Steel Cup finišuje, Oceláře čeká derby s Vítkovicemi!

14.08.2015 · Daniel Ježek
Turnaj Steel Cup má před sebou poslední dva duely. V odpoledním se proti sobě postaví hráči Košic a Nižního Novgorodu, večerní klání nabídne první derby zápas této sezóny. Oceláři od 18:30 změří své síly s Vítkovicemi, se kterými si to rozdají o celkové druhé místo.

Zápasy druhého kola

HC Vítkovice Steel - Torpedo Nižnij Novgorod 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 52. Olesz (Štencel), 59. Burger (Štencel, Tomi) – 12. Videll (Galuzin, Kosticyn A.), 33. Rudenkov (Šurakov), 35. Rudenkov (Iljin), 39. Ashton (Jegoršev), 53. lljin (Rudenkov, Makarov).

Sestava Vítkovic: Dolejš – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Klok, Čerešňák, Puzič, L. Kovář – Szturc, Kolouch, Olesz (A) – Kucsera, Húževka (A), Vandas – Tomi, Burger (C), Zdráhal – Gřeš, Illéš, J. Káňa. Trenér: Ladislav Svozil.

Sestava Torpeda: Proskurjakov – Jegoršev, Rybnickij, Piganovič, Chomitskij (A), Makarov, Belochvostikov, Kondratjev, Aljajev – A. Kosticyn, Galuzin (A), Videll – Klingberg, Mozer, Ashton – Rudenkov, Iljin, Šurakov – Kuljomin, Potapov (C), Tolpeko. Trenér: Peteris Skudra.

HC Oceláři Třinec - HC Košice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
15. Irgl (M. Doudera, Rákos), 39. Irgl (Rákos, Matuš), 53. Irgl, 60. Irgl (Matuš) – 4. Jenčík (Štrbák), 36. Bartánus.

Sestava Třince: Hamerlík – M. Doudera, Klesla (C), Foltýn, Nosek, Linhart, Galvas (A), Adámek – Chmielewski, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Plíhal, Rufer. Trenér: Jiří Kalous.

Sestava Košic: Riečický – Štrbák (C), Slovák, Šedivý, Philipp, Dudáš, Cebák, Bortňák, Pavúk – Jenčík, Bartoš (A), Lapšanský – Bicek (A), Suja, Bartánus – Lelkeš, Hrnka, Boltun – Hričina, Chovan, Šoltés. Trenér: Peter Oremus.

Ohlasy po druhém kole

Zbyněk Irgl (útočník Třince): "Bylo to trochu o štěstí. Kolikrát střílíte ze všech pozic, ale nic vám do branky nespadne, potom přijde den, kdy vystřelíte a pokaždé to je gól. Dnešní hokej je o tom, jak si partneři v útoku vyhoví. Hokej se tak vyrovnal, že jedinec nic nedokáže. Aktivním pohybem jsme se dostávali do tlaku. Se spoluhráči se snažím hodně komunikovat, vyhovět si, to fungovalo na jedničku."

"Proti Vítkovicím to bude dost specifický zápas, protože tam znám spoustu lidí. Tohle z hlavy prostě nevymažete. Momentálně jsem ale v Třinci, chci bojovat za Oceláře. Doufám, že fandové Vítkovic nebudou v pátek na mou adresu skandovat nějaká hesla a vytahovat transparenty, jak tomu bylo minulý rok (směje se)."

Jan Štencel (obránce Vítkovic): "Myslím, že jsme začali celkem dobře. Hráli jsme náš hokej. Pak nás ale rozstříleli, my polevili a nedokázali si vytvářet šance ke vstřelení branky. Málo jsme stříleli, chyběl důraz do brány. Bez toho to bohužel nejde. Pět gólů je hodně, obranné pásmo nám vůbec nefungovalo. Gólman se sice snažil nás podržet, když mu ale nepomůžeme, tak je bez šance. Teď nás čeká Třinec. Musíme se pořádně připravit a jít do zápasu s cílem jej vyhrát."

Průběžná tabulka Steel Cupu

Tým                             Zápasy     Skóre     Body
1. Torpedo Nižnij Novgorod        2         9:5       6
2. Oceláři Třinec                 2         7:6       3
3. Vítkovice Steel                2         6:8       2
4. HC Košice                      2         5:8       1

O zápasech

Program závěrečného hracího dne Steel Cupu otevře duel HC Košice - Torpedo Nižnij Novgorod. Utkání startuje v 14:00, cena vstupenky činí 30 Kč. Pokladny WERK ARENY se otevřou dvě hodiny před začátkem střetnutí.

V posledním duelu turnaje pak proti sobě od 18:30 vyjedou Oceláři a Vítkovice. Cena vstupenky je 50 Kč. Z obou zápasů bude k dispozici podrobný textový online přenos.

Odehrané v 18:00 | Muži