Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Posila Trončinský: Lákadlem je útočný Třinec!

14.01.2014 · Martin Stebel
Pondělní dobrovolnou tréninkovou jednotku absolvovala také nová akvizice Ocelářů - pětadvacetiletý Marek Trončinský. Ofenzivně aktivní obránce, jenž zahájil sezonu v ruském týmu Jugra Chanty-Mansijsk a poté krátce pokračoval v bratislavském Slovanu, akceptoval v klubu z Werk arény nabídku na víceletý kontrakt.

Marku, jak probíhala jednání ohledně příchodu do Třince?

Agent mi volal, že na stole leží nabídka z Třince. Všechno se řešilo na úrovni klubů, ale můj zájem byl také důležitý. Kývl jsem na nabídku klubu, který hraje útočný hokej. To bylo velké lákadlo. Nemusel jsem dlouho váhat, jednání bylo poměrně rychlé. Táhlo mě to do Třince, protože důležitým faktorem byl také trenér Kalous, který mě kdysi v Liberci vedl. Láká mě perspektiva play-off, protože to je vrchol každé sezony a například loni jsem ho nehrál.

Jaká byla tvoje sezona v Rusku? Co bylo důvodem ukončení spolupráce?

Ze začátku to bylo nic moc, poté jsem začal střílet nějaké góly, byl jsem na tom docela dobře v bodování (7+7 ve 35 zápasech, pozn. autora). V Chanty-Mansijsku byl přetlak zahraničních obránců. Poté navíc přišel jeden finský hráč z farmy Columbusu. Vedení klubu tedy muselo někoho uvolnit a byl jsem to já.

Ocelářům se momentálně daří. Sledoval jsi ze zahraničí českou extraligu?

O extralize jsem samozřejmě měl přehled. Vím, že Třinci se nedávno moc nedařilo, ale teď se to zvedá. Jsem proto rád, že jdu do týmu, který má dobrou náladu.

Oceláře čerstvě opustil Josef Hrabal, který měl vždy ofenzivní choutky. Tebe charakterizuje podobný herní projev...

Doufám, že budu adekvátní náhradou. Pepa je výborný obránce, budu se snažit ho zastoupit. Nebude to snadné, ale mám do hokeje velkou chuť!

Předpokládám, že nejdeš do zcela neznámého kolektivu...

Ze současného kádru znám nejlépe asi Vláďu Rotha, který stejně jako já pochází z Ústí nad Labem. Už jsme se domlouvali, že budeme vedle sebe sedět v kabině. Chtěl jsem sledovat už včerejší utkání, ale bohužel to nevyšlo, což mě mrzí. Měl jsem ještě nějaké povinnosti v Bratislavě, odevzdával jsem byt.

S jakým číslem budeš nastupovat?

Budu hrát s třináctkou. Třináctého jsem se narodil, je to mé oblíbené číslo. Tohle číslo jsem měl na dresu už v Liberci, kde se mi dařilo, proto doufám, že také v Třinci to bude ve stejném duchu.