Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Peter Hamerlík: Hluboce smekám před výkonem týmu!

20.03.2013 · Martin Stebel
Bravo chlapi, dobrá věc se podařila! Zásluhou kompaktního výkonu Oceláři otevřeli semifinálovou bránu dokořán! V rozhodujícím duelu deklasovali pražskou Spartu jednoznačně 5:0. Jedním z hrdinů sedmé konfrontace byl brankář Peter Hamerlík, jenž uhájil čisté konto. "Celý tým zaslouží absolutorium," sympaticky akcentuje kolektivní pojetí Slezanů.

Velká gratulace k postupu. Minulé utkání jste měl kvůli zdravotním patáliím absenci. Kdy se rozhodlo, že dnes nastoupíte do branky?

Definitivní rozhodnutí padlo teprve dnes. Bylo to jen na trenérovi, koho nominuje do branky. Šimon minule odchytal skvělý zápas a naše šance byly vyrovnané. Ráno po rozbruslení jsem trenérům jen sdělil, že se cítím v pořádku a jsem připraven nastoupit. Ještě trošku cítím bolest, ale výrazněji mě to neomezuje v pohybu. Teď budeme mít několik dnů volna a věřím, že na semifinále se budu cítit stoprocentně.

Rozhodující duel jste díky poctivému kolektivnímu výkonu zvládli naprosto famózně...

V sedmém zápase rozhodují maličkosti. Říká se, že v rozhodujícím utkání už ani hra na domácím ledě není moc velkou výhodou, ale diváci nám dnes hodně pomohli. Oproti minulému zápasu v Praze jsme výrazně zlepšili pohyb, měli jsme lepší tlak do branky a dnešní výhra je proto zasloužená. Dali jsme trochu šťastný první gól, začali jsme si víc věřit, kluci fantasticky bránili, blokovali střely, poctivě se vraceli. Sparta za celý zápas snad neměla jediné přečíslení. Takto obětavě by se mělo hrát celé play-off.


Třinecký "Hamas" si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. foto: Marian Ježowicz

Mrzet vás nemusela ani nevyužitá přesilovka pět na tři...

Souhlasím, tam se mohl lámat chleba. Přesilovku pět na tři by se mělo využít, ale nakonec to nebyl rozhodující okamžik. Hráli jsme jako mužstvo od začátku nesmírně koncentrovaně. Musím hluboce smeknout před celým týmem.

Čtvrtfinále jste zahájil i ukončil s čistým kontem, což je proti ofenzivní Spartě známka vysoké kvality...

Absolutně neřeším, že jsem sérii začal i ukončil s nulou. Byl to dnes pro nás i Spartu zápas sezony a my jsme ho zvládli lépe. Opravdu neřeším, jestli jsme vyhráli 8:7 nebo třeba 1:0. Nula potěší, je to povzbuzení do dalšího zápasu, ale důležitý je pouze výsledek týmu.


Tradiční děkovačka s kolegou Hrubcem. foto: Marian Ježowicz

Které faktory byly ve čtvrtfinále pomyslným "jazýčkem na vahách" ve váš prospěch?

Těžko říct, co tuhle sérii rozhodlo. Ve dvou zápasech jsme měli trochu smůly, kdy jsme inkasovali v poslední minutě a prohrálo se až po nájezdech. Hodně důležité bylo, že nás tyhle porážky nezlomily a vždy další zápas jsme dokázali vyhrát. Série byla hodně vyrovnaná a nebylo by správné, aby jeden či druhý tým vyhrál třeba 4:0. Byli jsme o kousíček lepší a z toho pohledu je postup zasloužený.

V těchto momentech ještě není znám váš soupeř pro semifinále (rozhovor vznikal během první třetiny utkání Plzeň - Litvínov, pozn. autora). Máte osobní přání, koho vyzvat v nejlepší čtyřce?

Abych se přiznal, zatím absolutně neřeším soupeře pro semifinále, nesleduji vývoj v ostatních zápasech. V těchto dnech jsem se soustředil jen na to, abych byl zdravý a pomohl týmu. Máme nejvyšší ambice a bude nutné zdolat každého soupeře, člověk si nevybere. Koho dostaneme, na toho se připravíme. Chceme titul, proto bude třeba porazit všechny!