Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Rozhodly naše přesilovky, shodují se Rákos s Polákem

12.01.2014 · Martin Stebel
Oceláři pokračují ve zlepšených výkonech a nadále surfují na vítězné vlně! V nedělním odpoledni si díky kvalitnímu hernímu projevu poradili také s Pardubicemi, které zdolali 4:2. Utkání zhodnotil Daniel Rákos, jenž odvedl kus poctivé práce a také Vojtěch Polák, který prožil obnovenou premiéru před třineckým publikem.

Gratulace ke třem bodům. Soupeře jste přestříleli poměrem 44:22. Nasazení bylo skutečně enormní...

Po delší době zase doma, což bylo fajn. Povedly se nám nějaké zápasy venku, chtěli jsme dobré výkony přenést i na domácí led. Šli jsme do toho trošku jako do zápasu v play-off. To bylo rozhodující.

Povedly se vám náramně přesilovky, hned tři jste využili. Co jste v nich zlepšili?

Těžko říct. Asi jsme je zjednodušili. Prostě teď víc střílíme, dáváme si rychle puky a snažíme se jít důrazněji na dorážky. Potom tam něco spadne.

Podstatným okamžikem bylo ubráněné čtyřminutové oslabení na přelomu první a druhé třetiny...

Souhlasím, bylo to hodně důležité. Když se ubránily čtyři minuty oslabení, to mužstvu vždy pomůže. Potom se nám naopak povedlo skórovat v naší přesilovce.

Na vítězné trefě spoluhráče Rotha jsi měl podíl, díky clonění před Hudáčkem...

Byl jsem tam nejdřív na utrženou střelu, ale když jsem viděl, že je Roťák mezi kruhama sám, snažil jsem se dostat před bránu. Se štěstím to gólmanovi propadlo, asi mezi rukou a betonem.

V poslední třetině jsi nebyl daleko od svého gólu, který by asi definitivně rozhodl...

Letos se mi střelecky nedaří a už ani do prázdné brány to nedám! Tak nevím, co k tomu mám říct. Důležitá je ale výhra týmu.

Vojto, jsi v týmu čtvrtý zápas a znovu výhra. Cítíš se jako talisman, který přináší štěstí?

(směje se) Je pravda, že Bonkie mi dnes říkal, že jsem jako fotbalista Šmicer, kterému se vždy říkalo "Štístko".

Momentálně hraješ ve druhé formaci, kde předtím působil Václav Varaďa. Jak to hrající trenér snáší?

To se musíte zeptat Vency, jak to bere. Já za ním jednoduše přišel a řekl, "dej mi svůj flek a běž už dělat toho trenéra!" (hlasitě se směje)

Zvládli jste v pořadí páté utkání v řadě...

Přál bych si, aby šňůra pokračovala co možná nejdéle! Doufám, že budeme nadále vítězit, ale musíme být pokorní a vděční.

Jak vám bylo, když hosté dvakrát po vašich gólech srovnali krok?

Nebylo to moc příjemné. Byli jsme v laufu a najednou "bum-gól" a za chvíli to stejné. Dnes jsme to jednoznačně urvali v přesilovkách. Makali jsme. To se nám vyplatilo a přineslo tři body.

V Třinci jsi na měsíční zkoušce. Zatím se ti herně i bodově daří, jsi pozitivním okysličením mužstva. Je smlouva u Ocelářů blíž?

Jestli to mám v kapse, to se musíte zeptat někoho jiného. Já jdu trénink od tréninku, střídání od střídání a snažím se udělat maximum pro Třinec. Jsem rád, že se to zatím daří. Zkouška je těžká. Neustále musíte dokazovat, že patříte do týmu. Je naprosto jedno, jestli to je v Třinci nebo například v Rize. Stále musíte všude dokazovat, že jste dobrý!