Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Radek Bonk podepíše Chartu fair play

03.12.2010 · Tisková zpráva
Heslo „Fair play patří k hokeji“ je ústřední myšlenkou kampaně, kterou 1. prosince odstartoval projekt Charty fair play v extralize ledního hokeje. Česká pojišťovna, tradiční partner nejvyšší domácí soutěže, chce v kampani zaměřené na hráče i fanoušky podpořit základní pilíře sportovního a férového chování. Za tímto účelem kapitáni extraligových celků podepíší tzv. Chartu deklarující devět zásad fair play. Radek Bonk svůj podpis připojí 10. prosince před utkáním s Kladnem.

Hlavním pilířem celého projektu je Charta fair play. Ta v devíti bodech shrnuje základní aspekty sportovního chování směrem k soupeřům, hokejovým autoritám včetně rozhodčích a fanouškům. Zároveň odkazuje na slavnou historii českého hokeje. Svůj podpis k Chartě fair play symbolicky připojí všech čtrnáct kapitánů extraligových klubů, dokument bude vyvěšen v hráčských šatnách na stadionech.

„Hru ve stylu fair play chceme všemi prostředky z titulu partnera hokeje podpořit. Hokej se stal společenským fenoménem, sportem, který stojí na vrcholu žebříčku popularity, produkuje vzory pro malé i větší sportovce, slouží k pěstování patriotismu. Právě z těchto důvodů je důležité, aby na ledové ploše i v ochozech „férovost“ vítězila,“ říká Pavel Řehák, výkonný ředitel České pojišťovny. „Charta fair play sesbírá první podpisy zástupců hráčů a předpokládáme, že další stovky a tisíce získá i od opravdových fanoušků,“ dodává Pavel Řehák.

V celém projektu je klíčové úzké zapojení jednotlivých týmů, Asociace profesionálních klubů a také rozhodčích. Právě posledně jmenovaní jsou strážci pořádku přímo na ledě a mají k hráčům při zápase nejblíže. Z bezprostřední blízkosti tak sledují jejich chování.

„Fair play je důležitá v každém sportu a všichni by ji měli ctít za každé situace,“ říká Ondřej Fraňo, předseda komise rozhodčích ČSLH a dodává: „Hráč by měl v sobě najít dostatek odvahy přiznat omyl či jednání, které, byť jej rozhodčí nezaznamenal, by vedlo k výhodě druhé strany. Je to důležitá sebereflexe, morální princip. Myslím, že si to v české extralize uvědomuje většina hráčů. Jsem rád, že vznikl projekt, který fair play podpoří.“

Za třinecké hráče podepíše Chartu Fair Play kapitán Radek Bonk před domácím zápasem s Kladnem 10. prosince.

Charta fair play se netýká jen samotných hráčů, kteří plní roli vzorů pro mladé talenty. K jejím myšlenkám se mohou na webových stránkách www.fairhokej.cz přihlásit i fanoušci. S projektem se navíc potkají i v ulicích extraligových měst, kde mohou vidět rozhodčí, kteří je vyzkouší ze znalosti základních herních pokynů.

Zde si přečtěte Chartu!