Parádní obrat dokonán - Oceláři kontra Zlín 5:2!

03.04.2014 · Martin Stebel
Bravo! Ve druhém měření sil semifinálové série Oceláři naplno ukázali pevné nervy, zdravé sebevědomí a bojovný charakter! Utkání se pro ně nevyvíjelo pozitivně, ovšem od poloviny duelu dokázali svého soupeře přetlačit a zrodil se výsledek 5:2. Dvěma góly k tomu přispěl kapitán Radek Bonk, po jedné trefě přidali Martin Adamský, Marek Trončinský a Erik Hrňa.
SF2, čtvrtek 3.4.2014
5:2
Třetiny: 0:1, 3:1, 2:0  Branky a nahrávky: 24. Adamský (Polanský, Orsava), 35. Bonk (Trončinský, Martin Růžička), 39. Bonk (Hrňa, Galvas), 55. Trončinský (Polanský), 57. Hrňa (Rákos, Peterek) – 1. Honejsek (Čajánek), 30. Köhler (Leška) Střely: 27 – 28 Vyloučení: 4:5, navíc Honejsek a Ondráček 10 minut Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 Úspěšnost na vhazování: 57% – 43%, Hity: 18 – 11 Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer Diváci: 4868 Střely: 27:28 Nejlepší hráči zápasu: Radek Bonk - Bedřich Köhler Stav série: 2:0
Hrubec – Galvas, Nosek, Linhart, Zíb, Krejčí, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Matuš, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek (A), Rufer.
Horčička – Kotvan, Marušák, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Tesařík (A), Horák – Köhler, Leška (A), Balaštík – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Čech, Melenovský, Kubiš – Sedláček, Holík, Ondráček

Šokující úvod. Tak lze stručně popsat samotný start do druhé semifinálové bitvy. Hosté hned po několik vteřinách získali kotouč, rychlou souhrou doslova vyšachovali domácí obranu, Petr Čajánek se neukvapil, našel lépe postaveného Antonína Honejska, který prudkou ránou z velkého úhlu pod horní tyč překonal v šestadvacáté vteřině bezmocného Hrubce - 0:1!

Berani měli i nadále obrovský apetit do hry a výsledkem toho byly další příležitosti. Oceláři poprvé vystrčili růžky v polovině třetí minuty, kdy málem zafungovala souhra dvojice Polanský - Adamský. Krátce poté se málem ujala střela Jakuba Orsavy, ale Luboš Horčička, který nahradil Tomáše Štůralu, se prezentoval výborným zákrokem.

Brankovou možnost z kategorie vyložených měl na své hokejce rutinér Marek Melenovský. Bývalý třinecký forvard se ocitl zcela sám před Hrubcem, ale nadvakrát jej nedokázal pokořit. Krátce poté mohl skórovat Petr Holík, jenž se po chybě třinecké defenzivy objevil zcela osamocen mezi kruhy. Subtilní zlínský mladíček ale z nadějné palebné pozice mířil značně nepřesně.

Slezané mohli srovnat krok v polovině prvního dějství. Vojtěch Polák ovšem nezachoval klidnou hlavu a v samostatném úniku trefil jen Horčičku. V šestnácté minutě Hrňa přihrál Peterkovi před branku a ten po bekhendové otočce těsně netrefil. V závěru první třetiny ještě hosté zle-nedobře zatápěli v přesilové hře, ale stav zůstal stejný.

Stejně jako v prvním duelu se zásadní věci udály v prostřední části. Kreativní centr Jiří Polanský ač byl tísněn, vyjel zpoza branky mezi kruhy, otočil se a po ledě vystřelil, ale jeho střelu Horčička betonem vyrazil. Zbloudilý touš však zamířil na levý kruh pro vhazovaní k volnému Martinu Adamskému, jenž z nelehké pozice bleskurychle zasáhl odkrytý prostor v brance - 1:1!

Vyrovnávací trefa Oceláře očividně povzbudila a najednou bylo bíločervených plné kluziště. V krátkém časovém intervalu se mohl prosadit Květoň, Zíb či Linhart, ale Horčička kraloval. Jihomoravané zcela nečekaně udeřili ve vlastním oslabení. Tři vteřiny před polovinou utkání pohotově vybojoval u hrazení puk Petr Leška, duchapřítomně našel před brankou Bedřicha Köhlera, který si zpracoval nahrávku a z mezikruží Hrubce překonal - 1:2!

Ocelářům však zcela jednoznačně patřila druhá polovina čtvrteční bitvy. K velkolepému obratu zavelel kapitán Radek Bonk, který v početní výhodě zpracoval nahrávku Trončinského a stříleným centrem poslal puk do brankoviště, kde si jej zlínský obránce Martin Matějíček dosti nešťastně bruslí srazil do vlastní sítě - 2:2!

Třinecký lídr s číslem 14 úřadoval ve velkém stylu i v dalším průběhu hry. Sedmdesát vteřin před koncem druhé části Radek Bonk jako mrštný úhoř individuálně proplul okolo pravého mantinelu, nejprve naznačil přihrávku, poté mazácky natáhl puk na osu hřiště a precizně po ledě trefil odkrytou klec – 3:2!

Začátek třetí periody byl ve znamení zlínské převahy, jenže obrana Ocelářů pracovala spolehlivě a kompaktně. Gólem neskončily pokusy Honejska ani Balaštíka. Šest minut před koncem dal více klidu a psychické pohody na hokejky domácích Marek Trončinský, jenž nahodil puk od modré čáry a ten doplachtil za záda bezmocného Luboše Horčičky - 4:2!

Začátkem 57. minuty bylo vše definitivně jasné. Daniel Rákos se krásně indiviudálně prosmýkl podél pravého hrazení, optimálně předložil kus černé gumy pro Erika Hrňu, který v předbrankovém prostoru prokázal potřebný důraz a zvyšoval už na 5:2!

V závěru čtvrtečního souboje Oceláři výsledek bezpečně kontrolovali a k euforické radosti svého publika, které se znovu bavilo mexickým vlněním a naprosto zaslouženě ocenilo své hráče potleskem ve stoje, dovedli utkání do zdárného konce!

Oceláři tak zásluhou dvou domácích triumfů vedou v sérii 2:0. Další zápasy semifinálové série budou na programu v neděli a pondělí na zimním stadionu Luďka Čajky.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Nezačali jsme dobře, byli jsme horším týmem v první třetině. Můžeme být rádi, že to bylo jen 0:1. První třetinu jsme přežili. Od druhé třetiny to bylo takové tahání se, bylo to nervózní a my jsme byli schopni dát vyrovnávací gól. Pak se naše hra zvedla, jenže sehráli jsme lajdáckou přesilovku, kdy jsme nechali soupeře skórovat na 1:2. Přesto jsme pak ale měli více ze hry a dokázali jsme to otočit. V třetí třetině už jsme měli lepší pohyb."

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "Měli jsme více ze hry a hlavně první třetina byla z naší strany velmi dobrá. Měli jsme dost šancí a měli jsme ji vyhrát víc než 1:0. Bohužel to tam nepadlo. V prostřední části jsme bohužel opět doplatili na nedisciplinovanost, Köhler se nechal vyloučit za zbytečnou hrubost. V třetí části nám chyběl krůček a možná trochu štěstí, abychom to vyrovnali."