Oceláři na bránu finále nezaklepou

04.04.2013 · Tomáš Vacho
Po dnešním šestém semifinálovém duelu mezi Třincem a Zlínem je rozhodnuto o složení finálové dvojice. Hráči PSG Zlín totiž dokázali i potřetí v sérii uspět na ledě Ocelářů a po vítězství 4:3 utnuli celou sérii a postupují do finále.
SF6, čtvrtek 4.4.2013
3:4
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:2  Branky a nahrávky: 27. Bonk (Roth, M. Růžička), 55. Zíb, 59. Peterek (Orsava) - 1. Veselý (Leška, Ondráček), 25. Balaštík, 49. Balaštík (Čech), 50. Okál (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5 (bez využití). Diváci: 4806. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4. Konečný stav série: 2:4.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Rufer, Matuš, Ostřížek
J. Sedláček - Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Ondráček, Leška, Veselý - Okál, Čajánek, Čech - Balaštík, Melenovský (31. P. Sedláček), Köhler - Šlahař, Kostourek, Fořt

Hosté ze Zlína do utkání vstoupili jako uragán. Nově sestavená první řada se uvedla gólem už v 25. sekundě. Po střele Veselého se puk odrazil na hůl Leškovi, který ho bekhendem uklidil do branky.

Třinec byl nepříznivým úvodem očividně zaskočen a kromě problémů v ofenzivní fázi se dostavily i ty v defezivní. Ve třetí minutě se do dalšího brejku dostal Čech a orazítkoval tyč. První šance domácích přišla až okolo desáté minuty. Klimenta se ale v přesilovce neprosadil z vyložené šance z mezikruží.

Třinec tahal za kratší konec i v dalších minutách. Ačkoliv měl k dispozici 72 sekund trvající přesilovku pět na tři, v jejímž závěru dokonce hostující Čajánek musel bránit bez ztracené hole, měl dobrou šanci šanci pouze minuvší Polanský, jinak mohl být Sedláček v klidu.

V pětadvacáté minutě to bylo již o dvě branky ve prospěch Zlína. Balaštík dostal puk za Hamerlíka přesným švihem do horního růžku a snížil tak třinecké šanci na minimum.

Ve 27. minutě vykřesal jiskru naděje pro Třinec kapitán Bonk, který přehodil ležícího Sedláčka. Jenže ani to nezlomilo úpornou zlínskou defenzívu, na kterou Oceláři v domácím prostředí v semifinále recept nenašli. Ve 35. minutě mohli hosté znovu odskočit na rozdíl dvou branek, protože Roth fauloval Okála, ale ten následné trestné střílené neproměnil.

Ve 42. minutě byl Peterek velice blízko vyrovnání, ale po bekhendové kličce mířil vysoko nad. O chvíli později vyloženou šanci neproměnil ani Růžička a tak se slovy chopili opět Berani. Balaštík z protiútoku švihem zavěsil podruhé.

O několik desítek sekund později přidal Okál čtvrtou branku, vyhnal Hamerlíka na střídačku, a domácí prohrávali již o tři branky.

V samém závěru Oceláři zatlačili na pilu a po trefách Zíba a Peterka muselo být Zlínu velice horko. Blízko vyrovnání byl Růžička, ale v jasné šanci se mýlil. Domácí s prázdnou bránou pak již neměli dostatek času a Zlín si tak jednogólový náskok pohlídal až do závěrečné sirény.

Třinec tak v tomto ročníku Play-off končí, Zlínu podlehl 4:2 na zápasy. Moravané se ve finále utkají s Plzní.

Josef Turek (HCO Třinec):
Hned první střídání jsme dostali gól a pak jsme se do toho nemohli dostat. Kotouče se více odrážely k soupeři, nebyli jsme produktivní v koncovce a zápas se nám moc nepovedl. Celé utkání jsme se ale snažili a hráčům nemám co vytknout. Znovu se nám ale nedařilo překonat výborného Sedláčka. Závěr už bohužel přišel pozdě. Ještě se tam do velké šance dostal Růžička, ale gól jsme nedali.

Rostislav Vlach (PSG Zlín):
Považuju za velký úspěch, že jsme dokázali vyhrát třikrát v Třinci. Před sérii jsme si říkali, že když tu vyhrajeme jednou, bude to úspěch, takže tím jsme překvapeni. Dneska jsme měli v některých fázích utkání štěstí. Bylo tam dost šancí, které Třinec nevyužil, ale pak se mu to štěstí vrátilo v závěru a dva góly dal. Ale myslím, že jsme celé utkání šli výhře naproti a nakonec jsme to i přes ty drobné chyby v závěru vybojovali.