Další skalp lídra - Oceláři versus Pardubice 3:0!

13.10.2013 · Martin Stebel
Bravo! Oceláři i nadále surfují na vítězné vlně, připisují si pátý triumf v řadě a tentokrát to odnesly Pardubice. Zásluhou kompaktního výkonu a poctivé defenzivy Třinec porazil východočeské mužstvo poměrem 3:0! Branky domácích postupně vsítili Radim Matuš, Martin Adamský a Jiří Polanský.
12., neděle 13.10.2013
Pardubice
3:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 10. Matuš (Ostřížek), 19. Adamský (Polanský, Gorškov), 34. Polanský (Roth, Linhart) Diváků: 4055 Vyloučení: 6:8, navíc Zohorna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Hradil, Polák – Gebauer, Lederer
Hrubec (Konrád) – Krejčí, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn, Lojek – Martin Růžička I, Bonk, Varaďa – Gorškov, Polanský, Adamský – Rufer, Zagrapan, Rákos – Ostřížek, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Pavel Marek a Jiří Kalous.
Martin Růžička II (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Kousal, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Tybor, Starý – Poulíček, Zeman, Řezníček.

Oceláři se po sedmizápasové pauze vrátili do extraligového kolotoče. Mezi vlastními mantinely hostili lídra tabulky z Pardubic. Zápas nakonec ovládli hráči s dráčkem na prsou, kteří zvítězili 3:0.

Slezanům se vydařil úvod zápasu. Domácí měli dobrý pohyb, hned od prvního buly se tlačili do Růžičkovy branky. První větší šanci měl na holi Rákos, expardubický útočník ale neuspěl. Třinečtí zatápěli hostům čím dál víc, ve čtvrté minutě mohl v přesilovce skórovat Gorškov. Radost ruskému forwardovi ale zhatila tyč.

Ruce nad hlavu tak zvedali domácí až v minutě desáté. K odražené střele Ostřížka se nejrychleji dostal Radim Matuš, jenž vsítil svou první branku v extralize a poslal Oceláře do vedení.

Byť byli Pardubičtí pod velkým tlakem, také oni si dokázali vypracovat pár slibných šancí. Hosté byli nebezpeční hlavě z brejků a přesilovek. V osmnácté minutě se do dobré pozice dostal Somík, ten ale těsně minul. A Pardubice byly potrestány. Vzápětí se do úniku dostal Polanský, šikovně si počkal na najíždějícího Martina Adamského, jenž akci zakončil střelou pod horní tyč.

Vysoké tempo utkání v prostřední periodě trochu opadlo. Hostům se povedlo srovnat krok, šanci Radila ale zlikvidoval pozorný Hrubec. A tak udeřili znovu domácí. Slezané hráli přesilovku, pokus Adamského se ještě neujal. Akce ale pokračovala a na konci stála šikovná teč Jiřího Polanského, který usměrnil Rothovo nahození mimo Růžičkův dosah.

Snížit mohl v závěru třetiny Zeman, tváří v tvář Hrubcovi ale poslal kotouč jen do připravené lapačky domácího gólmana. Závěrečná dvacetiminutovka už tolik šancí nepřinesla, Werk arénu vzrušovaly hlavně šarvátky a osobní souboje.

Největší šancí třetí třetiny byla souhra domácích, jmenovitě Polanského s Adamským. Ti se opět dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Adamského střela, ani dorážka Polanského ale v síti neskončila.

Oceláři si už tříbrankové vedení ujít nenechali, dobrým defenzivním výkonem navíc pomohli Hrubcovi k jeho druhé letošní nule. Slezané tak natáhli svou sérii výher na číslo pět, šňůra Pardubic naopak končí. Třinec – Pardubice 3:0.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Musím poděkovat celému týmu za výborný výkon. Na Pardubice jsme se připravovali celý týden a jsme rádi, že jsme zápas i takhle zvládli. Věděli jsem, že Pardubice mají velkou sílu, nechtěli jsme jim dát žádný prostor a z velké části se nám to taky podařilo.

Zdeněk Venera (ČSOB Pojišťovna Pardubice): Výsledek z velké části rozhodla první třetina, která domácím vyšla parádně. Nám svitla naděje v první desetiminutovce druhé části, kdy jsme začali dobře, ale nedokázali jsme se prosadit. Pak už se to těžko dohánělo. Domácí jsou natolik kvalitní, že si vedení nenechali vzít. Dneska byli šikovnější a důraznější v koncovce, z naší strany tomu něco chybělo.