Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Na libereckém ledě Oceláři body nezískali

20.10.2013 · Martin Stebel
Druhou čtvrtinu základní části Tipsport extraligy Oceláři zahájili střetnutím na libereckém kluzišti. Pod Ještědem Třinec body nezískal, domácímu mužstvu podlehl 2:4. Dvě branky hostů zaznamenal obránce Vladimír Roth, pro něhož to byly premiérové trefy letošní sezony.
14., neděle 20.10.2013
Liberec
Třinec
4:2
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 17. Urban (Dušek), 30. Jass (Víšek, Zacha), 47. Urban (Nedvěd), 59. Víšek (Čakajík) – 40. Roth (Květoň, Polanský), 46. Roth (Adamský) Vyloučení: 11:8, navíc Jan Výtisk (LIB) 10 minut OT Využití: 0:1 Diváků: 4023 Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2 Rozhodčí: Hribik, Wagner – Podrazil, Zavřel 
Schwarz (Vaněček) – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Říha, Čutta – Urban, Nedvěd "C", Dušek – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.
Konrád (Hrubec) – Zíb, Lojek, Linhart, Roth, Krejčí, Kania, Galvas – Martin Růžička, Bonk "C", Zagrapan – Adamský, Polanský, Květoň – Varaďa, Rákos, Gorškov – Rufer, Marek Růžička, Matuš.

Komentář k zápasu

V úvodu utkání dostali šanci třinečtí Oceláři, kteří hned v první minutě hráli přesilovou hru. Ti ale v početní výhodě moc šancí neměli. O chvíli později dostali výhodu i Tygři, v ní mohli zahrozit Nedvěd s Vampolou, ovšem druhému jmenovanému puk utekl. V plném počtu pak první velkou šanci měl domácí Filippi, toho však vychytal gólman Třince Konrád. Na to odpověděl Růžička, který zas narazil na libereckého Schwarze.

V jedenácté minutě zkoušel ohrozit domácí klec Adamský, jeho pokus gólman Tygrů vychytal, i když musel zasahovat nadvakrát. Další výhodu domácím pak poskytl Rákos, který se při průniku do útočného pásma velmi ochotně poroučel k zemi a vyfasoval trest za nafilmovaný pád. Ovšem ani druhá přesilovka Tygrů zůstala bez využití. Až v sedmnácté minutě se otevíralo skóre, po delším tlaku domácích a závaru před brankou Třince se až napotřetí prosadil urostlý Tomáš Urban a poslal Severočechy do vedení – 1:0.

Chvíli po úvodním gólu byla poskytnuta Třinci početní výhoda, ve které se dokonce strhla bitka. Po strkanici před Schwarzovou svatyní se do sebe pustili Voráček s Květoněm, domácí bek po regulérním pěstním souboji poslal svého soka k ledu. Po rozdělení trestů, které se vyrušily, se hrálo dále pět proti čtyřem a chvíli i pět proti třem, když na plnou trestnou lavici zamířil i Hunkes. Aktivní byl v brankovišti Bonk, ale dobře chytající Schwarz svůj tým podržel a do konce první dvacetiminutovky už výrazné ohrožení branky nepřišlo.

Druhá třetina začal poněkud volněji, příležitost dostali Tygři, když se jejich soupeři provinili hrou v šesti. V oslabení však měli šanci hosté, Adamský dal nabídku Varaďovi, ten ji však nevyužil. O okamžik později však Liberečtí měli další početní výhodu, poté co byl Jass faulován v prostoru brankoviště. Ani další dvouminutovou přesilovku však Tygři nevyužili.

Po ní však přišlo navýšení stavu. Koba Jass se dostal do úniku a nadvakrát se dokázal prosadit přes Konráda – 2:0. Duel byl dále bohatý na vyloučení, po gólu šel na trestnou Voráček, Oceláři v následné přesilovce díky Růžičkovi trochu potrápili Schwarze, ale ten dále držel čisté konto. Hra v pěti pak domácím dlouho nevydržela, tentokrát za katr mířil Říha. Prosadit se mohli Zíb nebo Varaďa, jejich pokusy ale v brance neskončily.

