Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři balancují na hraně vyřazení, v úterý jim půjde o všechno

01.04.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Semifinálová série mezi Třincem a Zlínem pokračuje v úterý svým pátým dílem. Na Zimním stadionu Luďka Čajky půjde Slezanům o setrvání v play-off. Pátý zápas začíná od úterních 18:15, sledovat jej můžete prostřednictvím kamer ČT Sport.

Naděje umírá poslední. Alespoň to praví staré známé české pořekadlo, které si nyní vzali k srdci i Oceláři. Třinec je na pokraji vyřazení, se Zlínem prohrává už 1:3 na zápasy a bude bojovat o zázrak! První mečbol Beranů mohou Turkovi svěřenci umazat v úterním duelu na ledě stadionu Luďka Čajky. Povede se Slezanům urvat vítězství a vrátit sérii do Werk arény?

PSG Zlín

“Nemůžeme hrát s takovým týmem jako je Třinec ofenzivní hokej. To bychom špatně dopadli, musíme si hrát svoji hru. To znamená, že si na ně počkáme a vyrazíme do rychlých brejků. Vychází nám to, zkrátka to na ně platí,“ řekl novinářům Jakub Sedláček po třetím vítězství v sérii.

Berani dokázali defenzivnějším stylem hry ukořistit oba zápasy hrané na ledě třinecké Werk arény a přiblížit se tak postupu do finále. Týmu kouče Rostislava Vlacha chybí jediný krůček od postupu do boje o mistrovský pohár.

“Víme, že vyhráno pořád nemáme. Je třeba brát na zřetel, že oba zápasy v Třinci jsme se štěstím vyhráli po nájezdech a klidně to mohlo skončit i naopak. Musíme se zase plně soustředit na každé střídání,“ pověděl Vlachův asistent Juraj Jurik.

Berani půjdou do páté bitvy série bez zraněných Honejska, Horčičky a Kubiše. Otazník pak visí nad startem Holíka, o jehož případném zásahu do utkání se rozhodne na dopoledním rozbruslení.


Jakub Sedláček odchytal oba zápasy v Třinci fantasticky, a to přesto, že se mu druhý semifinálový zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky vůbec nepovedl. Takovouto fotbalovou robinsonádou vychytal pokus Tomáše Klimenty v nedělním zápase.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se oba domácí zápasy nevyvedly dle představ. Družina kouče Josefa Turka dvakrát prohrála, pokaždé po samostatných nájezdech. Slezané se tak rázem ocitli ve velmi svízelné situaci. Pokud chtějí hráči s dráčkem na prsou pomýšlet na postup do finále, musí za každou cenu urvat úterní duel.

“Pro Zlín bude nejtěžší ten poslední krok, my bychom se mohli trochu uvolnit. Nechci říct, že nemáme co ztratit, ale bude tam hodně lidí, kteří budou čekat postup Zlína, domácí budou pod nějakým tlakem. Budeme to chtít ještě vrátit k nám,“ sdělil po nedělním utkání lodivod Ocelářů Josef Turek.

Podobně hovořil i obránce Vladimír Roth. „Je to play-off a stát se může vše, zažil jsem to před dvěma roky. Máme silný kádr, který je schopen to zvrátit. Určitě nic nebalíme, poslední krok bude pro Zlín nejtěžší.“

Sestava Slezanů není pro pátý duel kompletní. Otazník visí nad startem Václava Varadi, jenž vynechal čtvrtý zápas série. Do utkání zcela jistě nezasáhne Erik Hrňa. „Škoda, že se nám čtvrtá pětka absencí Hrni rozbila, protože sérii proti Spartě odehrála skvěle,“ lituje kouč Turek absence útočníka Hrni.


Oceláři chtěli rozhodnout čtvrtý zápas za každou cenu ze hry. Takto po obkroužení branky zkoušel zasunout puk za čáru kapitán Bonk a pouze decimetry ho dělily od úspěchu.

Dosavadní zápasy série

Třetí a čtvrtý semifinálový zápas vnesl do třineckých řad velkou frustraci. Po jedné vybojované výhře ve Zlíně Třinečtí nevstupovali do domácích střetnutí ve vůbec špatné pozici. Avšak výhodu nedokázali využít. V prvním zápase většinu utkání tahali za kratší konec, až drtivým náporem v posledních deseti minutách dokázali Oceláři zápas srovnat na 3:3 a šlo se do prodloužení. To nerozhodlo, rozstřihnutí přinesly až nájezdy, kde Třinečtí ukázali, jak moc se v nich trápí. Zápas o den později byl trochu jiný. V první třetině během krátkého momentu skóre nabylo podoby 1:1 a to se nezměnilo dalších 54 minut hry, byť zejména na Slezanech byla vidět snaha zápas rozhodnout ze hry. Nepodařilo se, utkání šlo opět do nájezdů, které rozhodla stejně jako na Bílou sobotu jediná branka – trochu sporný zápas Petra Lešky, který ale posvětilo rozhodnutí videorozhodčího.

26. března: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška (Balaštík), 44. Hamrlík (Leška, Köhler) – 20. Klimenta (Rákos, Adamský).

