Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Puk věnuji rodičům, říká po premiérové trefě Radim Matuš

13.10.2013 · Martin Stebel
Vítězná série Ocelářů stále nekončí, ale má pokračování! Stejně jako před týdnem Slavia, ani Pardubice z pozice lídra bodově nevyloupily Werk arénu. Třinec díky výhře 3:0 šplhá tabulkou vzhůru. Rozdílovou trefu zaznamenal už v první části mladík Radim Matuš, pro něhož to byl premiérový zásah v rámci extraligy dospělých!

Radime, gratulace k první extraligové brance. Radost násobí fakt, že v konečném resumé rozhodla o tříbodovém zisku. Za týden oslavíte dvacetiny, tohle je asi nejlepší dárek...

Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo. Už jsem si říkal, že jsem takový dřeváček. Nevěděl jsem, co dělat, abych konečně skóroval. Je to perfektní pocit. Nehraje se ale na to, jestli to je vítězný gól, důležité jsou tři body. Prodloužili jsme sérii na pět výher, to je podstatné!

Na první gól kariéry v A-týmu jste čekal do svého 25 utkání v extralize. Je to velká úleva?

Šanci jsem už měl třeba nedávno v Litvínově, kde jsem v nájezdu trefil tyč. Konečně to tam dnes spadlo. Mám pochopitelně velkou radost.

Premiérová branka jistě nezůstane bez odezvy v kabině...

Určitě budu muset donést nějakou svačinku. Nepochybuji o tom, že starší kluci něco vymyslí. Rád kabinu pohostím.
Váš triumf je zasloužený. Co dnes bylo pomyslným "jazýčkem na vahách" ve váš prospěch?

Měli jsme dobrý pohyb, hosty jsme jednoduše přebruslili. Byli jsme silnější v osobních soubojích, drželi jsme se lépe na puku. Poslechli jsme instrukce trenérů - to byl asi hlavní důvod naší výhry.

Oproti zápasům na začátku sezony vypadaly mnohem lépe i vaše přesilovky...

Přesilovky neustále na trénincích pilujeme, řekl bych, že kluci si tam konečně sedli. Led sice nebyl ideální, protože venku bylo docela horko a navíc přišlo hodně diváků, ale dokázali jsme se prosadit.

Před dnešním duelem jste měli týden volna, což vám asi výrazně pomohlo...

Souhlasím. Týden nám pomohl v tom smyslu, že někteří marodi se dali dohromady. Někteří kluci pokašlávali a teď alespoň měli čas se pořádně vyléčit. V tomto směru to bylo velmi přínosné.

Schoval jste si kotouč na památku?

Mladý Růža mi ho dovezl na střídačku. Přiznám se, že na tuhle věc jsem neměl pomyšlení, byl jsem v euforii. Puk věnuji rodičům, protože ti mají největší zásluhu na mé kariéře!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice