Po vyrovnaném duelu se radují zlínští Berani

07.10.2012 · Daniel Ježek
V zápase desátého kola Tipsport extraligy přivítali Oceláři tým PSG Zlín. Před zraky téměř čtyř tisíc diváků se sehrál velmi vyrovnaný duel, který nakonec dopadl šťastněji pro hostující tým. Třinečtí, ač dokázali dvakrát srovnat krok, na body nakonec nedosáhli.
10.kolo, neděle 7.10.2012
Zlín
2:3
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 12. Klimenta (Polanský), 24. Orsava (Květoň) - 4. Honejsek (Linhart, Veselý O.), 14. Čajánek (Veselý, Balaštík), 57. Köhler (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Minář, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3951. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Adamský, Peterek, D. Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Podešva, Hrňa.
Horčička - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Šlahar.

Do utkání desátého kola vstoupili lépe domácí Oceláři. Ti si hned v první minutě vybojovali přesilovku, tu ale zužitkovat nedokázali. A tak trestali hosté. Hamerlík ještě dokázal zastavit střelu Linharta, na dorážku Antonína Honejska už ale by krátký.

Po vstřelené brance se iniciativy chopili hosté, Leška ani Veselý ale další gól nepřidali. Na druhé straně mohl srovnat Zíb, třinecký bek ale pálil nad.

Na další branku si diváci ve slušně zaplněné Werk aréně museli počkat do dvanácté minuty. Třinečtí drželi hosty pod tlakem, nakonec z něj dokázali vytěžit srovnávající branku. Po pasu Polanského se z otočky nemýlil Tomáš Klimenta.

Oceláře mohl poslat do vedení snajpr Růžička, ten ale trestuhodně netrefil prázdnou branku. A tak se radovali hosté. Petr Čajánek se dostal k vyraženému puku a propálil Hamerlíka mezi betony.

Ve druhé dvacetiminutovce trochu opadlo tempo hry. K vidění nebylo takové množství šancí, trochu aktivnějším týmem byli domácí Oceláři. Ti se hned v úvodu periody dostali k početní výhodě, tu ale Květoň ani Klesla nedokázali zužitkovat.

Třinečtí příznivci se ale přeci jen dočkali vyrovnání. Květoň našel volného Jakuba Orsavu, který přesnou střelou vymetl pavučinky v levém horním rohu hostující klece. Hned na to mohl vedení na stranu domácích přechýlit Růžička, ten ale přestřelil.

Do hry obou celků se poté vloudily menší nepřesnosti, které párkrát skončily dvěma minutami. Žádná z přesilových her ale nebyla využita, do závěrečné třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Také vstup do posledního dějství se nesl spíše ve znamení potrestaných hráčů. Větší šance přišly až v poslední pětiminutovce zápasu. Třinečtí hráli přesilovku, od modré pálil Hrabal. Kotouč se po pár dotecích zastavil o horní tyč hostující branky. A aby toho nebylo málo tak ještě v téže přesilovce orazítkoval levou tyč Květoň.

Rozhodnutí nakonec přinesla sedmapadesátá minuta. Poté, co Zlínští ubránili přesilovku, rozhodl o přináležnosti tří bodů Bedřich Köhler. Hostující forward dostal přesný pas od Lešky, střelou nahoru překonal přesunujícího se Hamerlíka. V závěru zápasu se Oceláři ještě pokusili o srovnání, ale přesilovku, kterou umocnili hrou bez brankáře, nedokázali zužitkovat. Třinec – Zlín 2:3.

Juraj Jurik (PSG Zlín):
Povedla se nám první třetina, ve které jsme šli do vedení. Pak soupeř dorovnal, ale bylo velice důležité, že jsme dnes přežili všechna oslabení. Třinec nedokázal potrestat naši nedisciplinovanost. Byl to asi remízový zápas se šťastným koncem pro nás, protože v závěru jsme po brejku dokázali dát třetí gól.

Josef Turek (HC Oceláři Třinec):
Měli jsme horší vstup do utkání. Pak jsme udělali nějaké korektury a podařilo se nám srovnat. Říkali jsme si, že musíme lépe bránit střední pásmo, kde nás Zlín přečísloval. Soupeř byl v závěru ale asi o kousek lepší. Prohrálo se, ale kluci dřeli a jde se dál.