MISTR 2023/2024

Nevzdáme se! Oceláři si doma chtějí vynutit sedmý zápas

25.04.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Poslední domácí zápas sezony. Utkání, ve kterém Oceláři nemají kam uhnout. Finálová série s Pardubicemi se nevyvíjí dobře, za stavu 2:3 budou třinečtí hokejisté v pátek bojovat o šanci obhájit mistrovský titul. Úvodní vhazování jednoho z nejdůležitějších zápasů roku padne v 17:00, přímý přenos beznadějně vyprodaného šlágru vysílá O2 TV Sport.

Utkání 6. finále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Dynamem Pardubice má ve WERK ARENĚ úvodní buly v pátek v 17:00, zápas přímým přenosem vysílá stanice O2 TV Sport.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

Vstupenky na tento zápas jsou beznadějně vyprodány, až do úvodního buly se ale mohou v on-line rezervačním systému objevovat uvolněná místa permanentkářů.

Majitelé permanentních vstupenek, kteří nemohou v pátek na zápas dorazit, mohou své místo uvolnit do volného prodeje, získat za to odměnu a pomoct k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ. Více informací, jak svou permanentku uvolnit, čtěte zde!

Sponzorem pátečního utkání 6. finále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Dynamem Pardubice je Eni Austria GmbH, odštěpný závod Praha.

Věděli jste, že?

Oceláři: Znovu proti historii

Jakoby si hráli s osudem. S milníky a rekordy, které mohou překonat.

Třinečtí Oceláři už zase stojí - pohledem historie - v bezvýchodné situaci. Ještě nikdy v historii se nestalo, aby tým, který za stavu 2:2 na zápasy ve finále prohrál pátý duel, nakonec zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Ve všech třinácti případech se radoval vítěz. Oceláři ve středu v Pardubicích kruciální duel nezvládli, padli 0:3 a zase stojí čelem proti dějinám.

Letošní sezona je ale zvratů a zázraků plná. Společně s fanoušky tak Oceláři budou chtít v pátek navázat na semifinálovou sérii se Spartou, ve které zvládli mnohem horší situaci. A podobně jako zlatí junioři dosáhnout dalšího mistrovského obratu.

Vladimír Dravecký je historickým rekordmanem v počtu odehraných zápasů ve finále Tipsport extraligy, před pátečním duelem jich odehrál čtyřicet. S Oceláři má čtyři zlata a dvě stříbra. Dosud v každém play off dokázal vstřelit minimálně jeden extrémně důležitý gól, letos zatím na trefu čeká. Prosadí se v pátek?

Šesté finále se v Třinci hraje v pátek od 17:00, víc netřeba dodávat.

Oba týmy se dobře znají, jen těžko může jeden druhého překvapit. Rozhodují maličkosti a vůle, díky které se k vítězí přikloní i štěstí. Třinečtí se z Pardubic vraceli letadlem, aby ušetřili síly a byli brzo doma. I tohle jsou detaily, které mohou rozhodovat a které se v letošní sezoně Ocelářům nejednou vyplatily.

Poslední duel s Pardubicemi nedochytal Ondřej Kacetl, trenér Zdeněk Moták na tiskové konferenci přiznal, že o tom, kdo se postaví do branky, bude jeho štáb dobře přemýšlet. Lídr týmu v základní části Martin Růžička nastupuje s vážným zraněním, také jeho start v pátečním duelu - vůbec posledním extraligovém zápase sezony 2023/24 hraném v Třinci - je nejistý.

Dynamo: Poslední krok

O tom, jak těžké je udělat poslední krok, by mohli Oceláři vyprávět. V letošním play off si to zažili už dvakrát, a to z obou pozic. Ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi málem třízápasový náskok prohospodařili, v semifinále se Spartou posilněni touhle zkušeností naopak soupeři udělat poslední krok nedovolili.

Teď proti stojí možná ještě těžší soupeř, který dosud se svými soupeři ve vyřazovacích bojích problém neměl. Dynamo rychle ukončilo jak čtvrtfinálovou sérii s Hradcem, tak semifinále s Litvínovem.

Lukáš Radil je zatím nejproduktivnější hráč finálové série (4+2), trefil se ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních v řadě. Zvládnou jej Oceláři tentokrát pohlídat?

Také v pátek v Třinci bude platit, že jsou hosté favorité. Od Pardubic se zkrátka mistrovský titul očekává, suverénně nejdražší kádr ligy nemůže mít jiné cíle. Oceláři ale nejednou ukázali, že s Pardubicemi umí hrát a že umí Dynamo dostat do kouta. Tlak, obrovský tlak, leží na bedrech soupeřů.

Také sektor hostů je beznadějně vyprodán, utkání budou sledovat stovky lidí také v Pardubicích na náměstí. Celé východní Čechy očekávají, že se Dynamo nad ránem vrátí domů s pohárem na palubě. Oceláři jim to budou chtít překazit a vynutit si nedělní sedmý duel o všechno. Podaří se jim to?!

Statistika HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice
Bilance v play off 19 zápasů, 10/9, skóre 40:47 14 zápasů, 11/3, skóre 46:29
Bilance doma/venku v play off 9 zápasů, 6/3, skóre 22:17 6 zápasů, 4/2, skóre 20:15
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 4-2-1-3, skóre 25:28 10 zápasů, 8-0-0-2, skóre 36:21
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 prohry 2 výhry
Vzájemná bilance (v play off) 39 zápasů, 18/21, skóre 99:130 (46% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 19 zápasů, 10/9, skóre 58:59 (53% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 16 (6+10) Lukáš Radil 11 (5+6)
Nejlepší střelec Marko Daňo, David Cienciala, Libor Hudáček všichni 6 Tomáš Vondráček 7
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček 10 Jan Košťálek, Peter Čerešňák oba 7
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 10 (1+9) Peter Čerešňák 9 (2+7)