Už bylo na čase, aby to tam spadlo, říká Jan Peterek

05.10.2012 · Daniel Ježek
To byla jízda, pánové! Oceláři se nenechali rozhodit bodovou ztrátou na kladenském ledě a ve vlastní aréně přejeli jihočeský Mountfield v poměru 5:0. Utkání s Českými Budějovicemi hodnotí autor druhé branky Jan Peterek a nejlepší hráč zápasu Martin Růžička.

Oceláři dokázali zapomenout na prohrané utkání na Kladně a pěti góly potopit jihočeský Mountfield. „Z Kladna jsme nepřijeli v žádné poraženecké náladě. Utkání bylo pěkné z obou stran, vyhráli díky tomu, že byli trochu šťastnější. Tam jsme nepropadli. Když člověk přijede s poraženeckou náladou, kdy ví, že na soupeře neměl a nešlo mu to, to je jíná. Náš případ to ale nebyl, bylo to dobré utkání, takže jsme byli v pohodě,“ konstatuje třinecký matador.

Utkání devátého kola se neslo v jasné režii. Oceláři úřadovali, Mountfield se nezmohl ani na jediný gól. „Co říct k utkání...Řádil Růža, řádil Hamas, od nich to byl parádní výkon. My ostatní jsme se přidali a pomohli ke třem bodům,“ těší hráče s jedenáctkou na dresu.

Směr zápasu nastavila již třináctá vteřina. V ten čas se totiž Oceláři prosadili poprvé. „To je úplně parádní,“ neskrývá radost třinecký rutinér a dodává. „Když se mančaftu trošku nedaří a ztrestáme ho takovým způsobem, tak se většinou ten zápas nějakým směrem nastaví, pro nás vítězným.“

Psala se dvanáctá minuta, když se po pasu Růžičky k zakončení dostal právě Peterek. Po naznačení si přehodil kotouč na bekhend a střelou pod horní tyč ukončil osm zápasů dlouhé čekání na vstřelenou branku. „Byla to krásná akce! Rychle jsme ji založili, Áda to nahrával na mě, Růža to převzal. V pásmu mi to pak vrátil. Já naznačil, že budu nahrávat a dal to nahoru. Už bylo na čase, aby to tam spadlo,“ radoval se a dodal. „Na druhou stranu je fajn, že se vyhrává i bez branek, kterých my ostatní moc nedáváme. Naše chvíle ale teprve přijdou!“

V příštím kole nečeká Slezany nic jednoduchého. Mezi mantinely Werk arény zavítají zlínští Berani, kteří dokázali přerušit vítěznou sérii kladenských Rytířů. „Zlín je velmi nepříjemný tým. Oni dokáží začlenit do mužstva mladé hráče, kteří mají dobrou zlínskou školu. Jsou na tom velmi dobře po bruslařské stránce, čehož oni využívají. Rychle se vracejí, dobře pokrývají hráče. Hrají takový nepříjemný hokej. Bude to boj,“ řekl Jan Peterek závěrem.

Martin Růžička: Tři góly potěší, hlavní je, že se daří týmu!

Fantóm Růžička opět úřadoval! V zápase s jihočeským Mountfieldem zaznamenal berounský rodák tři branky a dvě asistence, stal se tak největší postavou pátečního duelu. „Koho by netěšily tři góly v jednom utkání. Ale Třinec není jenom o mně, je to týmová hra, díky zasluhuje celé mužstvo od Hamase až do posledního náhradníka. Já jsem velmi rád, že jsme zvládli další zápas a pokračujeme v tom dobrém startu sezony,“ spokojeně odpovídá nejlepší střelec ročníku.

Cestu za třemi body započali Slezané již ve třinácté vteřině. Růžička předložil ideální pas Lukáši Zíbovi, který propálil brankáře hostů. „Podle mě to byl důležitý moment. První branka hrála velkou roli, ještě když jsme ji dali hned ze začátku, z prvního střídání. Trošičku to z nás spadlo, bylo to pak vidět po zbytek zápasu, kdy jsme všichni hráli uvolněně,“ všiml si dvojnásobný mistr extraligy.

Hlavní chvíle mistra světa z roku 2010 přišly v přesilovkách. Elitní třinecká formace dokázala zužitkovat tři početní výhody, všechny tři branky vsítil nejlepší hráč utkání ze své oblíbené palebné pozice. „Přesilovkám se hodně věnujeme a jsem rád, že se nám to v zápasech vrací. Vyplácí se nám to,“ kvituje hráč s číslem 27 souhru v početních výhodách.

Zásluhou rekordmana play-off se Ocelářům povedlo porazit České Budějovice po šesti duelech bez tříbodového vítězství. Dle slov Růžičky ale tým tohle vůbec neřešil. „O žádné sérii nevím. Ani nikdo z kluků v kabině o tom nemluvil, takže jsme si nic takového nepřipouštěli. Brali jsme to úplně normálně a podstatné je, že se to povedlo zvládnout,“ dodal Martin Růžička závěrem.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno