Oceláři porazili Slovan a mají blíž třetímu místu

06.10.2021 · Michal Samiec
Pomyslnou dvojzápasovou sérii o konečné třetí místo v základní skupině F Champions Hockey League ročníku 2021-22 zahájili lépe Oceláři. Ti si do Bratislavy povezou náskok v podobě tříbrankového vítězství, které zařídily branky Kofroně, Ondřeje Kovařčíka a Szturce a čisté konto brankáře Kacetla.
5.kolo, středa 6.10.2021
Slovan Bratislava
3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 24. D. Kofroň (Jaroměřský), 41. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Miloš Roman), 50. Szturc (M. Adámek, Martynek). Rozhodčí: Šír, Kika – J. Svoboda, D. Hynek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:27. Vyhraná vhazování: 25:28. Zblokované střely: 13:13. Hity: 6:10. Diváci: 1 977. Průběh utkání: 3:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, J. Michálek, Zahradníček, Matyáš – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Miloš Roman – Dravecký, Matěj, M. Daňo – D. Kofroň, Szturc, Christov – Ramik, Jonáš Peterek, Martynek.
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Štajnoch, Beňo – Takáč, Harris, Fominykh – Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – J. Sukeľ, Zigo, Urbánek – Lukošík, Preisinger, Kundrik.

Úvod utkání mezi třineckými Oceláři a bratislavským Slovanem byl velmi opatrný. Oba týmy se spíše oťukávaly, šance i dobré střelecké příležitosti na sebe nechaly dlouho čekat. V šesté minutě byl v dobré pozici na levém kruhu útočného pásma Takáč, Kacetl si ale s jeho pokusem – byť s problémy – nakonec poradil. Na druhé straně v deváté minutě pohořel na zakončení Michal Kovařčík. Třinečtí byli v prvních patnácti minutách úvodní třetiny aktivnější, k velkým šancím to ale nevedlo.

Na začátku patnácté minuty byl vyloučen domácí obránce Michálek a hosté měli početní převahu. V ní měl velkou šanci Harris, ale puk po jeho pokusu orazítkoval pouze tyč Kacetlovy branky. Hosté byli ve zbytku první třetiny aktivnější, využívali tempo, do kterého se dostali v početní převaze. Již po návratu Michálka na led měl možná největší příležitost první třetiny Lukošík, ale šanci, do které se dostal po zaváhání třinecké obrany, nevyužil – vypadalo to, že ho příležitost zaskočila. Ve zbytku první dvacetiminutovky se nic dalšího nestalo.

Úvod prostřední hrací doby vyšel domácím. Na počátku čtvrté minuty se dostal puk do Gudlevskisovy sítě poté, co Jaroměřského střelu od modré lehce usměrnil do branky u levé tyče operující David Kofroň. Jinak se obrázek hry příliš nezměnil, to se začalo dít zhruba od poloviny druhý třetiny, kdy iniciativu převzali hosté. V zakončení byl vidět extraligovému fanouškovi dobře známý útočník Jääskeläinen, dále pohotové zakončení z jízdy z pravé strany předvedl Fominykh, do zakončení z osy kluziště se tlačil Yogan. Gól nepadl ani v druhé přesilové hře, kterou měli opět hosté. Belasí ale většinu času strávili mimo své obranné pásmo, Oceláři odvedli ve čtyřech výbornou práci.

Také vstup do třetí třetiny byl pro Oceláře ideální. Již po půlminutě se do předbrankového prostoru tlačil Michal Kovařčík, na zakončení to nebylo, tak poslal zpětnou přihrávku puk před zcela volného Ondřeje Kovařčíka, který neměl problém trefit odkrytou Gudlevskisovu bránu. Hosté měli možnost vstřelit kontaktní gól ve třetí přesilovce po vyloučení Ramika, to se jim nepovedlo, naopak zhruba minutu po návratu třineckého mladíka na led byl vyloučen první hráč Slovanu – dvě minuty měl jít za podrážení odsedět Kundrik

Útočník čtvrté formace belasých ale nakonec poseděl u trestoměřičů jen 49 sekund, těsně před polovinou třetí třetiny ho vrátil do hry svou brankou Roman Szturc, který střelou z levého kruhu využil clony Kofroně. Slovan měl zhruba deset minut na vyrovnání tříbrankového manka, jenže do žádné vážnější šance nebo výraznějšího tlaku se nedostal, nesledovali jsme žádný fragment zápasu, který by měl jakkoliv ohrozit vítězství domácích. Poslední minuty tak už byly pouze o tom, zda dvě tisícovky diváků, které přišly na derniéru Ocelářů na domácím létě v této sezóně hokejové Ligy mistrů, uvidí čisté konto Ondřeje Kacetla. Poslední tajenka byla rozluštěna v pozitivním duchu pro domácí. Oceláři 3, Slovan 0.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dobře jsme bruslili, vytvářeli jsme si šance. I když nás hostující tým zmáčkl, hlavně v jejich přesilových hrách, tak nás podržel Ondra Kacetl. Ve druhé třetině bylo šancí na nás malinko víc, ale ustáli jsme to a dali jsme gól. Ve třetí třetině si myslím, že jsme utkání kontrolovali, nepustili jsme hosty do vážnější příležitosti a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat hráčům za přístup. V tom nabitém programu, který máme, to bylo pohledné utkání a jsme rádi za tři body.“