Oceláři dokázali srovnat, ze tří bodů se však raduje Zlín

26.01.2014 · Daniel Ježek
Ve dvaačtyřicátém kole zavítali hráči s dráčkem na prsou na led stadionu Luďka Čajky. V utkání se Zlín dokázal dostat do dvoubrankového vedení, to ještě Oceláři zásluhou Galvase a Rákose dokázali smazat. Na Köhlerův gól z šestapadesáté minuty už ale odpovědět nedokázali a vrací se ze Zlína s prázdnou.
42., neděle 26.1.2014
3:2
Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Marušák (Leška, Kotvan), 15. Köhler (Urbanec, Tesařík), 56. Köhler (Leška, Balaštík) – 37. Galvas (Orsava), 49. Rákos (Havel, Peterek) Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4599. Střely na branku: 23:45. Zblokované střely: 6:13. Hity: 17:20. Vhazování: 34:46. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Kašík – Kotvan, Marušák, Urbanec, Tesařík, Valenta, Řezníček – Veselý, Leška, Balaštík – Sedláček, Čajánek, Okál – Köhler, Holík, Ondráček – Kubiš, Melenovský, Honejsek.
Hrubec – Galvas, Roth – Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Foltýn, Zíb – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Havel – Matuš, Marek Růžička, Hrňa.

Do zápasu aktivněji vstoupili hosté z Třince. Hned v první minutě se mohl na střeleckou listinu zapsat Jakub Orsava, jeho samostatný únik ale Kašík dokázal zlikvidovat. Optická převaha Ocelářů se podepsala i na rychlé přesilové hře. Tu mohl po chybě domácího Kotvana využít Polanský, toho ale v úniku zastavil ofsajd.

Zlínští se do hry dostali ve čtvrté minutě, když si vybojovali početní výhodu. Berani dlouho obléhali Hrubcovu svatyni, gólové radosti se dočkali v minutě šesté. Leška podržel kotouč, namazal na modrou Jiřímu Marušákovi, který bombou z první nedal Hrubcovi sebemenší šanci.

Převaha Zlína pokračovala i v dalším průběhu první periody, tým PSG si zahrál i pětatřicet vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Další branky se však domácí příznivci dočkali až v patnácté minutě. Bedřich Köhler si nabruslil do útočné třetiny a nekompromisní ranou do horních pater tabulky zvýšil domácí vedení – 2:0. Oceláři mohli do první přestávky korigovat stav, vyloženou šanci ale Rákosovi v brankovišti překazil pozorný Köhler.

Úvod prostřední dvacetiminutovky patřil domácím hráčům. K převaze pomohla Zlínu také další početní výhoda, tu mohl zužitkovat Tesařík, tváří v tvář Hrubcovi ale selhal. Taktovku zápasu tak opět pomalu přebírali Slezané, střela Rákose z bezprostřední blízkosti ale úspěch neslavila.

Šance se pak začaly přelévat z jedné strany na druhou. Zvýšit domácí vedení mohl v osmadvacáté minutě Leška a později i Řezníček, na pozorného Hrubce si ale ani jeden nepřišel. Snížit dvoubrankové manko naopak mohl v oslabení Rákos, který zachytil nepřesnou Kašíkovu rozehrávku, z první pak ale poslal kotouč jen do vracejícího se brankáře domácích.

Gólová radost v třineckém týmu tak nastala až v sedmatřicáté minutě. Oceláři opět hráli v oslabení, tentokráte však dokázali zužitkovat domácí nepozornost a Lukáš Galvas bekhendem snížil na průběžných 2:1. V závěru druhé třetiny ještě mohl vyrovnat Martin Růžička, střelou z přesilovky ale našel jen Kašíkovu lapačku.

Zvýšenou aktivitu ze závěru druhé části si Oceláři přenesli i do úvodu třetiny závěrečné. Hráči s dráčkem na prsou zatlačili Berany do těžké defenzívy, dlouho ale nemohli najít recept na překonání pozorného Kašíka. Marně se o to pokoušel opět Martin Růžička nebo později Vojtěch Polák. Oba však poslali své střely jen do výstroje domácího brankáře. Vyrovnání tak přišlo až v čtyřicáté deváté minutě. A šlo o branku kuriózní. Daniel Rákos nahodil od hrazení puk do brankoviště, gólman Kašík, ve snaze zastavit letící kotouč, uklouzl na černém nesmyslu a sám si jej poslal do branky – 2:2.

Oceláři cítili šanci na tři body, všechny své síly proto vrhli do útoku. Kašík musel řešit jeden pokus za druhým, tlaku Slezanů však dokázal odolat. A tak přišla pro Třinec studená sprcha. Po nenápadné akci dokázal Leška zpoza branky namazat zcela nehlídanému Bedřichu Köhlerovi, jenž střelou mezi Hrubcovy betony poslal Zlín opět do vedení.

V závěru zápasu se ještě Oceláři pokusili o další srovnání stavu. Necelé dvě minuty před koncem odvolali brankáře Hrubce a v šesti hráčích v poli pořádně zatopili domácí obraně. Kašíka ze všech pozic ostřeloval Martin Růžička s Vladimírem Rothem, domácí gólman, byť bez hole, dokázal všechny projektily zastavit.

Oceláři tak power-play zužitkovat nedokázali a po velkém boji odešli z ledu stadionu Luďka Čajky poraženi. Zlín – Třinec 3:2.

Juraj Jurík (Zlín): "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Třinec svým výkonem potvrdil, že má v současnosti velmi dobrou formu. Do zápasu jsme nevstupovali jako favoriti. Dobře nám vyšla první třetina, ve které jsme vstřelili dvě branky. Ve druhé třetině se hra srovnala. Tři minuty před koncem třetiny jsme udělali hrubku a vlastní nedůsledností jsme ve vlastní přesilovce inkasovali na 2:1. Patří to k hokeji a pro nás by to mělo být ponaučení, abychom byli důslednější v obranné hře. Soupeř pak ožil a ve třetí třetině byl zápas otevřený. Jsme rádi, že Bedřichovi Köhlerovi tam začínají góly padat. Pomůže mu to k nárůstu formy a je na něm vidět, že se zvedá. Třetí gól jsme dali se štěstím a za tři body s tak těžkým soupeřem jako je Třinec jsme rádi."

Jiří Kalous (Třinec): "Měli jsme špatný vstup do utkání, neboť jsme neměli pohyb. Zlín byl jednoznačně lepší a zaslouženě se ujal dvoubrankového vedení. Do hry jsme se dostali od druhé poloviny zápasu. Hru jsme srovnali a následně i šťastným gólem vyrovnali na 2:2. Bohužel jsme v závěru udělali dvě hrubé chyby v jednom střídání, které vyústily ve vedoucí gól Zlína. Třetí inkasovaný gól nás mrzí, neboť nás stál tři body. Minimálně po jednom bodu jsme sahali a pro nás je to škoda."