Těžké body s Kladnem, Třinec stále v čele soutěže!

10.12.2010 · Adam Sušovský
Těžká to byla dřina. Oceláři zápas s předposledním KLadnem rozhodli až ve druhé polovině závěrečné části. Třinec zvítězil s papírovým outsiderem 2:1 a upevnil si první příčku v tabulce české extraligy. Rozhodující branku vsítil reprezentant Martin Lojek!
30.kolo, pátek 10.12.2010
Kladno
2:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 27. Seman (Varaďa, Polák), 55. Lojek (Polanský) - 51. Eberle (Drtina, Knotek). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2866. Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 1:0.
Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Mičulka, Vágner - Varaďa, Bonk, Polák - Orsava, Kohn, Růžička - Adamský, Peterek, Květoň - McGregor, Polanský, Hrňa
Falter - Procházka, Toman, Platil, Drtina, Valský, Piskáček, Růžička, Kameš - Patera, Bicek, Kotrla, Kalla, Kuchler, Bělohlav, Eberle, Látal, Treille Bílek, Stieler, Knotek

Nejnižší návštěva v sezóně v třinecké Werk aréně příliš koukatelný hokej nesledovala. Oba týmy se trápily v kombinaci a fanouškové ofenzivního hokeje si na své nepřišli. Možná i proto, že Lojek hned ve čtvrté minutě napálil ostrou jedovkou tyč.

Kladno tak mohlo dále hrát svůj zavřený hokej a Třinec se přes tuhou obranu dostával zejména v přesilovkách. Hned v první měl dvě tutovky na hokejce Hudec, ale v krátkém časovém sledu nejprve trefil jen Faltera a místo do prázdné brány dorážel jen trajektorií kopírující brankovou čáru.

Další velkou šanci Třinci zařídil kouzelník Peterek, který svou magii našel úplně volného Adamského, také on však selhal na pozorném brankáři soupeře. Naopak hosté hrozili jen sporadicky, přesto se mohli ujmout vedení. Sasha Treille ale z brejku napálil jen se štěstím zasahujícího Hamerlíka.

Na gól si proto fanoušci zakřičeli až ve 26. minutě. O to více mohlo třinecké diváky hřát, že se jednalo skutečně o nádhernou akci. Puk totiž po kombinaci doputoval mezi kruhy na Semana, který zvedl hlavu, zamířil a vymetl dočista levý růžek brány - 1:0.

Třinec začal působit až moc hokejovým dojmem a hrál příliš na krásu. Efektivita šla stranou - důkazem budiž akce Polanského a Kohna; Oba si před prázdnou bránou přihrávali tak dlouho, než o výhodnou pozici přišli.

Do konce třetiny tak byli daleko nebezpečnější hosté. Nejprve ujižděli v situaci dva na nula Eberle s Knotkem, se svou šancí ale naložili více než špatně. Smůlu měl posléze i Pavel Patera, který sice procedil Hamerlíkovy betony, ale puk prolétl těsně mimo pravé tyče.

Atraktivní hokej přišel až na konci první části, téměř vzápětí po vyrovnání Kladna. To z ojedinělé akce totiž udeřilo stoprocentně. Do prázdné brány zasouval z nulového úhlu puk Jan Eberle. Ještě předtím Třinec mohl zásluhou Růžičky uklidnit vývoj utkání, ale nejlepší střelec extraligy beton Faltera nepřehodil.

Třinec proto byl znovu týmem, který musí a se svou roli se popasoval na výbornou. Od modré čáry totiž propálil vše, co stálo v cestě Martin Lojek. A to bylo taky vše podstatné, co se v zápase stalo. Kladno sice v závěru dostalo výhodu přesilovky, kterou ale stejně jako power-play promrhalo.