Oceláři nezvládli dobře rozjetý zápas, z jižních Čech jedou bez bodu

15.02.2013 · Michal Samiec
Třinečtí Oceláři dobře rozehráli zápas v Českých Budějovicích, ještě pár minut po půlce utkání vedli 3:1, avšak nezvládnutý konec druhé třetiny vzal naději na body z ledu Mountfieldu. Slezané body nezískali, možnost reparátu bude v neděli odpoledne ve Zlíně.
48.kolo, pátek 15.2.2013
České Budějovice
5:3
Třetiny: 1:2, 3:1, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Langhammer (Vráblík, Knotek), 37. Kotalík (Dej), 38. Podlešák, 40. Podlešák (Suja, Harant), 52. Kotalík (Knotek) - 3. Růžička (Peterek, Hrabal), 17. Růžička (Roth), 25. Rákos (Hrabal). Rozhodčí: Šindler, Romasko - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 4:3, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4120. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.
Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, Dietz - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Červený, Luňák.
Hamerlík - Roth, Ovčačík, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Kania - Růžička, Peterek, Varaďa - Adamský, Polanský, Klimenta - Orsava, Rákos, D. Květoň.

Jihočeši na svého soupeře vlétli a povedl se jim vstup do utkání. Již ve druhé minutě nahodil kotouč na branku Vráblík a Jakub Langhammer přesnou tečí poslal Draisaitlův výběr do vedení. Ocelářům se však povedlo bleskově odpovědět. Po čtyřiadvaceti vteřinách posunul Jan Peterek kotouč na volného Martina Růžičku, který využil vyloučení Podlešáka. Svižné střetnutí bavilo Budvar arénu i nadále. Pěknými pokusy se prezentoval Harant a na druhé straně Klimenta, ale brankáři obou celků byli pozorní. Domácím nevyšel ani únik Suji po pravém křídle či Luňákův objezd branky. Jenže udeřilo na druhé straně. Dokonalou kombinaci s Vladimírem Rothem zakončil přesnou střelou z mezikruží Martin Růžička, čímž stanovil vedení Třince po první třetině na 2:1.

Na startu druhé části měl Mountfield možnost zahrát si početní výhodu, ale krátce po jejím skončení připravili hosté další smrtící protiútok. Hrabal posunul kotouč Danielu Rákosovi, jenž nenápadnou střelou pokořil Kováře. Nejlepší střelec extraligy byl blízko hattricku v polovině utkání, ale jeho pokus Kovář vyrazil s pomocí tyče do ochranné sítě. Jihočeši měli opticky navrch, ale Oceláři produkovali neuvěřitelně nebezpečné brejky. Jeden z nich zakončoval po pasu Davida Květoně nekrytý Orsava, ale reprezentační brankář se vyznamenal. Podobná situace se opakovala i o pár minut později, kdy Polanského nabídku odmítl před prázdnou brankou Klimenta.

Mountfield mohl snížit po ubráněné přesilovce, kdy Šimánek vyslal do úniku z trestné lavice vracejícího se Františka Ptáčka, jehož blafák však Hamerlík přečetl a zlikvidoval. Za nedlouho se však domácí dočkali. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Aleš Kotalík přihrávkou na Rastislava Deje, ten mu kotouč vrátil a domácí lídr neměl problém poslat kotouč do okryté branky. Uběhlo devatenáct vteřin a Budvar aréna byla na nohou znovu. Martin Podlešák se moc nerozmýšlel, přejel modrou čáru a poslal na Hamerlíkovu branku krásný projektil, který skončil až v brance Ocelářů. Neuvěřitelný závěr druhé třetiny dovršil Mountfield při signalizované výhodě. V poslední minutě roztočila první pětka před Hamerlíkem pořádný kolotoč, po několika odrazech se puk dostal k Martinu Podlešákovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Neuvěřitelný závěr druhé části zajistil Jihočechům vedení 4:3.

Entuziasmus získaný v předchozí třetině nechyběl Draisatlovým svěřencům ani startu závěrečné periody, ale trošku ho přibrzdil Rousek svým faulem. Při přesilovce nebezpečně pálil Varaďa, ale Kovář udržel puk pod svým tělem. Pátou trefu Jihočeši přidali v početní výhodě v 52. minutě a domácí skórovali po baseballové vložce. Zíb kotouč nevyhodil, trefil pouze Knotka, jenž ho „nadhodil“ Aleši Kotalíkovi, který rovněž ze vzduchu propasíroval puk za Hamerlíka. Oceláři se pochopitelně nevzdávali, ale obětaví domácí hokejisté už si závěr duelu pohlídali. Pro Mountfield jsou to cenné body se silným soupeřem v boji o play off.

Peter Draisaitl (České Budějovice): "Viděli jsme hodně dobrého hokeje. My jsme zpočátku mysleli příliš ofenzivně a zapomínali na cestu domů. Vyrobili jsme pár nesmyslů a Třinec nás logicky potrestal. Naštěstí se nám podařilo otočit skóre. Těší nás, že mužstvo vypadá stabilně po mentální stránce a výborně hrají mladíci ve čtvrté řadě."

Pavel Janků (Třinec): "Výborně jsme odstartovali a za stavu 3:1 jsme měli několik dalších šancí na zvýšení, ale ty nám pochytal výborný Kovář. Naše chyba se potom stala příčinou hrozivého závěru druhé třetiny, kdy se totálně otočilo skóre. Snažili jsme se ještě zvrátit zápas, ale vývoj byl na straně Budějovic. Výsledek je pro nás obrovské zklamání."