Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daniel Rákos: Věřím, že tahle výhra nás zvedne!

19.03.2014 · Martin Stebel
To byl hokej - to byli Oceláři! Druhý duel zvládli domácí hokejisté mnohem lépe a k radosti publika ve Werk aréně zdolali rivala z Pardubic přesvědčivě 5:1. Čtvrtfinálová série je tak vyrovnaná, další zápasy uvidí v sobotu a neděli pardubická ČEZ aréna. Povedené střetnutí okomentoval pro klubové stránky Daniel Rákos.

Střelecké soužení Slezanů z úterního utkání pokračovalo také v úvodní třetině druhé bitvy. Spolehlivý brankář Hudáček trpělivě likvidoval veškeré pokusy a výrazně držel svůj tým nad vodou. Teprve začátkem druhého dějství spadl kámen ze srdcí domácích příznivců a pardubická svatyně byla definitivně odčarována. Letos vůbec poprvé se trefil Tomáš Linhart, jenž v rozhovoru po prvním utkání avizoval, že úvodní gól bude klíčový. Jak řekl, tak i učinil: "V první třetině jsme ubránili oslabení tři na pět. To byl hodně důležitý okamžik, potom jsme se zvedli a podařilo se nám udeřit v přesilovce. Bylo to dlouhé čekání na gól. V dalším průběhu to z nás spadlo, hráli jsme lépe, konečně jsme taky využili přesilovku," raduje se hráč s přezdívkou "Bambus".

Podstatným faktorem středeční konfrontace znovu byly početní výhody. Oceláři tentokrát dokázali svého rivala zatlačit, což se pozitivně projevilo i na produktivitě: "Ani včera jsme přesilovky nehráli špatně, v této oblasti se nemuselo nic zásadního měnit. Změnili jsme pouze systém při hře pět na pět. Myslím si, že to přineslo ovoce. Snažili jsme se víc nahrávat, protože v prvním zápase jsme rozváželi puky hodně individuálně. V kabině jsme dostali pokyny, ať zjednodušíme hru, tohle se nám dařilo plnit, byl to recept na Pardubice. Jeden z trenérských pokynů taky zněl, abychom zvýšili agresivitu, měli jsme dohrávat souboje. Dařilo se nám to plnit," těší útočníka s číslem 61.

Čtvrtfinálová série bude pokračovat v sobotu a neděli. Oceláři odcestují na východ Čech v přece jen lepším psychickém rozpoložení. Jaké zápasy ve svém rodišti prognózuje náš respondent? "Diváci je poženou dopředu, dá se předpokládat bouřlivá atmosféra, stejně jak tomu bylo tady v Třinci. Věřím, že dnešní výkon nás zvedne a jedeme do Pardubic porvat se o další výhry," tvrdí šestadvacetiletý bojovník a jedním dechem reaguje na otázku ohledně historických dresů, ve kterých Oceláři absolvují boje ve vyřazovací části: "Je to opravdu hezké, že na dresech nejsou žádné zbytečné reklamy. Myslím, že tohle se musí fanouškům líbit. Za nás hráče mohu klidně říct, že tento pěkný dres se nám velmi zamlouvá!"