Poslední dva zápasy v Lize mistrů odehrají Oceláři proti Slovanu Bratislava

05.10.2021 · Dominik Stošek
První zápas se uskuteční v třinecké WERK ARENĚ. Narazí na sebe týmy, které ve skupině ze čtyř uplynulých duelů nezískaly ani bod, a tak veškeré naděje na postup do vyřazovací fáze soutěže jsou fuč. I přesto však tento zápas slibuje zajímavou podívanou, protože jak Slovan, tak i Oceláři, působí momentálně na špici svých ligových tabulek.

Zápas proti Slovanu i s dračí fanzonou.

SLOVAN BRATISLAVA

Náhradník běloruského týmu Junosť Minsk, který se letošní soutěže nemohl účastnit z důvodu bezpečnostních a vnitropolitických problémů, sídlí v tabulce na průběžné poslední, čtvrté pozici. Slovan vsítil o jednu branku méně než Oceláři (7), počet obdržených branek má stejný (16). Slovenský celek v Lize mistrů neodehrál ani jeden výsledkově těsný zápas, každý z odehraných duelů končil dvoubrankovým rozdílem a viditelné šance na bodový zisk měli Slováci možná v prvním zápase, kdy vedli po úvodní třetině 2:0, nakonec ale švédskému Leksandu podlehli 3:5. Ve zbylých utkáních pokaždé vedl soupeř, který také své vedení udržel až do vítězného konce.

Historické úspěchy: Slovan Bratislava je držitelem jednoho ze čtyř slovenských titulů v rámci československé nejvyšší hokejové soutěže (1979) a je držitelem osmi titulů ze samostatné slovenské extraligy (1998, 2000, 2002, 2003, 2005, 2007, 2008 a 2012). Medailí má celkově patnáct (ještě dvě stříbra a pět bronzů). Mimochodem, sedmdesátá léta, v nichž jedinkrát uspěl ve federální lize, byla pro Slovan úspěšná, vyhrál také třikrát v řadě prestižní Spengler Cup (1972 – 1974). Na mezinárodní půdě vyhráli „belasí“ také Kontinentální pohár IIHF (2004).

HC OCELÁŘI TŘINEC

Hráči s drakem na prsou nezvládli úvodní zápas v CHL proti Fribourgu, kterému na jeho ledě podlehli vysoko 2:6. Pak ale výkon třineckých šel nahoru a podepsalo se to i na výsledcích. Nejvíce může Třinec mrzet nezvládnutý druhý a třetí mač ve skupině. Ten druhý, odehraný na ledě švédského Leksandu, Oceláři ztratili ve druhé třetině, kdy přišli o vedení, do kterého se, i přes následné vyrovnaní, podruhé nedostali a prohráli těsně 2:3. Ve třetím zápase ve skupině přivítali na svém ledě v odvetném zápase švýcarský Fribourg. Po zcela jednoznačné první třetině, kterou Oceláři ovládli poměrem 3:0, si dokázal představit bezbodový večer jen málokdo. Bohužel hosté srovnali ve třetině druhé a jedinou trefou v závěrečné periodě rozhodli toto utkání.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Oceláři bratislavský Slovan, který je, spolu s Košicemi, dle počtu získaných titulů nejúspěšnějším slovenským klubem, nepravidelně potkávali v letní přípravě. Naposledy se s tímto soupeřem, který v letech 2012 – 2019 reprezentoval Slovensko v Kontinentální hokejové lize, střetli v létě 2016. Tehdy se v Třinci odehrál třetí a dosud poslední ročník Steel Cupu.

Slovan vedený již zesnulým Milošem Říhou v Třinci vyhrál 3:2. V dalších zápasech prohrál s Linköpingem (2:4) a porazil Vítkovice (2:0) a vzhledem ke konstelaci dalších výsledků celý turnaj vyhrál. Při pohledu na soupisky obou týmů z toho zápasu najdeme celkem pět hráčů, kteří nyní nastupují za Oceláře – za Třinec v létě 2016 hráli Milan Doudera, Michal Kovařčík, Vladimír Dravecký a Erik Hrňa a za Slovan nastupoval obránce Tomáš Kundrátek.

O ZÁPASE

Hrací den: 5. kolo Ligy mistrů