Venkovní trip zakončíme v aréně Bílých Tygrů

19.10.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Třinečtí Oceláři končí sérii tří venkovních duelů. Druhou čtvrtinu základní části zahájí hráči s dráčkem na prsou na ledě libereckých Bílých Tygrů. Utkání čtrnáctého kola začíná od nedělních sedmnácti hodin. Povede se Ocelářům bodovat?

Bílí Tygři Liberec

Hokejisté Liberce si první čtvrtinu soutěže zcela určitě představovali v jiném duchu. Bílí Tygři ze třinácti klání dokázali zvítězit jen ve čtyřech případech, zisk čtrnácti bodů jim po úvodní části extraligy stačí na jedenácté místo. Severočeši v posledních třech kláních získali jen dva body. V prvních dvou případech padli po přestřelkách s Vítkovicemi a Mountfieldem po nájezdech, resp. v prodloužení, naposledy nedokázali vstřelit ani gól na ledě Zlína.

"První třetina byla špatná a během celého utkání jsme nehráli dobře přesilovky. Přijeli jsme hrát zodpovědně dozadu. Měli jsme představu, že utkání odehrajeme na minimum obdržených branek a že rozhodneme v přesilovkách. Nebyli jsme dnes ale nebezpeční a navíc je potřeba vyzdvihnout dobrou obranu Zlína," řekl po poslední porážce kouč Liberce Milan Černý.

Přerušit nepříznivou bilanci se Bílí Tygři pokusí v utkání s Oceláři. Liberec může pro nedělní klání počítat s téměř kompletním kádrem, mimo jsou zranění Derner a Kica.

Poslední zápas Liberce:

18. října: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Tesařík (Honejsek, Čajánek), 13. Holík z trestného střílení, 57. Okál (Kubiš, Kotvan).

Sestava Liberec v posledním zápase: Melicherčík - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek.

Velmi studenou sprchu dostali Oceláři od libereckých Tygrů v prvním kole. Úvodní domácí utkání Třinečtí nezvládli a prohráli 4:1. Svou premiérovou trefu zaznamenal po pár okamžicích na ledě velký talent Pavel Zacha.

Z kabiny Ocelářů

To Ocelářům se první čtvrtina extraligy vyvedla mnohem lépe, než Liberci. Družina vedená trenéry Kalousem a Markem dokázala zatím posbírat pětadvacet bodů, což Slezany řadí a třetí příčku tabulky. Od druhých Pardubice ale Třinec dělí jen horší skóre.

Hráči s dráčkem na prsou si v pátečním utkání ve Vítkovicích spravili chuť po prohře v Brně a těsným vítězstvím 3:2 přetlačili svého regionálního soka. "Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Neměli jsme dobrý pohyb, Vítkovice byly rychlejší a důraznější. Brzy jsme inkasovali gól, ale důležité bylo, že nám domácí neodskočili od většího vedení a v první třetině nás podržel Šimon Hrubec. Postupně se utkání vyrovnalo. Rozhodlo štěstí v koncovce," řekl po derby trenér Pavel Marek.

Oceláři v neděli zakončí šňůru tří zápasů hraných na ledech soupeřů. Třinečtí tentokráte zavítají do liberecké Tipsport arény, kde budou Slezané chtít oplatit Liberci porážku z úvodního kola. Povede se hráčům s dráčkem na prsou získat tři body?

Poslední zápas Ocelářů:

18. října: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Svačina (Huna, Sloboda), 48. Svačina (Roman) – 19. Zíb (Martin Růžička, Zagrapan), 39. Adamský (Polanský), 58. D. Květoň (Polanský, Adamský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Roupec, Zíb, Kania - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - D. Květoň, Polanský, Adamský - Gorškov, Rákos, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer.

Jedinou třineckou trefu v úvodním měření sil s Libercem zaznamenal Adam Rufer a bylo to proti rozhozenému Schwarzovi, který malý moment před gólem dokonce ztratil v souboji helmu.

Poslední vzájemný zápas

Nešťastný vstup do sezóny absolvovali třinečtí Oceláři. Již v první minutě dal svůj první gól v nejvyšší soutěži talentovaný Pavel Zacha, který ještě vzhledem ke svému věku musí nosit ochranný košík na obličeji. Liberečtí navyšovali skóre až na 3:0, teprve pak se poprvé prosadili Oceláři. Jediný gól Třineckých dal Adam Rufer.

13. září: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Rufer (Růžička Marek) – 1. Zacha (Schwarz), 7. Bartek (Bulíř), 29. Bulíř TS, 54. Bartek (Filippi, Bulíř).

Bilance doma: 6 zápasů, 2-1-1-2, skóre 20:21, 9 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (2 v prodl.), skóre 29:41, 10 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: Petr Nedvěd 12 (2+10)
Nejlepší střelec: Martin Bartek 8
Nejlepší nahrávač: Petr Nedvěd 10
Nejproduktivnější obránce: Martin Čakajík 5 (0+5)
Nejtrestanější hráč: Petr Vampola 24
Nejlepší v +/-: Petr Vampola, Tomáš Urban, Koba Jass, Adam Jánošík, Petr Ulrych všichni +1
Marcel Melicherčík, 4 zápasy, úsp. 88,64 %, prům. 3,13 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Marek Schwarz, Martin Čakajík, Jiří Hunkes, Jan Výtisk, Tomáš Pospíšil.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 3.
Bilance: 13 zápasů, 8-0-1-4, skóre 40:38, 25 bodů
Bilance venku: 7 zápasů, 3-0-1-3, skóre 21:27, 10 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 34:31, 22 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 16 (5+11)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 10
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 11
Nejproduktivnější obránce: Josef Hrabal 6 (2+4)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Linhart 12
Nejlepší v +/-: Jiří Polanský, Martin Adamský, Tomáš Linhart všichni +7
Vítězné góly: Martin Adamský 2