Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jiří Kalous o Steel Cupu: Byly to výborné zápasy s kvalitními soupeři

14.08.2015 · Martin Stebel
Druhý ročník mezinárodního měření sil s názvem STEEL CUP přešel definitivně do minulosti. Z triumfu se radují zástupci Torpeda Nižnij Novgorod, třinečtí Oceláři jsou po těsném vítězství s Vítkovicemi druzí. Páteční duel a také celý turnaj zhodnotil hlavní kouč Ocelářů Jiří Kalous.

Moravskoslezská konfrontace přinesla i tentokrát solidní porci hokejové zábavy s důstojnou diváckou kulisou. Oceláři stejně jako ve všech předešlých střetnutích letního cyklu inkasovali jako první, ale zásluhou zlepšené hry dokázali vývoj otočit. Houževnatý protivník však do poslední vteřiny favoritovi statečně vzdoroval: "Utkání s Vítkovicemi mělo z obou stran vynikající grády, hrálo se nadoraz, mělo to potřebnou šťávu, k vidění bylo mnoho osobních soubojů, hráči se nešetřili, vydali ze sebe maximum. Divákům se takové utkání určitě muselo líbit," chválí přístup šéf třinecké střídačky.


Navzdory faktu, že se jednalo o letní přípravný turnaj, bylo v pátečním podvečeru ve WERK ARENĚ k vidění několik větších či menších fyzických potyček, což padesátiletý kouč s povděkem kvituje: "Potěšilo mě, že takový zápas se už nehraje jen jako přátelské utkání, ale splňuje to veškeré parametry ostrého soutěžního souboje. Pro nás trenéry to je pozitivní zpráva, že se hrálo nadoraz ve všech zápasech. Dnes to mělo opravdovou kvalitu, z naší strany určitě může panovat spokojenost."


V čem tedy čerstvý asistent reprezentačního kouče Vladimíra Vůjtka spatřuje největší přínos Steel Cupu 2015? "Jsem moc rád, že Oceláři uspořádali tento výborný turnaj, kde jsme viděli několik zápasů na vynikající úrovni proti silným soupeřům. Mrzí nás pouze první duel, kdy jsme museli dohánět dvougólovou ztrátu proti Torpedu. Do utkání jsme se vrátili, podařilo se vyrovnat, ale nakonec nám soupeř zase odskočil. Jinak ale se všemi dalšími zápasy panuje z naší strany spokojenost. Je to dobrý základ pro blížící se náročné souboje v Lize Mistrů."