který nakreslil pěkný pas pro Jiřího Polanského a třinecká legenda s číslem 23 už trefila volné místo. Ještě hůř bylo pro Kometu v čase 16:08, kdy zafungovala přesilovková spolupráce mezi Kundrátkem a Erikem Hrňou, jehož přesná rána z vrcholu kruhu zaplula přesně k pravé tyči. Brno snížilo teprve v závěru zahajovací periody, kdy z bekhendové strany poslal kotouč do sítě Jan Hruška.

Prostřední část byla ofenzivně opatrnější. Kometa zahrozila Holíkem, jeho pokus z křídla ale postrádal razanci i přesnost. Do střelecké listiny se postupně nezapsal ani Plekanec, Zaťovič či Horký, ve všech případech jejich snahu zmařil spolehlivý Kváča. Hosté ale určitě nebyli v těchto pasážích hry nijak zatažení či pasivní. Náskok Ocelářů mohl navýšit po polovině střetnutí Adamský, jenže Čiliak proti jeho ostré pumelici z mezikruží ukázal velkou pružnost.

Kontaktního gólu se Kometa dočkala v minutě s číslem 45, kdy z dorážky skóroval před brankou neobsazený mladík Luboš Horký. Také v dalších okamžicích měli domácí územní převahu a extraligové mistry pořádně zaměstnávali. Oceláři ovšem hráli velmi chytře a trpělivě čekali na chyby brněnské party. Dočkali se v čase 53:57, kdy se do střelecké listiny zapsal nováček v třineckém mužstvu Matěj Stránský. Vysoký forvard z pravého kruhu precizní střelou našel volné místo u bližší tyče a náskok byl rázem dvougólový.

Třinecké borce branka posílila a dodala potřebnou energii. Krátce poté se totiž dnes podruhé prosadil rychlou střelou z mezikruží Jiří Polanský 2:5! Ofenzivní uragán Ocelářů ale rozhodně nepolevil a stále intenzivně foukal. Počin svého útočného parťáka dorovnal pouhou půlminutu poté rovněž druhou trefou večera po ideální Adamského nabídce Matěj Stránský, který zavěsil z pravého křídla. Osmdesát vteřin před třetí sirénou Kometa už jen kosmeticky zkorigovala stav po bekhendové kličce Jana Hrušky.

Sečteno, podtrženo: Kometa - Oceláři: tři ku šesti.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Kometa Brno): "Utkání vypadá, že se rozhodlo v krátkých intervalech, kdy nám Třinec během první a třetí třetiny nastřílel tři slepené branky. Musím však ale říct, že Třinec vyhrál zaslouženě. Lépe kombinoval a tvořil si nebezpečné šance. My jsme také byli dopředu aktivní, ale na rozdíl od soupeře jsme nehráli dobře v obranném pásmu. Díky řadě prohraným osobním soubojům jsme Třinci šance nabídli. Světlé okamžiky jsme měli v ofenzivě, ale z chyb v obraně se musíme poučit."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Vstup do utkání nám vyšel velmi dobře, brzy jsme vedli o tři góly, ale od druhé části se hra vyrovnávala. Udělali jsme sice pár chyb, domácí nás zatlačili a snížili, ale závěr zápasu jsme zvládli na výbornou. Bylo to hodně živé utkání s vysokým tempem nahoru-dolů. Stále jsme ve fázi hledání optimální sestavy do sezony. Výkon Matěje Stránského, který debutoval, nás potěšil. Věřím, že takovou hru si přenese i do soutěžních zápasů."
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno