Derby s velkým D! Oceláři vyhráli v nájezdech!

14.08.2015 · Daniel Ježek
Závěr turnaje Steel Cup obstaralo derby krajských rivalů. Oceláři změřili své síly s Vítkovicemi, zápas to byl vskutku velmi vyrovnaný. Šedesát minut vítěze nepřineslo, rozhodnout musely až nájezdy. V nich Ocelářům dva body a druhé místo vystřelil Jiří Polanský.
turnaj Steel Cup, pátek 14.8.2015
Vítkovice
3:2sn
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 33. Adamský (Dravecký), 34. Polanský, rozh. nájezd Polanský – 21. Szturc (Štencel), 60. Burger (Čerešňák, Vandas). Rozhodčí: Trombik, Mikula – Barteček, Konvička. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 789. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:1.
Hrubec – M. Doudera, Nosek, Linhart, Foltýn, Roman, Galvas (A), Bartko – Chmielewski, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský (C), Dravecký – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Plíhal, Rufer – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.
Kantor – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štich, Klok, Puzič, Kovář, Štencel – Kolouch, Olesz (A), Illéš – Szturc, Zdráhal, Slováček – Kucsera, Kuťák, Vandas – Burger (C), Tomi, Gřeš.Trenér: Ladislav Svozil.

Derby zápas Ocelářů s Vítkovicemi nabídl nevšední hokejovou podívanou. Slušně zaplněná WERK ARENA viděla hokej nahoru-dolů se spoustou šancí na obou stranách. Jako první mohli zahrozit hosté z Ostravy, ti se v páté minutě dostali do dvojnásobné početní výhody. Trojice bránících hráčů Třince ale odvedla skvělou práci a prakticky nepustila svého soka do větší šance.

Další velkou šanci měli Vítkovičtí v polovině první periody. Hosté se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Kuťák však netrefil ideálně Gřešovu nabídku. Oceláři poprvé vážně zahrozili v úvodu šestnácté minuty, střela Bartka se odrazila k Polanskému, tomu sice pokus příliš nesedl, v následném závaru ještě doráželi Plíhal s Ciencialou. Vítkovická obrana však Třinci gól nepovolila.

V téže minutě ještě na druhé straně nechal Hrubce vyniknout Kucsera, první branka tak přišla až ve druhém dějství. Jako první se z gólu radovali hosté z Vítkovic. Roman Szturc ujel po levé straně, napoprvé ještě Hrubce nepřekonal, dorážka už však skončila v síti – 0:1.

Oceláři mohli odpovědět hned v následující minutě, Adamského ránu z první však Kantor vyrazil. Za další čtyři minuty pálil Nosek. Jeho dělovka trefila hostujícího brankáře do masky, Kantor byl hodně otřesený. Další průběh periody poznamenaly časté tresty, zajímavé akce přišly po polovině duelu.

A byli to Slezané, kdo byl úspěšný. Nejprve Martin Adamský v přesilovce z voleje propálil Kantora, za další minutu už Oceláři vedli. Jiří Polanský si ve středním pásmu sebral puk, prokličkoval kolem čtveřice bránících hráčů a propálil Kantora mezi betony – 2:1.

Vítkovičtí mohli v závěru periody srovnat v přesilové hře, nabídnutou šanci ale využít nedokázali. Naopak Ocelářům se nepovedlo navýšit své vedení v minutě čtyřicáté osmé. Dravecký se s Adamským dostal do přečíslení, druhý jmenovaný trefil Kantorovu lapačku.

Další šance ke vstřelení uklidňující branky si Slezané vytvářeli ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Kantor se musel cítit jako na střelnici, žádný z pokusů však za svá záda nepustil. Další minuty nabídly spíše nervózní průběh. Na ledě se strhlo několik potyček, velké šance k vidění ale nebyly.

Ostravané v samotném závěru zápasu odvolali brankáře Kantora, risk se šesti bruslaři v poli se jim vyplatil. Dvacet čtyři vteřin před koncem šedesáté minuty se před odkrytou branku dostal Jiří Burger, který propálil přesunujícího se Hrubce.

Utkání tak dospělo k prodloužení, to mohli po devíti vteřinách ukončit Olesz se Szturcem, druhý jmenovaný ale ani natřikrát nepřekonal Hrubce. Také další velké šance si vypracovali hráči Vítkovic. Čerešňák trefil břevno, Kolouch v přečíslení minul. V závěrečné minutě ještě hosté zazdili akci Olesze s Kucserou. Zápas tak dospěl k nájezdům.

V nich se za hosty trefil Szturc, za Oceláře duo Aron Chmielewski - Jiří Polanský. Oceláři berou dva body a končí celkově druzí, Vítkovicím zbyla třetí pozice.