Růžička hattrickem zničil Budějovice

05.10.2012 · Tomáš Vacho
Oceláři měli vstup do utkání z říše snů – již po třinácti sekundách se trefil Lukáš Zíb. Hlavní hvězdou zápasu ale byl Martin Růžička, který se blýsknul hattrickem a prodloužil svou sérii zápasů se vtsřelenou brankou na devět. Zraněními zdecimovaný soupeř naopak nedokázal vstřelit branku žádnou.
9.kolo, pátek 5.10.2012
České Budějovice
5:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 1. Zíb (Růžička), 12. Peterek (Růžička, Adamský), 34. Růžička (Polanský, Květoň), 47. Růžička (Roth, Zíb), 51. Růžička (Bonk, Hrabal). Rozhodčí: Husička, Hribik - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 3197. Střely na branku: 36:30.
Hamerlík (Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, Ovčačík - Růžička, Bonk, Varaďa - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Podešva, Hrňa
Kantor (Sáblík) - Ptáček, Jank, Martínek, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf, Prokop - Mertl, Šimánek, Kotalík - Soudek, Švihálek, Dej - Marek, Suja, Červený - Knotek, Polodna, Podlešák

Jihočeši k utkání nastoupili ve velmi slátané sestavě, protože jim scházelo 7 hráčů základní sestavy, do utkání ani nemohla zasáhnout nová akvizice Ladislav Kohn. Začátek zápasu byl pro ně navíc velice nešťastný, protože inkasovali již po třinácti sekundách, když se po Růžičkově akci prosadil Lukáš Zíb.

Tato studená sprcha způsobila, že nakopnutí Oceláři soupeře k ničemu nepouštěli. K první střele se hostující celek dostal až v šesté minutě, kdy se do přečíslení dostali Vydarený s Ptáčkem, ale první jmenovaný ztroskotal na dobře připraveném Hamerlíkovi.

Třinec dál bušil do soupeřovy obrany, která znovu povolila ve dvanácté minutě, a to zásluhou Jana Peterka, který se elegantně prokličkoval před Kantora a nekompromisně zavěsil pod horní tyč.

První vážná šance hostů se zrodila na začátku druhého dějství. Aleš Kotalík mohl v dobré příležitosti nakopnout své mužstvo, jenže tísněn neprostřelil vděčného Hamerlíka. Ve třiadvacáté minutě odvrátil pohromu zadák Radek Martínek, když skvělým obranným zákrokem zhatil Bonkův únik.

Světlým elementem v sestavě hostů byl gólman Pavel Kantor, který, ač již měl na kontě dvě inkasované branky, předváděl neuvěřitelné zákroky. V sedmadvacáté minutě totiž skvělým zákrokem zabránil třetí brance domácích, když s vypětím všech sil udržel Zíbovu teč před brankovou čarou, následně pokryl i šanci Bonka, či dvojitou tutovku Růžičky.

Jenže ve čtyřiatřícáté minutě ani on již nezabránil třetímu výbuchu radosti ve třinecké Werk Aréně. V přesilovce se brilantně našli Jiří Polanský s Martinem Růžičkou a druhý jmenovaný uklízel kotouč do prázdné klece.

V závěru druhé třetiny znovu přišla čarodějnická vsuvka Pavla Kantora, který polapal dvě gólovky Zíbovi a jednu Bonkovi.

Třetí třetina by se již dala označit za exhibici, protože Třinec přežil trestné střílení Jakuba Suji z padesáté minuty, přidal další dvě branky a bylo hotovo. O obě se postaral domácí ostrostřelec Martin Růžička, který nejprve v sedmačtyřicáté minutě zužitkoval Rothovu příhru a v jednapadesáté minutě ve stejné roli zdárně dokončil akci Radka Bonka. Martin Růžička tak završil hattrick v dnešním utkání a prodloužil sérii utkání se vstřelenou brankou na 9.

Závěr zápasu probíhal převážně v obranném pásmu Budějovic, kam se uvěznily samy svou nedisciplinovaností, ostatně nejinak tomu bylo v průběhu celého zápasu, o čemž svědčí i nelichotivý nepoměr vyloučených.

Josef Turek (oceláři Třinec): Měli jsme dobrý vstup do utkání, rychle jsme vedli. Zápas nám vyšel, po celé utkání jsme měli převahu. České Budějovice mají také dobré hráče, je jen otázka času, kdy se chytnou. Sezóna je ještě dlouhá, ještě to můžou otočit. Chtěl bych pochválit tým za výborný výkon. Skvěle zachytal Hamerlík, v poli hráli perfektně všichni, vyzdvihnout bych chtěl výkony Radka Bonka a Martina Růžičky.

Peter Draisaitl (HC Mountfield): My jsme se dostali do situace nepříjemné situace. Musíme se postarat o to, abychom nějakým způsobem v hráčích našli špetku sebedůvěry, důvěry k naší hře. Dneska se to všechno nějak zvrátilo, my jsme nakonec nebyli schopni hrát to, co jsme si představovali. Musíme najít řešení, jak se z této nepříjemné situace co nejdřív dostat.