Sestava Zlína v prvním zápase: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt.

Sestava Třince v prvním zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Galvas, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Matuš, Zagrapan, Rufer.

27. března: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Köhler (Hamrlík, Balaštík), 42. Fořt (Okál) - 11. M. Růžička (Zíb, Hrabal), 15. D. Květoň (Rákos), 17. Klimenta (Adamský, Polanský), 17. Bonk (M. Růžička, Zíb), 28. Varaďa (Hrabal, Bonk), 48. Polanský (Klimenta, Adamský).

Sestava Zlína ve druhém zápase: J. Sedláček (28. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt.

Sestava Třince ve druhém zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Orsava.


Nájezdy jsou v tomto play-off pro Oceláře doslova noční můrou. Třinečtí ve vyřazovacích bojích prohráli jen dva zápasy v normální hrací době. Čtyři zápasy rozhodovaly samostatné nájezdy a všechny čtyři vyhrál soupeř – po dva Sparta i Zlín. To je spousta ztracených utkání...

30. března: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:4 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1/0:0)
Branky a nahrávky: 39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Galvas, Klimenta) – 16. F. Čech (Ondráček), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), roz. sam. náj. F. Čech.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček, Roth – Orsava, Bonk, Varaďa – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Zagrapan, Rufer.

Sestava Zlína ve třetím zápase: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, F. Čech.

31. března: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 1:1 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0/0:0)
Branky a nahrávky: 16. Adamský (Klimenta) - 16. Ondráček (Melenovský), rozhodující sam. nájezd Leška.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík (na nájezdy Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Zagrapan - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Orsava, Matuš.

Sestava Zlína ve čtvrtém zápase: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, F. Čech.

Vzájemné zápasy v základní části

7. října: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Klimenta (Polanský), 24. Orsava (Květoň, Podešva) - 4. Honejsek (Linhart, Veselý O.), 14. Čajánek (Veselý, Balaštík), 57. Köhler (Leška, Balaštík).

20. listopadu: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 36. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek), 60. F. Čech (Veselý, Linhart) - 11. Květoň (Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (Růžička, Galvas).

4. ledna: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Adamský (Květoň, Polanský), 28. Rákos (Květoň), 44. Bonk (Růžička, Zíb) - 3. Balaštík (Köhler, Leška), 9. Köhler (Leška).

17. února: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Okál (Tesařík, Čajánek), 8. Honejsek (Čajánek, Tesařík), 35. Holík, 40. Čajánek (Honejsek) - 23. Růžička (Rákos, Hrabal), 46. Varaďa (Růžička, Zagrapan).

O zápase

Hrací den: 5. semifinále play-off Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: úterý, 2. dubna 2013, 18:15
Místo utkání: Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00

Statistické okénko – PSG Zlín

Bilance v play-off: 10 zápasů, 5-2-1-2, skóre 28:21
Bilance na zápasy: 7/3
Bilance doma: 5 zápasů, 4-0-0-1, skóre 14:9
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (2 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 28:21, 20 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Petr Čajánek 9 (2+7)
Nejlepší střelec: Antonín Honejsek, Ondřej Veselý, Petr Leška všichni 4
Nejlepší nahrávač: Petr Čajánek 7
Nejproduktivnější obránce: Martin Hamrlík 6 (2+4)
Nejtrestanější hráč: Petr Čajánek 20
Nejlepší v +/-: Petr Čajánek +6
Brankáři: Jakub Sedláček, 10 zápasů – 7 výher, 3 prohry, úsp. 93,90 %, prům. 2,13 g/z, 2 čistá konta
Tomáš Štůrala, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 1,88 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Luboš Horčička, Radim Tesařík, Marek Melenovský.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 11 zápasů, 5-0-4-2, skóre 38:29
Bilance na zápasy: 5/6
Bilance venku: 5 zápasů, 2-0-1-2, skóre 16:16
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry – 6 proher (4 v prodl.), skóre 34:29, 16 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Martin Adamský 15 (8+7)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 8
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 8
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 6 (3+3)
Nejtrestanější hráč: Vladimír Roth 25
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb, Martin Adamský, Tomáš Klimenta všichni +8
Brankáři: Peter Hamerlík, 10 zápasů – 5 výher, 5 proher, úsp. 93,73 %, prům. 2,42 g/z, 1 čisté konto
Šimon Hrubec, 3 zápasy – 1 výhra, 2 prohry, úsp. 92,45 %, prům. 3,00 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Lukáš Galvas, Tomáš Klouček, Lukáš Zíb, Radek Bonk, Marek Zagrapan.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička, Martin Adamský oba 5 (4+1)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Radek Bonk 2 (1+1)
Vítězné branky: Martin Adamský, Daniel Rákos, Lukáš Zíb, Martin Růžička, Tomáš Klimenta všichni 1
Bilance trestných střílení – hráč v poli: David Květoň 0 % (0 proměněných z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík 100 % (0 inkasovaných z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Roth, Jan Peterek oba 50 % (1 proměněný ze 2)
Bilance nájezdů - brankář: Šimon Hrubec 67 % (1 inkasovaný ze 3)

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín