Sparta pokořena, Třinec čeká semifinále!

20.03.2013 · Michal Samiec
V jednoznačnou záležitost se změnil závěr sedmého čtvrtfinálového utkání mezi Oceláři Třinec a pražskou Spartou. Slezané na vlastním kluzišti tým z Holešovic porazili 5:0, když si rozhodující náskok vytvořili už do konce druhé třetiny.
ČF7, středa 20.3.2013
Sparta Praha
5:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Růžička (Adamský), 29. Květoň (Peterek), 40. Orsava (Zagrapan), 56. Adamský (Hrabal, Rákos), 59. Varaďa (Bonk). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4722. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 5:0.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Galvas, Ovčačík, Lojek, Klouček, Kania - Růžička M., Bonk, Varaďa - Adamský, Rákos, Klimenta - Ostřížek, Peterek, Květoň - Hrňa, Zagrapan, Orsava
Pinc - Krstev, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Pilař - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Jar. Svoboda – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman - Kočí

Rozhodující sedmý zápas čtvrtfinálové série začal v trochu opatrnějším tempu. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, na větší šance proto slušně zaplněná Werk aréna musel chvíli čekat. Jako první se připomněl nejlepší střelec play-off Adamský, na Pince ale vyzrát nedokázal.

Na druhé straně Hamerlíkovu pozornost vyzkoušel Broš, ani hostující kapitán však nebyl úspěšný. Na první branku se tedy muselo čekat do deváté minuty.

Oceláři hráli přesilovku, z ostrého úhlu pálil Adamský. Jeho pokus Pinc sice do branky nepustil, kotouč ale zůstal v brankovišti, kde jej do odkryté klece doklepl Martin Růžička.

Hra se poté začala trochu kouskovat, důvodem byly prohřešky proti pravidlům na obou stranách. Ani jeden z týmů ale nabídnuté početní výhody nedokázal zužitkovat.

Do druhé třetiny šli domácí s jednobrankovým vedením. To mohl navýšit Klimenta, proti ale byl Pinc, jenž neskutečným zákrokem zastavil akci domácího křídelníka. Třinečtí dostávali Spartu pod vysoký tlak, hosté byli nuceni faulovat. Domácí hráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku, tu ale zužitkovat nedokázali.

Druhé branky se Slezané dočkali v minutě devětadvacáté. Jan Peterek výborným pasem našel volného Davida Květoně, ten tváří v tvář Pincovi zachoval chladnou hlavu a poslal kotouč mezi betony hostujícího brankáře.

Hned vzápětí mohl vedení Slezanů navýšit Klimenta, ten ale v přečíslení dvou proti jednomu selhal. Pražané se do hry mohli vrátit v přesilovce ze čtyřiatřicáté minuty. Hostům se ale výhoda jednoho muže v poli vůbec nevydařila, domácí se bez problémů ubránili.

Poté se ke slovu dostali opět Oceláři. Ti sice ještě Růžičkou skórovat nedokázali, povedlo se jim to až v závěru prostřední periody. Jakub Orsava se po Tonově chybě dostal do úniku, vymíchal Pince a zasunul kotouč do odkryté části branky – 3:0.

Pražané se ještě v závěrečné periodě snažili o korekci a případné vyrovnání, měli k dispozici dvě přesilovky. Hostům se ale nedařilo v zakončení, nemohli najít recept na pozorného Hamerlíka.

Naopak domácí měli k dispozici několik šancí, jak potvrdit dnešní vítězství. Orsava ani Hrňa ale na Pince nevyzráli.

Sparta ještě v závěru vyzkoušela hru bez brankáře, tu započala více než čtyři a půl minuty před koncem. Hned po buly před Hamerlíkem se ale ke kotouči dostal Martin Adamský, jenž bekhendem dopravil kotouč do opuštěné branky.

Definitivní tečku za touto sérií udělal v předposlední minutě Václav Varaďa. Sparta v přesilovce opět odvolala Pince, Varaďa po Bonkově pasu dopravil kotouč do hostující branky.

Sedmý duel čtvrtfinále tedy ovládli domácí Oceláři, ti se po výhře 5:0 posouvají do semifinále. Sparta končí svou pouť již ve čtvrtfinále.

Josef Turek (Třinec): "Na rozhodující utkání jsme se perfektně připravili a soustředili. Pomohl nám první gól, který nás dostal více do hry. Začali jsme pak Spartu přehrávat, přebruslovat a i kondičně jsme na tom byli lépe. Utkání jsme výborně zvládli ve hře dozadu."

Josef Jandač (Sparta): "První gól, který jsme strašně lacino dostali, byl odrazem celé série. Soupeř dával v celé sérii více takových lacinějších branek, zatímco my jsme se na góly strašně nadřeli. Ani dneska jsme netrefovali branku, tím pádem jsme neměli dorážky, nebylo to ono. Za stavu 0:1 jsme pak udělali dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal, to rozhodlo."