Třinecká ofenzivní mašina ukázala sílu: Zlín - Oceláři 1:6!

02.04.2013 · Martin Stebel
To byla demolice! Sezona Ocelářům nekončí, Třinec rázně odpověděl na dvě víkendové porážky a zasadil Zlínu tvrdý direkt. Semifinále s číslem pět mělo jasný průběh a díky famózní druhé třetině Slezané vítězí na stadionu Luďka Čajky 6:1! Další pokračování této série je na programu ve čtvrtek 4. dubna ve Werk aréně.
SF5, úterý 2.4.2013
1:6
Třetiny: 1:1, 0:5, 0:0  Branky a nahrávky: 6. Melenovský (Tesařík) – 7. Růžička (Zíb, Rákos), 21. Růžička (Zíb, Bonk), 29. Bonk (Rákos), 30. Zíb (Hrabal, Bonk), 31. Květoň (Lojek), 36. Ovčačík (Rufer). Rozhodčí: Hradil, Šindler – Jelínek, Pešek Vyloučení: 14:12, navíc Řezníček do konce utkání - Hrabal 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:4 Střely na branku: 35:34 Diváci: 6161 Průběh utkání: 1:0, 1:6 Stav série: 3:2
J. Sedláček (31. min Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, od 41. min navíc Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech, od 41. navíc Šlahař, P. Sedláček
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Rufer, Matuš, Ostřížek

Už od úvodu bylo zcela patrné, že Oceláři si nechtějí připustit konec sezony a touží vrátit semifinálovou sérii zpět pod Javorový. Začátkem třetí minuty se pouze zastřeloval David Květoň, jenž svou šanci spálil. Minutu poté se málem prosadil Jiří Polanský, ale jeho trefu neposvětil videosudí, jelikož kotouč se pouze odrazil od brankové konstrukce.

Udeřilo na druhé straně. V početní výhodě Tesaříkovou pumelici tečoval Marek Melenovský - 1:0! Oceláři kontrovali krátce poté, kdy se do střelecké listiny v přesilovce zapsal Martin Růžička - 1:1! V dalším průběhu měli mírně navrch domácí Ševci, ale pokusy Čajánka a Čecha postrádaly směr i razanci. Krátce před závěrem úvodní dvacetiminutovky mohli jít do vedení znovu Jihomoravané, ale trefu Čajánka neuznal videoarbitr.

Druhá třetina – to byl třinecký sen. Hned v úvodní minutě se po nenápadné akci podruhé prosadil Martin Růžička – 1:2! Oceláři i nadále působili svěžejším dojmem a branku mohl přidat David Ostřížek, jenže v úniku těsně minul. Domácí PSG se dopouštělo mnoha faulů a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ve dvojnásobné přesilovce dotlačil touš za Sedláčkova záda Radek Bonk - 1:3! V polovině utkání to bylo už 1:4, kdy se tvrdým projektilem prezentoval tajný agent 007 s povolením střílet Lukáš Zíb.

Jenže Oceláři zdaleka neřekli poslední slovo a nadále disponovali mohutným gólovým apetitem. Na listině střelců bude rovněž figurovat David Květoň, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži a zvyšoval už na 1:5! Zlín byl jako politý studenou sprchou a v krátkém sledu inkasoval další gól. Šestý hřebíček do modrožluté rakvičky zatloukl ve 36. minutě letošní první brankou v play-off obránce Ctirad Ovčačík – 1:6! V té době už ve zlínské brance nestál Jakub Sedláček, ale nahradil jej Tomáš Štůrala.

Třetí dějství mnoho hokejové krásy nenabídlo, oba týmy tušily, že o vítězi je definitivně rozhodnuto. Oceláři proto kontrolovali bezpečný náskok, nikam se zbytečně nehnali a šetřili síly na další střetnutí. Ve 46. minutě se mohl radovat Vladimír Roth, ale kotouč vyslaný z jeho hole jen poskakoval po brankovišti. Utkání se dohrávalo už pouze z povinnosti, na ledě se notně přiostřilo a zahořely emoce. Třinec díky kompaktnímu výkonu triumfuje a těší se na pokračování série ve čtvrtek 4. dubna od 18:15 na ploše Werk arény.

Rostislav Vlach (Zlín): "Utkání mělo dva zlomové body. Prvním byl náš neuznaný gól na 2:1, kdy třinecký brankář evidentně posunul bránu. Druhým bylo naše vyloučení ve druhé třetině. Tam jsme dostali tři góly během tří minut a tam nastal zlom. Začátek nám celkem vyšel, ale tyhle dvě věci pak ovlivnily celé utkání."

Pavel Janků (Třinec): "Začali jsme aktivně a měli jsme výborný pohyb, což jsme chtěli a což byl náš záměr. Rozhodla ale druhá třetina, kdy jsme měli mnoho přesilových her, které jsme perfektně sehráli. Musíme pochválit celé mužstvo včetně gólmana, ale zvlášť je třeba vyzdvihnout první pětku, která podala fantastický výkon."