Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Druhé čtvrtfinále vítězné - potlesk pro Oceláře!

19.03.2014 · Martin Stebel
Bravo! Další měření sil mezi Třincem a Pardubicemi v rámci čtvrtfinále play-off tentokrát dopadlo pozitivně pro Slezany. Ti byli od začátku aktivnějším týmem a v konečném zúčtování vítězí zcela jednoznačně 5:1. Trefy domácích postupně obstarali Tomáš Linhart, Jiří Polanský, Martin Růžička, Vojtěch Polák, v poslední vteřině pak skóroval Adam Rufer.
ČF2, středa 19.3.2014
Třinec
Pardubice
5:1
Třetiny: 0:0, 3:0, 2:1  Branky a nahrávky: 23:20 Linhart (Bonk, Martin Růžička; 5/4), 29:15 Polanský (Adamský, Orsava; 5/5), 36:44 Martin Růžička (Polanský, Adamský; 5/4), 58:21 Polák (Krejčí, Bonk; 5/4), 59:59 Rufer (Martin Růžička, D. Nosek; 5/5) – 57:47 Sýkora (Semorád; 5/4). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:8 (3:2, 0:3, 1:3). Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4391. Střely na branku: 45:24 (12:11, 16:3, 17:10). Průběh utkání: 3:0. 3:1, 5:1. Nejlepší hráči: Tomáš Linhart – Petr Sýkora. Stav série: 1:1. 
Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, D. Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek, Marek Růžička.
Hudáček – Ďaloga, Benák, Vašíček, Kočí , Gregorc, Píša – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Tybor, T. Nosek, Radil – Semorád, Nahodil, Kolář – Číp, Moučka, Mozer.

Komentář k zápasu

První minuty druhého čtvrtfinále byly oproti předchozímu zápasu o poznání opatrnější. Oba gólmani museli řešit jen několik zahřívacích zákroků. Třinec se poprvé na delší dobu usadil před brankou při přesilovce, ale Adamského střelba se neujala. Oceláři zůstali v tlaku i po návratu Píši na led, jejich snaha vyvrcholila ranou Linharta do tyče.

To bylo pro domácí povzbuzení. Krátce nato vytvořili průvan Bonk s Květoněm a Hudáček musel s velkou ostražitostí řešit situaci na svém brankovišti. Kotouč po zásahu třineckého kapitána ale do branky nedoputoval. Ani ne za půl minuty se za hlavu chytal naopak Ďaloga, který přečíslení tří proti dvěma vyřešil ranou do břevna.

V závěru první části přibylo na ledě drobných šarvátek, z čehož těžili Východočeši. Díky souběžným trestům hráli téměř celou minut v pěti proti třem, jenže nebyli tak efektivní jako včera. Zdlouhavou kombinaci přetavil ve střelu pouze Benák, ale Hrubec se překvapit nenechal.

Oceláři čekali na první gól v play-off více než 83 minut, Hudáčkovo kouzlo zlomili až při přesilové hře. Série přihrávek rozhodila postavení pardubické čtveřice, načež se do puku opřel Tomáš Linhart a z levé strany propálil pardubického brankáře – 1:0.

Pardubice chtěly rychle odpovědět, avšak nabuzený Třinec je k šancím nepouštěl. Trochu nadějněji vypadala jen aktivita Noskovy lajny. A tak musel své dovednosti ukazovat výhradně Hudáček, který se při 16 pokusech soupeře překonával.

Dvakrát přesto nestačil. V polovině zápasu převedl za brankou krásný manévr Jiří Polanský, když se mazaným pohybem zbavil svých strážců a po vyjetí zasunul kotouč do branky – 2:0.


Výborné utkání odehrál Jiří Polanský (1+1). foto: Marian Ježowicz.

Třetí gól přidali Oceláři při přesilové hře. Celkem ve druhé části hráli tři, Pardubičtí ani jednu. A opět u toho byl Polanský. Centr první třinecké lajny od zadního mantinelu připravil pozici pro nekrytého Martina Růžičku a ten se s pukem na holi pět metrů od branky moc často nemýlí – 3:0. V závěru při další výhodě domácích ještě trefil Zíb tyčku.

Pardubice nic nezabalily a do třetí části vstoupily aktivně. Přispělo k tomu i opětovné nasazení čtvrté formace, která se okamžitě vrhla dobývat Hrubcovu branku. Mozrova střela však neměla gólové parametry. Solidní převahu si vynutila i Noskova řada a Tybor dvakrát neúspěšně pálil na třineckou branku.

Jednu z posledních možností k zatroubení na obrat měli pardubičtí hráči v přesilovce. Těsně vedle branky pálil Zohorna a poté boční síť nastřelil Petr Sýkora. Při následné hře čtyři na čtyři byl blízko ke snížení stavu Nosek, jenže Hrubec se štěstím udržel kotouč před čarou.

Třinec už se nikam nehnal a snažil se hlavně udržet vybudovaný náskok. Přesto měli dobré příležitosti Adamský s Polanským. V poslední pětiminutovce se pak pokoušel bývalé spoluhráče pokořit Rákos, ovšem Hudáček už další puk ve své síti nepřipustil.

S přibývajícím časem už naděje Pardubic na zvrat hodně poklesly, přesto ještě dokázaly vykřesat naději. V oslabení vybojoval puk Semorád a nabil Petru Sýkorovi, který z první pálil přesně – 3:1.

Hosté pak v pokračujícím oslabení vsadili vše na hru bez brankáře, ale ani se nestihli dostat k náporu a do prázdné branky se trefil Vojtěch Polák – 4:1. Rozhodnutý zápas se už dohrával, přesto kosmetickou úpravu ještě zajistil vteřinu před koncem Adam Rufer – 5:1. Série se přesouvá na východ Čech za nerozhodného stavu 1:1.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): "Snažili jsme dnes něco změnit, protože Pardubice na nás v prvním utkání byly výborně připravené. Ale hlavní rozdíl byl v tom, že se nám dneska povedlo proměnit přesilové hry a šance. Měli jsme lepší pohyb a bylo to znát na celkové hře. Také díky tomu jsme ve druhé třetině utkání překlopili na naši stranu. U Vládi Rotha čekáme na zprávu lékařů, ale doufáme, že to nebude nic vážného a bude moct v Pardubicích hrát."

Miloš Říha mladší (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Dalo se očekávat, že Třinec změní svoji hru a počítali jsme s tím. Chtěli jsme hrát co nejdéle bez obdržené branky, což se nám podařilo. Ale k tomu, abychom přiklonili zápas na naši stranu, jsme potřebovali v závěru první části využít přesilovku pět na tři, která nám nahrála do průběhu. Ale nesehráli jsme ji dobře. Třinec ve druhé třetině zápas ovládl ve všech směrech a zaslouženě strhl zápas na svoji stranu."