Oceláři surfují na vítězné vlně: Třinec - Zlín 6:1!

20.08.2013 · Martin Stebel
Třinecká ofenzivní mašina nepolevuje na tempu ani v přípravném období. K pořadí pátému utkání letního období přicestovalo do Werk arény zlínské PSG a utrpělo porážku 1:6. Třinecké trefy postupně zaznamenali Gorškov, Adamský, Růžička, Kindl, Hrabal a Ostřížek. Oceláři uspěli i v bonusových nájezdech, kdy se jako jediný prosadil hrající asistent trenérů Varaďa.
přát., úterý 20.8.2013
6:1
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 7. Gorškov (Adamský), 12. Adamský (Polanský, Hamerlík), 14. Růžička (Marosz), 25. Kindl (Růžička), 39. Hrabal (Rákos), 42. Ostřížek (Matuš, Krejčí) – 52. Veselý (Čajánek) Rozhodčí: Mikula - Bojda, Konvička Diváci: 1057 Střely na branku: 32:25 Vyloučení: 8:10, navíc Rákos (Třinec) a Kubiš (Zlín) na 5 minut a do konce utkání Průběh utkání: 6:0, 6:1
Hamerlík – Foltýn, Roth, Hrabal, Kania, Galvas, Krejčí, Lojek, Linhart – Adamský, Polanský, Gorškov – Varaďa, Bonk, Rákos – Rufer, Peterek, Matuš – Ostřížek, Růžička, Marosz – Kindl
Kašík – Tesařík, Řezníček, Valenta, Urbanec, Buchta, Zámorský, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Ondráček, Melenovský, Kubiš.

Repríza loňského semifinále začala oboustranně opatrně. Hosté mohli jít do vedení v početní výhodě, ovšem Peter Hamerlík, pro něhož to byla premiéra v letošním přípravném období, dokázal všechny pokusy vytěsnit. Skóre se poprvé měnilo v sedmé minutě, kdy se poněkud šťastně prosadil Alexander Gorškov - 1:0! Oceláři nepolevili na tempu a byli po zásluze odměnění. V polovině dvanácté minuty se při akci dva na jednoho trefil s nechtěnou pomocí zlínského beka Martin Adamský - 2:0! Ani tento stav nesvítil na kostce ve Werk aréně dlouho. Zlínští Ševci dělali v obraně jednu botu za druhou a pykali. Svůj potenciál ukázal třinecký benjamínek Marek Růžička, jenž skrytou střelou z uctivé vzdálenosti zvyšoval už na 3:0! Největší šance hostů se zrodila v polovině sedmnácté minuty, kdy pozornost Hamerlíka otestoval Bedřich Köhler.

Rovněž vstup do prostředního dějství začal aktivitou bíločervených. Polanského formace ale další zásah zatím nepřidala. Prosadil se Denis Kindl, který gólovou tečkou korunoval akci Marka Růžičky - 4:0! Až po této inkasované brance Zlín mírně ožil, ovšem pokusy Pavla Kubiše ani Petra Lešky nepřinesly kýžené ovoce. Nutno dodat, že Peter Hamerlík se prezentoval výbornými zákroky. V polovině utkání tempo hry mírně opadlo, ale kotouč měli častěji na svých hokejkách Oceláři. Blízko gólu byl veterán Peterek, jehož projektil zastavila až branková konstrukce. Jihomoravané se k zakončení dostávali jen sporadicky. Jejich útočné akce byly až příliš čitelné a postrádaly moment překvapení. Krásný hokejový okamžik se zrodil těsně před odchodem do šaten. Daniel Rákos vyhrál vhazovaní, posunul puk na modrou pro Josefa Hrabala, jehož prudká pumelice zapadla ideálně do horního rohu Kašíkovy klece - 5:0!

Poslední dvacetiminutovku otevřela příležitost zlínského Ondřeje Veselého, jeho střele z levého křídla však chyběla preciznost. Třinecký útočný stroj neochaboval a rezultovala z toho efektní trefa Davida Ostřížka, který si v samostatném úniku doslova vychutnal bezmocného Kašíka - 6:0! Postupem času se na ledě přiostřilo, ale Oceláři i nadále kontrolovali vývoj a nenechali se vyprovokovat ke zbytečným fyzickým střetům. Hostům nešlo vytknout snahu, ale defenziva Ocelářů pracovala kompaktně. Hamerlík poprvé kapituloval až osm minut před koncem, kdy jej pohotovou ránou z mezikruží překvapil Ondřej Veselý - 6:1! Třinec triumfuje tenisovým výsledkem a přípravou nadále proplouvá na vítězné vlně.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Zápas ze začátku vypadal jednoduše, protože se nám podařilo vstřelit tři branky. Poté ale hra získala na intenzitě, bylo tam mnoho osobních soubojů, trochu se přiostřilo, mělo to šťávu. Hodnotím to jako výborný přípravný zápas.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Z naší strany to by utrápený, špatný výkon. Jako bychom neměli štávu, zřejmě se na nás podepsal těžký zápasový program z předchozích dnů. V minulém týdnu jsme sehráli čtyři zápasy během pěti dnů. Když k tomu připočteme horké počasí, kvalitu ledu, zřejmě nám to vzalo hodně sil. Neměli jsme jiskru, navíc jsme dostali v úvodní třetině dva smolné góly z dorážek. Nedá se říci, že by nás Třinec přestřílel. Měli jsme šance za stavu 3:0, 4:1, ale bohužel jsme v koncovce selhali. Celkově jsme podali špatný výkon, musíme se z dnešní prohry co nejdříve poučit.