Tři minuty před koncem prostřední periody měli početní výhodu Tygři po faulu Zíba, a v té už Třinecké ohrozili. Nedvěd s Bartekem poslali do brankového prostoru několik jedovatých střel, ovšem Kondrád byl na místě a další gól nepovolil. Osudné pro domácí pak bylo vyloučení Čakajíka, Třinečtí rozehrávali v útočném pásmu a hned po vhazování rychlou střelou snížil od modré Vladimír Roth - 2:1.

Závěrečná třetina už byla svižnější, Adamského pokus zlikvidoval Schwarz, na druhé straně pak reagoval Martin Bartek. Oceláři pak poněkolikáté dostali přesilovku, ve které byl aktivní gólový střelec Roth, ovšem další zásah zatím nepřidal. Vidina srovnání však dodávala Ocelářům aktivitu, a ta se zúročila v pětačtyřicáté minutě, když Vladimír Roth nepohrdnul nabídkou od Adamského a srovnal na 2:2, zároveň se podruhé zapsal na listinu střelců.

Tygři však vidinu dělby bodů nesnesli a o necelou minutu později opět šli do vedení. Nedvěd vyhrál buly a oslovil Tomáše Urbana, který nedal Konrádovi šanci – 3:2. Vysoký útočník si tak připsal druhou úspěšnou střelu. Korigovat chtěl Bonk, ovšem nestřílel přesně, Adamský při průniku do pásma nikoho nenašel. Oceláři mohli jít do přečíslení, ovšem Matuš se unáhlil a celou akci ukončil ofsajd.

Utkání začalo být ke konci velmi vypjaté, domácí bek Výtisk obdržel desetiminutový osobní trest, když se nepohodl s rozhodčím. Na dvě minuty pak šel na led Čutta, ale Třinec si přesilovky dlouho neužil, když podruhé v zápase hrál v šesti. Po skončení libereckého trestu měli Tygři chvíli přesilovky, ale Nedvěd s Bulířem gólovou příležitost nevymysleli.

Hry pět na pět si diváci moc neužili, tentokrát za katr zamířil Pospíšil šest minut před koncem třetí třetiny a zkomplikoval tak domácím bránění těsného náskoku. Květoň mohl srovnat, ale unáhlil se střelou a Tygři mohli jeho pokus zlikvidovat. V plném počtu hned z trestné lavice rozjel akci Pospíšil, Konrád se vydal rozehrát puk, ale nevšiml si Jasse. Ten poslal na Pospíšila, který mohl navýšit náskok, ovšem gólman Ocelářů se včas vrátil na svou pozici.

Necelé tři minuty před šedesáti ze základní hrací doby si hosté vyžádali oddechový čas a dalo se čekat, že Konrád každou chvílí opustí brankoviště a Třinec zkusí závěrečnou power-play. Stalo se tak dvě minuty před koncem, ovšem třinečtí Draci prázdnou klec nepohlídali a prosadit se dokázal Jan Víšek - 4:2. Zpečetil tak skóre a dodal klid do domácích řad. Hosté už se ve zbývajícím čase na branku nezmohli a tři body tak zůstávají pod Ještědem.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Liberec): "Jsme rádi, že se nám dnes podařilo zvítězit za tři body. Narazili jsme na rozjetý Třinec, který má obrovskou sílu v útoku. I přesto, že jsme hráli doma, tak jsme se snažili bránit střední pásmo. Důležité bylo, že jsme dokázali rychle odpovědět na soupeřovo vyrovnání. Závěr už jsme silou vůle ubránili."

Jiří Kalous (Třinec): "Výsledek mě mrzí, myslím, že Liberec byl dnes hratelný. Věděli jsme, že domácí nebyli v úplné optimální pohodě. Sice jsme prohrávali 2:0, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit. Poté jsme však udělali hrubou chybu po vhazování a soupeř opět odskočil. To byl rozhodující moment dnešního utkání."